Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Indie w lipcu
#1 PostWysłany: 03 Gru 2017 22:31 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 1
Cześć,
w mojej głowie urodziła się pomysł na podróż do Indii, niestety ze względu na studia oraz inne obowiązki czas na podróżowanie mam wyłącznie w wakacje. Dodatkowo najlepiej żeby był to lipiec lub sierpień.
Dlatego chciałbym spytać czy w lipcu opłaca się jechać do Indii, głównie chodzi mi o północną część tego kraju, zaczynając w Delhi i zmierzając ku górze.

Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#2 PostWysłany: 04 Gru 2017 15:10 

Rejestracja: 26 Wrz 2017
Posty: 9
Byłam w takiej samej sytuacji, również ze względu na studia i powiem szczerze, że nie żałuje. Dużo osób rezygnuje z wyjazdu do Indii w okresie wakacyjnym ze względu na bardzo wysokie temperatury. Jednak ogromnym plusem jest to, że w Indiach wtedy jest BARDZO mało turystów. Przez 2 tyg trafiłam parę razy na jakiegoś i to były właściwie powtarzające się osoby. Dlatego zero kolejek, a Taj Mahal był PUSTY!!! Także jeżeli temperatura ci niestraszna to jak najbardziej jedź. Jednak z mojej strony polecałabym bardziej sierpień jeżeli masz taką możliwość, mimo pory monsunowej (jednak mniej niż w lipcu) na 2 tygodnie deszcz dorwał nas 2 razy i to lekki ale temperatury troche mniejsze niż w lipcu. Niestety wilgotność zabija :( Jednak dla braku kolejek i dla spokoju w zabytkach i atrakcjach, takie cierpienie jest warte ;) Dodatkowo północ Indii jest w tym czasie zielona, cały Radżastan i jego pustynie.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 17 Mar 2018 09:53, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#3 PostWysłany: 04 Gru 2017 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Jedno słowo - Ladakh :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#4 PostWysłany: 04 Gru 2017 16:12 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Robiłem w lipcu trasę - Delhi - Amritsar - Śrinagar - Leh (tutaj najdłuższy pobyt - Nubra, Tso Moriri, Pangong) - Manali - Shimla - Haridwar - Delhi.
Poza Delhi, w którym było jak w saunie, dało się przeżyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#5 PostWysłany: 04 Gru 2017 17:43 

Rejestracja: 26 Wrz 2017
Posty: 9
Delhi to porażka jeśli chodzi o wilgotność - sierpień 98-100% :( :( :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2019 20:19 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 13
Żeby bezsensownie nie produkować kolejnych tematów, pozwolę sobie spytać tutaj.
Jak bardzo złym pomysłem jest jechanie do Indii w kwietniu? Opcji na inny miesiąc nie mam, mogę ewentualnie odpuścić Indie na rzecz zupełnie innej destynacji. Planu podróży jeszcze nie mam, start i finisz w Delhi, a w międzyczasie standardowe miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2019 22:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@jj.suharsky To wcale nie zły pomysł zwłaszcza,że jak piszesz tylko kwiecień wchodzi w grę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2019 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
@jj.suharsky. Kwiecień to dobry pomysł. Ja byłam na przełomie kwietnia i maja na północy (Ladakh, Dharamsala, Spiti i Rishikesh). W Ladakhu było dość zimno, droga do Manali jeszcze nie odśnieżona (ale to był wyjątkowy rok) gdzie indziej bardzo przyjemnie (no może poza Delhi, gdzie dnia mojego wylotu było 40 stopni).
_________________
https://lepiejdalej.com/


Ostatnio edytowany przez Washington 23 Paź 2019 19:08, edytowano w sumie 2 razy
ciach link do bloga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#9 PostWysłany: 18 Kwi 2023 15:44 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 9
Ja również ze względu na zawód nie mam innej opcji niż lipiec. Trochę się obawiam monsunów i związanych z nimi opadów. Temperatur się nie obawiam ale właśnie ulew. Ktoś da znać jak to wygląda pod tym kątem? Nie mam konkretnego planu więc pewnie więcej ogólnych opinii mi się przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#10 PostWysłany: 18 Kwi 2023 16:20 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
To zależy, w której części Indii planujesz swój pobyt. Byłem dwukrotnie w Indiach w okresie monsunu. Pierwszy raz, już sporo lat temu, na początku października (zdaję sobie sprawę, że Ciebie interesuje lipiec) w West Bengal i Darjeeling. W zasadzie było już po monsunie, ale w Zatoce Bengalskiej uformował się cyklon - skutek: przez 5 dnii mieliśmy z nieba ścianę wody. I z takimi "przyjemnościami" trzeba się liczyć po północno-wschodniej stronie subkontynentu.

Natomiast drugi raz wypadł dokładnie w lipcu. Większość czasu (z 5 tygodni) spędziliśmy w Ladakhu, czyli suchej krainie także letnich miesiącach (choć i tutaj sporadycznie może spaść deszcz, nam się przytrafiły trzy dni z pełnym zachmurzeniem i niezbyt dokuczliwymi opadami). Mniej czasu zostało nam na Himiacal Pradesh (pólnocno-zachodnie Indie) oraz Delhi. W Himiachal Pradesh mieliśmy bardzo mieszaną pogodę, sporo chmur, choć i po kilka godzin dziennie słońca i intensywne choć krótki ulewy, 1x do 2x dziennie. Natomiast mocno dokuczyło nam Delhi i to nawet nie deszczem, bo ten w ogóle akurat nie spadł, ale wysoką temperaturą (dochodząca do 40 stopni) iw połączeniu ze100% wilgotnością powietrza.

Myślę, że w lipcu dobrze jest wybrać za cel takie stany jak Rajastan czy Kashmir.
Góra
 Profil Relacje PM off
erfly lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indie w lipcu
#11 PostWysłany: 24 Maj 2023 21:29 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 35
A miał ktoś okazję być w południowo wschodniej części pod koniec lipca/początek sierpnia? Według danych historycznych nie ma tam zbyt wiele deszczu w tym okresie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group