Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Import
#1 PostWysłany: 13 Sty 2012 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Może ktoś pracuje akurat w tej branży - potrzebuje kontaktu do firmy, która zajmuje się całkowitą obsługą importu z krajów dalekiego wschodu.

Chciałbym rozpocząć współpracę z jednym z daleko wschodnich producentów ale chciałbym uzyskać informację na temat kosztów transportu, ubezpieczenia, podatków, akcyzy czy też cła.

Ktoś? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Import
#2 PostWysłany: 13 Sty 2012 01:07 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
krzywiec napisał(a):
Może ktoś pracuje akurat w tej branży - potrzebuje kontaktu do firmy, która zajmuje się całkowitą obsługą importu z krajów dalekiego wschodu.

Chciałbym rozpocząć współpracę z jednym z daleko wschodnich producentów ale chciałbym uzyskać informację na temat kosztów transportu, ubezpieczenia, podatków, akcyzy czy też cła.

Ktoś? :)


W temacie importu z chin siedze juz pare ladnych lat. Podatki sa standardowe - 23%VAT i clo, ktorego wartosc na dany towar znajdziesz w informacji celnej: http://isztar.mf.gov.pl:7080/taryfa_celna/web/main_PL
Przy imporcie dobr w ilosciach handlowych musisz miec DG, oraz musisz byc zarejestrowany w systemie EORI.
W jaki sposob zamierzasz importowac? Fracht, czy samolot? Jezeli samolotem, to o stawki pytaj producenta. Przewaznie korzystaja oni z posrednikow, stad moga zaoferowac dobre ceny. Jak juz przesylka dotrze do Polski, np. kurierem DHL, zostajesz powiadomiony o koniecznosci dokonania odprawy. Musisz podpisac jednorazowo pelnomocnictwo, aby agenci celni DHL zalatwili za ciebie wszystkie dokumenty - SAD i mogli reprezentowac cie przed UC. Przy kazdej przesylce doliczaja, do kwoty cla i vatu, 70zl - jest to koszt obslugi celnej. Twoim zadaniem bedzie tylko zeskanowac przetlumaczona fakture i opis produktu. Po odprawie celnej przesylke dorecza kurier - za pobraniem. Od nadania do odbioru mija jakies 4-5 dni. Pamietaj rowniez, przy imporcie elektroniki o certyfikatach CE, przy odziezy CoO i uwazaj na patenty zeby pozniej nie miec problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Import
#3 PostWysłany: 13 Sty 2012 10:36 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 30
pogoogluj troche, a znajdziesz forum o tej tematyce na ktorym jest sporo interesujacych cie informacji. kiedys przypadkowo na nie trafilem. zeby to bylo oplacalne musisz sciagac ilosci kontenerowe - zdajesz sobie z tego sprawe? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Import
#4 PostWysłany: 13 Sty 2012 10:40 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie musi aż takich ilości importować. Znajdziesz w internecie też firmy, które w pewien sposób kojarzą chętnych na import mniejszych wartości. Wówczas kilka osób pakuje się do jednego kontenera i minimalizuje koszty transportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Import
#5 PostWysłany: 13 Sty 2012 12:15 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
koziakaka napisał(a):
pogoogluj troche, a znajdziesz forum o tej tematyce na ktorym jest sporo interesujacych cie informacji. kiedys przypadkowo na nie trafilem. zeby to bylo oplacalne musisz sciagac ilosci kontenerowe - zdajesz sobie z tego sprawe? :)


kto cie tak bezczelnie oklamal?
Wszystko zalezy od towaru, jaki chcesz importowac.
Wiadomo, ze przy elektronice masowej, typu mp3, pamieci usb, zarobek nawet przy kontenerze jest znikomy.
Jezeli jednak wybierzesz jakis specjalistyczny sprzet, ktorego jest malo na rynku, to nawet przy kilku sztukach mozna niezle zarobic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Import
#6 PostWysłany: 13 Sty 2012 20:22 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 30
nikt mi nie naklamal, to zwykla logika. jak niby w takim razie autor ma zamiar konkurowac z firmami, ktore sciagaja towar kontenerami minimalizujac koszty transportu oraz dostajac cene powiedzmy 50% nizsza od tej ktora uzyska autor zamiawiajac np 100 sztuk? moloch/hurtownik ma np chinski bajer za 4.90, autor bedzie go mial za 9zl. jak ma konkurowac? jak ma zarobic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Import
#7 PostWysłany: 13 Sty 2012 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
koziakaka napisał(a):
nikt mi nie naklamal, to zwykla logika. jak niby w takim razie autor ma zamiar konkurowac z firmami, ktore sciagaja towar kontenerami minimalizujac koszty transportu oraz dostajac cene powiedzmy 50% nizsza od tej ktora uzyska autor zamiawiajac np 100 sztuk? moloch/hurtownik ma np chinski bajer za 4.90, autor bedzie go mial za 9zl. jak ma konkurowac? jak ma zarobic?



wystarczy sprowadzać, coś, czego jest mało, lub czego sa nieograniczone ilości wzorów/modeli...

ja zajmuję się sprowadzaniem półfabrykatów do produkcji biżuterii - jest kilka ogromnych sklepów internetowych, przy których jestem małą myszką, ale moim atutem jest to że mam unikalny towar - bo wybieram go sama i sprowadzam w małych ilościach - dla "koneserów" :) przez co mogę pozwolić sobie na naprawdę fajny "%"

krzywiec,
ilości większe niż 300-400kg najlepiej (wg mnie) sprowadzać już statkiem, sa firmy które ładnie wszystko organizują, musisz miec jednak pewność że ktoś od kogo kupujesz załaduje Ci na statek to co kupiłeś a nie np. ziemniaki ;) ale to chyba oczywiste.... sprowadzanie statkiem jest kilka razy tańsze niż np UPS (UPS 3,5-4,5usd/kg) ale tez na 30-40 dni "zamrażasz" kasę bo tyle trwa transport...

ehh.. to temat rzeka - sporo jest w internecie, ale mało kto chce udzielać dokładnych info i pomagać innym... ja nie mam z tym problemu - latem mam zamiar przeprowadzić kolejną "firemkę" przez cały proces :) - śmiało pytaj!
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group