Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ilha Grande - nocleg
#1 PostWysłany: 15 Lut 2016 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Z całego serca polecam Sitio Hostel na Ilha Grande. Dla mnie same plusy: świetna lokalizacja w lesie - jest spokojnie i blisko natury, genialny klimat - jak byliśmy dużo padało ale caipirinha robiona przez właścicieli, hamaki i samo miejsce fajnie umiliło czas, czysto - Pani sprzątaczka zaglądała 2 x dziennie, jest śniadanko w cenie - wybór produktów może nieduży ale zawsze jakiś miód, dżem, ser oraz owoce, zamykane szafki - trzeba mieć swoją mini kłódkę ew. kupić za kilka groszy, jest WIFI. Jak dla mnie w kategorii hosteli 5/5.

Załączniki:
P1390127.JPG
P1390127.JPG [ 219.94 KiB | Obejrzany 2503 razy ]
P1390138.JPG
P1390138.JPG [ 177.44 KiB | Obejrzany 2503 razy ]


Ostatnio edytowany przez klapio, 19 Kwi 2022 14:54, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 15 Lut 2016 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
Miło słyszeć bo akurat ten hostel na dwa noclegi zarezerwowałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2016 21:19 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Możesz napisać orientacyjne ceny domku? Na stronie cennika brak, a na bookingu tylko dormitoria widzę.

Ps. Ile najlepiej przeznaczyć na wyspę czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2016 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Jeśli chodzi o Sitio to mają chyba tylko dormitoria. Płaciliśmy ok. 45zł/os/noc przez booking.com. Byliśmy 2 noce i jeśli mielibyśmy czas to jeszcze na 2 zostalibyśmy z przyjemnością. Jedna nocka to na pewno za mało. Wyspa jest naprawdę fajna i zachęca raczej do wyluzowania. Dodatkowo dojazd też troszkę zajmuje + musisz uważać na godziny ostatnich promów. My przyjechaliśmy do Angra dos Reis za późno i na prom już nie zdążyliśmy, była chyba 15-16.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lut 2016 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
yo, od dwoch miesiecy sie zbieram zeby napisac o tym miejscu ale jeszcze sie nie zebralem

[zanim sie rozkrece: prawidlowa nazwa to sitio green hostel , link: http://www.booking.com/hotel/br/sitio-g ... ype=total&

ale na ten basen to za bardzo nie liczcie]


trafilem przypadkowo - miejsce jest zle oznaczone na bookingu[celowo przez wlasciciela - w opiniach na bookingu juz dawno temu napisano ze 'ponoc obiecal ze to poprawi' ale oczywiscie nie poprawil :mrgreen: ], pewnie gdyby bylo prawidlowo oznaczone to nie chcialoby mi sie do niego isc [podrozowalem z duzo walizko na kolkach]

ale

klimat dzungli jest swietny, klimat spania w tym wyzszym dormitorium jest swietny [te siatkowe moskitiery, mega], miejsce przyciaga fajnych ludzi - ja spotkalem bardzo fajno grupe francuzow, ktorzy w sumie przypadkowo sie tam znalezli wspolnie + paru innych ludzi, mega sympatycznie & interesujaco.

Wlasciciel jest dziwnie mroczny, ale mniejsza o niego.

Aha, dochodzac do glownego budynku jest po lewej taka budka / domek - to jest dwuosobowka, ktora, wydawalo mi sie, tez nalezy do sitio green.

@jacula --- jesli lubisz klimaty typu las tropikalny / ladne plaze / trekkingi / opowiesci kto to gdzie nie byl w LATAM [w Sitio Green spotkasz z reguly ludzi podrozy z ktorymi fajnie sie gawedzi wieczorami] to spokojnie mozna tam spedzic tydzien czy dwa
Ja bylem od poniedzialku do piatku i chetnie bym zostal dluzej, ale w sobote mialem wylot :)

Jesli nie masz zbyt wiele czasu, chcesz tylko zobaczyc najwazniejsze plaze, to 2-3 dni tez starczo.

ogólnie ta miejscówka powinna dostać jakiś certyfikat jakości fly4free czy coś w tym stylu bo to idealne miejsce dla tró f4f travellers
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
jacula uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2016 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
A mógłbyś na mapie google oznaczyć gdzie w takim razie jest ten hostel? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Próbowałem pochodzić w street view i odnaleźć chociaż drogowskaz do Sitio ale opcja na wyspie jest mocno okrojona. Od deptaku przy plaży przechodzisz na ulicę równoległą do niej w głąb wyspy i na niej stoi znak z oznaczeniami kilku miejscówek, jest wśród nich omawiany hostel. Następnie musisz kierować się za drogą/strzałkami. Punktem charakterystycznym jest przejście obok cmentarza ;)

Potwierdzam również wypowiedź rw30, że basen niedostępny - ale chyba w takim miejscu to nieistotne.

Co do właściciela to jest faktycznie lekko tajemniczy ale można z nim pogadać i jest naprawdę bezproblemowy. My zarezerwowaliśmy 2 noce będąc jeszcze w RIO i utknęliśmy na Angra dos Reis. Liczyliśmy się z tym, że nocka przepadła i trzeba będzie zapłacić za kolejną. Nic podobnego, nocka została przeniesiona. W dodatku ustaliliśmy wszystko dopiero po przyjściu do hostelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
dzięki za wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ilha Grande
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Jako że miejscówka z poświęconym tematem już chyba nie istnieje (https://www.fly4free.pl/forum/ilha-grande-sitio-hostel-polecam,718,88658), a i pisząc tam naraziłbym się na order złotej łopaty - tworzę nowy temat.

Planuję spędzić kilka dni do tygodnia na Ilha Grande łącząc pracę i relaks, więc szukam miejsca z dobrym wifi (w sensie pulpit zdalny, nie edycja wideo) i w miarę spokojną (tzn. imprezy w weekend a nie codzinnie) atmosferą w rozsądnej (patrząc na airBnB tam, to poniżej 200 pln\noc) cenie. Ktoś może coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#10 PostWysłany: 16 Kwi 2022 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ja ze swojej strony mogę Ci polecić https://www.booking.com/hotel/br/pousad ... pt-pt.html
Byliśmy tam dużą grupą i wifi działało bardzo dobrze - oglądaliśmy galę KSW na laptopie i dobrze działała. Śniadania bardzo dobre. Recepcja mówi bardzo dobrze po angielsku. Jedyny minus - przed wejściem do hotelu do pokonania jest spora górka :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 18 Kwi 2022 15:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#11 PostWysłany: 16 Kwi 2022 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@abelincoln

Polecam Pousada Naturalia w Abraao. Jako jedno z niewielu miejsc noclegowych w Abraao, ma bezpośredni widok na ocean z balkonu, a skoro będziesz pracował to jest przyjemniej .Na balkonach również mają hamaki, więc biuro idealne

https://naturaliapousada.com.br/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#12 PostWysłany: 16 Kwi 2022 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
@Flyguy Dzięki, miejsce zacne, ale ceny też :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#13 PostWysłany: 22 Lis 2022 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
abelincoln napisał(a):
Planuję spędzić kilka dni do tygodnia na Ilha Grande łącząc pracę i relaks, więc szukam miejsca z dobrym wifi (w sensie pulpit zdalny, nie edycja wideo) i w miarę spokojną (tzn. imprezy w weekend a nie codzinnie) atmosferą w rozsądnej (patrząc na airBnB tam, to poniżej 200 pln\noc) cenie. Ktoś może coś polecić?


Na szczęście nie musiałem pracować - bo wybrałem sobie takie airbnb, że...

Na airbnb to się nazywa Lady Roots Suite, jest to też Lady Roots hostel https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2305625-d23193415-Reviews-Lady_Roots_House-Vila_do_Abraao_Ilha_Grande_Angra_Dos_Reis_State_of_Rio_de_Janeiro.html i tak
- Internet w pokoju nie działa, można siedzieć pod drzwiami właścicielki, ale i tak, tam można conajwyżej pooglądać strony internetowe - ambitnejsze rzeczy (jak youtube) niezbyt
- po drugiej stronie ulicy jest najdłużej bodajże otwarty kiosk z alkoholem w miasteczku, więc codzinnie są imprezy na ulicy do conajmniej 5 rano.
- "w cenie" jest darmowe śniadanie w kawiarni należącej do tej samej właścicielki, ale za każdym razem słyszałem "nie ma miejsca aktualnie, proszę przyjść później".

Także nie polecam :D
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group