Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Lis 2021 05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Przetestowałem to rozwiązanie. Byłem pierwszy w kolejce. Obsługa przyszła ok. 10-15 min. przed czasem, więc wymaz miałem punktualnie o 4:30, a wynik po 2-3 minutach. Oprócz mnie było jeszcze kilka osób oczekujących. Podejrzewam, że gdybym przyszedł później, to dałoby się przecisnąć do przodu, powołując się na godzinę lotu (przynajmniej część tych innych osób miała loty późniejsze, niż mój - wspominały o tym). Dla pewności lepiej jednak być odpowiednio wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 23 Kwi 2023 10:36 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
W nawiązaniu do dyskusji w tym temacie lotnisko-z-prestizem,15,107897&start=420#p1609971 obecnie w GDN naprawdę jest słabo i nie ma szans na poprawę w najbliższym czasie.
Wczoraj około godziny 20 kolejka do security to było ponad 40 minut (otwarte tylko 2 stanowiska) - dla porównania 3 tygodnie wcześniej o tej samej godzinie 10 minut.
Wg informacji od pracowników security - takie kolejki są teraz przez cały dzień, a najgorzej rano, kiedy jest poranna kumulacja odlotów (nawet 13 odlotów między 5:40 a 7 rano).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Kwi 2023 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@golen leciałem w środę rano 8:50- kolejka na jakieś 5 minut, czyli praktycznie bez kolejki. Dwa stanowiska otwarte. Trzeba spojrzeć na flightradar24 co odlatuje w okolicach naszego lotu +/- godzina i na tej podstawie szacować kolejkę. Ja oprócz mojego lotu do Wawy miałem tylko Bristol.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Kwi 2023 14:19 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
@kubus95 Tylko od jakiegoś czasu, to nie jest problemem kumulacja lotów, ale zbyt mała obsada pracowników security i mało otwartych taśm - to powoduje ogromne kolejki.
To co było opisywane w cytowanym artykule: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ir ... 77439.html

Można sobie na stronie lotniska włączyć kamerkę "Przyloty" https://www.airport.gdansk.pl/lotnisko/ ... e-p30.html
i po lewej stronie pod taką trójkątną reklamą Gdańsk Old Town widać kolejkę do security. Np teraz kłębi się tam tłum we wszystkich rzędach między taśmami. A wczoraj wieczorem (40 minut czekania do kontroli) kolejka to była tylko jedna linia przed przejściem przez te drzwi do pomieszczenia gdzie są taśmy.

Załączniki:
gdn_security.jpg
gdn_security.jpg [ 141.41 KiB | Obejrzany 1069 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mewho uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 23 Kwi 2023 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@golen ale ja zdaję sobie sprawę, że to brak wystarczającej liczby pracowników. Niemniej jednak jeżeli widzę, że wylotów jest mało to kolejka do security będzie raczej mała. Jak jest dużo wylotów to będzie większa. Bo z góry zakładam, że pracowników jest mało. Prosta korelacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Lip 2023 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
Nadal w porannym szczycie działają wszystkie stanowiska do kontroli bezpieczeństwa? Ostatni "poranny" wpis sprzed 2 lat, a potem raczej o kolejkach w późniejszych godzinach...

Mam za tydzień lot do WAW o 5:40 i zastanawiam się czy godzina przed wystarczy - tak by jeszcze złapać kanapkę w saloniku? (który jest od 5, więc nie ma sensu wcześniej się pojawiać na lotnisku)
I pytanie dodatkowe, boarding zaczynają punktualnie pół godziny wcześniej, czy jest szansa, że przy porannym sobotnim małym samolocie będą potrzebowali mniej czasu, a do kanapki będzie można dorzucić kawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Lip 2023 05:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
Sam sobie odpowiem.
Nie, nie działają wszystkie, ludu sporo o 4:30. - o tej się zjawiłem - ale wszystko działa sprawnie. Od wejścia na lotnisko do wyjścia z kontroli bezpieczeństwa minęło 20 minut.
Image

Boarding miał się rozpocząć o 5.25, ale w końcu zaczął się o 5:20, zamiast o rozkładowej 5:10 - więc starczyło czasu na kanapkę i kawę.

Edit: ...a potem prawie półtora godziny siedzenia w samolocie w oczekiwaniu na "slot" do Warszawy :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 29 Lip 2023 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Cóż. Ok 13:30 praktyczne bez kolejki, chociaż może dlatego, że zdążyłem przed kilkoma dużymi grupami, dopiero rozpoczynającymi check in.
CPH ciagle w formie, czyli spóźniony jak zwykle. Chociaż dziś tylko 0,5h i przesiadka bez problemu. Miałem juz i 2,5h spóźnienia, niestety bez odszkodowania (problemy kontrolerów w CPH traktowane jako przyczyna niezależna od linii).
Generalnie spory ruch na lotnisku. Ale i sporo stanowisk działało i szło sprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Sie 2023 04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
05/08/2023
4:25 przyjazd na lotnisko i prosto na kontrole (5:40 LO)
Check-in zawalony. Do 6:00 (od 5:40) łącznie 4 wyloty.
Na kontroli kolejka do połowy ale sprawnie idzie.
4:42 pod gate.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Wrz 2023 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 452
Loty: 117
Kilometry: 145 760
srebrny
2023-09-30

przyjazd na lotnisko 1.00
kontrola bezpieczeństwa 3.45 - 4 (działało tylko 1 stanowisko)
pod bramką (non-schengen) 4.15

a i jeśli ktoś by leciał rano i chciał wejść na airside - to nawet jak lecą czartery w nocy (tak jak dzisiaj), to bramka nie puszcza wcześniej niż ok. 3.5h przed lotem (tzn. rozkładowo wylot miałem mieć 7.05, bramka otwarła się o 3.40)

Granica sprawnie - w jedną jak i w drugą :lol: stronę (w drugą, bo z uwagi na 8h opóźnienia wyszedłem z lotniska)

drugi raz:
12.40 przyjazd na lotnisko
12.45 wejscie do kolejki do security (działały 2 stanowiska)
12.55 wyjście z security
13.03 pod bramką (non-schengen)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej


Ostatnio edytowany przez Szymon2020, 30 Wrz 2023 13:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 30 Wrz 2023 12:11 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 108
Większe problemy niż na lotnisku są z dojazdem do lotniska. Nie ma dnia że obwodnica nie stoi, trzeba brać to pod uwagę przy planowaniu dojazdu. Naturalnie rano jest luźniej, ale nie ma zasady.

Natomiast dwa tygodnie temu w godzinach popoludniowych dojście do gateu zajęło mi ok 20 min, nieźle biorąc pod uwagę ilość lotów w tych godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Lis 2023 11:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
We wtorek rano (chwilę przed 5) przejście kontroli bezpieczeństwa zajęło mi jakieś 25 minut - kolejka była dosyć spora, ale działała większość stanowisk.
Gdyby ktoś się zastanawiał nad dojazdem - jechałem autobusem N3 z Wrzeszcza o 4:30, dojechałem na lotnisko koło 4:50 i mimo kolejki czasu było wystarczająco na wylot o 6:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Lis 2023 12:51 

Rejestracja: 10 Lis 2022
Posty: 258
srebrny
w czerwcu o 20 miałem krajowy lot 1min zajeło wszystko[niedziela ]pustostan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group