Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Sie 2017 16:35 

Rejestracja: 09 Sty 2015
Posty: 6
Niedługo wybieram się do Szwecji liniami Ryanair. Dzisiaj otrzymałam maila, że że względu na wzmożone kontrole powinnam być na lotnisku conajmniej 3 godziny przed odlotem. Biorę ze sobą tylko bagaż podręczny, lecę o 8:25 i wydawało mi się, że jeżeli będę o 7 to powinno wystarczyć. Czy ktoś niedawno odprawiał się w Gdańsku? Czy naprawdę kolejki są takie długie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 29 Sie 2017 16:40 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Sa długie kolejki. 3h to zdecydowanie za duzo z podręcznym.
Jesli lecisz o 8:25 to bramki zamykają o 7:55 wiec 7 to moze byc za późno bo godzinę to faktycznie mozna spędzić w kolejce najpozniej 6:45 bym stał juz w kolejce.
Poszukaj na forum. Ostatnio ktoś pisał ze kolejka sięgała drzwi wejściowych do terminala.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Sie 2017 16:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Taka jak prawie na każdym innym lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:18 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 14
dostałam dzisiaj maila o nw treści

Drogi Kliencie,

Ze względu na wzmożone kontrole dokumentów tożsamości, prosimy spodziewać sie opóźnień w punktach kontroli granicznej, na lotniskach w całej Europie.

Zalecamy naszym Klientom, aby przybyli na lotnisko conajmniej 3 godziny przed planowanym czasem odlotu, aby mieć pewność, że mają wystarczająco dużo czasu by dotrzeć do bramki wejściowej do samolotu, przynajmniej na 30 minut przed odlotem.

Obsługa Klienta Ryanair


Będę lecieć w strefie Schengen , a w tytule maila piszą mi, że dotyczy to lotu Gdn- Bergamo, Bergamo - Porto

Czy rzeczywiście , w ostatnich dniach zauważyliście wzmożone kontrole .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@lwica to standardowy mail, nie przejmuj się nim. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:49 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
@lwica
Nie przejmuj się
Też dostałem takiego maila, a jako że wylatywałem w czasie wakacji, podczas porannej serii wylotów z Gdańska, to się przejąłem i byłem 2,5h przed odlotem. Okazało się że odprawa jeszcze się nie rozpoczęła. Rozpoczęli odprawę dopiero na ok. 1h 50 min przed odlotem. Security poszło bardzo sprawnie, miałem jeszcze sporo czasu na ponudzenie się przed bramką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Wrz 2017 18:25 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 14
dzięki
czyli będę tak jak zawsze , z małym zapasem ale bez przesady

Czy wiecie jak sprawdzić ile samolotów będzie odlatywało jutro około 17.00 z lotniska w Bergamo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Wrz 2017 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 320
niebieski
Pomiędzy 16:45 a 17:10 odlatują 4 samoloty.
Można sprawdzić na flightradar24.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Wrz 2017 10:27 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 53
Witam serdecznie Forumowicze,
pytanie do osób, które przez ostatni czas skorzystały z połączenia realizowanego przez LOT -> Gdańsk - Tel Aviv - lot poranny Niedzielny.
Pytanie formułuję z racji narosłych legend wobec skrupulatnej kontroli paszportowej na GDN. Jak wyglądały poranne kolejki do kontroli paszportowej na ten lot ? Czy były poważne zatory ? - pytam ponieważ komunikacja miejska w Trójmieście, pozwala mi przybyć o 4:50 na lotnisko bez innych alternatyw, przy wylocie o 6.00 rano. Posiadać będę jedynie bagaż podręczny, odprawiony już będę z kartą pokładową na ręku - więc zostanie jedynie security oraz kontrola paszportowa i zastanawiam się czy będzie to wystarczające bo mimo, że korzystam z GDN bardzo często, to poza schengen z GDN nie leciałem już ładny czas i zastanawiam się czy przebicie się w 40 minut-45 minut przez okno paszportowe jest osiągalne. Z drugiej strony widzę, że na porannym rozkładzie lotów w Niedziele nie ma innych poza schengen stąd prawdopodobnie od obsługi będą jedynie paxowie z tego lotu.
Dzięki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Wrz 2017 11:49 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wylot 6 rano to 5:30-5:40 najpozniej musisz byc pod gate. Wiec masz 50 minut na przejście kontroli bagazu podręcznego co potrwać moze w tych godzinach całkiem długo (bo z tego co pamietam jest sporo lotow) oraz kontroli paszportowej. Ja bym nie ryzykował. Ostatnio 30 minut na poranny LOT do Warszawy i wchodzilem ostatni.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Lip 2020 14:02 

Rejestracja: 21 Lis 2018
Posty: 30
Hej,
jak teraz wygląda to w trakcie COVID? Spore kolejki na security? Długo zajmują dodatkowe procedury i jak ma się to wszystko do info na stronie lotniska o byciu 2h wcześniej?

Jestem bez bagażu i po odprawie online, lot z samego rana, o 7.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Lip 2020 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Jest pusto o każdej porze. Spokojnie godzina z nadaniem bagażu wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mysza15 lubi ten post.
Mysza15 uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Lip 2021 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Dawno nikt tu nie zaglądał, a że lecę jutro o 6:15, mam pytanie, czy ktoś ostatnio korzystał z gdańskiego lotniska o tej porze?
Lot LH (bez statusu i w Y, więc trzeba pewnie swoje odstać do check in) - o której warto przyjechać, żeby się nie stresować? 4:30 będzie OK na check in i kontrolę bezpieczeństwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Sie 2021 20:22 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Nie ma sensu zakladac nowego watku, wiec podepne sie ze swoim pytaniem tutaj - Czy ktos ladowal moze w Gdansku w godzinach popoludniowych i moze podac orientacyjny czas calej odprawy i covidowej papierologii?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Wrz 2021 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ostatnio wracałem z DTM. Jestem zaszczepiony. Wypełniłem kartę online. Przyleciały na raz 2 samoloty, więc nie trwało to dłużej jak 15min
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Wrz 2021 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
pewnie nie ma reguły. Wracając z Odessy odstałem ok. 40/50 minut w kolejce, mimo tego, że byłem jednym z pierwszych, ale było zamieszanie z Ukraińcami bo się wbili w okienka dla EU i zanim pogranicznicy ich porozdzielali to minęło sporo czasu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Wrz 2021 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@tropikey Będzie ok. Do check in, lufy nie ma aż takich kolejek, a w porannym szczycie na security chodzą prawie wszystkie stanowiska.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Wrz 2021 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
@macio106
szybkość i spostrzegawczość :twisted:
Załącznik:
reflex.jpg
reflex.jpg [ 106.42 KiB | Obejrzany 2862 razy ]

macio106 napisał(a):
@tropikey Będzie ok. Do check in, lufy nie ma aż takich kolejek, a w porannym szczycie na security chodzą prawie wszystkie stanowiska.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 24 Lis 2021 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Śmiesznym zbiegiem okoliczności ponownie przywracam wątek do życia :D

Czy jest tu może ktoś, kto miał okazję skorzystać z centrum testowego w hali odlotów we wczesnych godzinach porannych?
Mam lot do WAW o 5:35, na który boarding zaczyna się teoretycznie o 5:05. Chciałbym zrobić test antygenowy w punkcie, który jest przy stanowiskach check in. Niestety, otwierają go dopiero o 4:30. Zakładając, że będę pierwszy w kolejce, zastanawiam się, czy się wyrobię (a w zasadzie, czy się wyrobimy, bo będzie nas dwóch)? Mam co prawda fast track do security, ale wynik nie przychodzi na maila, tylko trzeba czekać ok. 10 minut na jego wydruk, co dodatkowo skraca czas.
Jeśli to zbyt ryzykowne, to w trakcie dalszej podróży będę miał jeszcze możliwość wykonania wymaganego testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Lis 2021 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Co prawda było to w maju, ale kolejek brak, a wynik był po 30 sekundach. ;)

Jedyna różnica - było to bliżej godziny zamknięcia punktu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group