Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Wrz 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Na stronie Lan są przeloty z Buenos RT za 150 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#122 PostWysłany: 23 Wrz 2015 13:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak klepniesz to napisz date :D

-- 23 Wrz 2015 13:31 --

Jak klepniesz to napisz date :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 23 Wrz 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Jeszcze mam sporo czasu ale myślę coś około 21 - 24.02.
Ale moment, znaczek dolara mnie zmylił. To jest 158000CLP czyli coś ok 230USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 23 Wrz 2015 13:50 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ja szukalem autobusu ,ale 100$ OW i min 16godz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 19 Paź 2015 15:37 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 6
Witam,

Lece do Foz do Iguaçu 3 stycznia z Rio, ląduję o 12.13 liniami GOL i zastanawiam się jak zorganizować sobie tam czas by zoptymalizować ten pobyt?

Mam dowolność w ilości dni jakie tam spędzę ale nie chce tam siedzieć za długo, chcę ten czas spędzić dynamicznie i intensywnie.

Po czasie spędzonym w Foz do Iguaçu i wszelakich atrakcjach Brazylijsko/Paragwajskich zamierzam jechać i spędzić również kilka dni w Puerto Iguazu wraz z okolicznymi atrakcjami.

Może ktoś kto tam już był i zna doskonale tamtejsze realia mógłby doradzić jaka kolejność poszczególnych atrakcji wybrać i jak je dobrać w ciągu danego dnia?

Chce zobaczyć dokładnie praktycznie wszystko co się da.

Brazylia:

3 stycznia w niedzielę po przylocie szybkie zakwaterowanie w pensjonacie prowadzonym przez Polkę/czy też kobietę polskiego pochodzenia, namiary znalazłem gdzieś w sieci - ponoć bardzo przyjemnie. Po zakwaterowaniu zamierzam od razu jechać nad wodospady bo czytałem, że tam dużo czasu nie potrzeba, więc chyba do zamknięcia na spokojnie będzie można spędzić tam czas?

4,5,6 stycznia, poniedziałek/wtorek/środa - no właśnie jaka kolejność by dobrze wykorzystać ten czas: Park ptaków, lot helikopterem nad wodospadami, motorówka pod wodospady, Itaipu - bardzo dokładnie wraz z wizyta w środku itp, Ciudad del Este - może coś jeszcze znacie co można tam zobaczyć?

Argentyna:

Później przejazd do Puerto Iguazu, tam zakwaterowanie i wszelkie atrakcje po stronie Argentyńskiej. Chodzenie po wodospadach bardzo dokładnie więc pewnie cały dzień, motorówka - czy coś jeszcze tam jest z atrakcji nie tylko wodospadowych?

Tak w ogóle lecę do Rio, ląduję 29.12 i będę tam właśnie do 3.01. później lecę do wodospadów - może ktoś leci w tym samym lub podobnym czasie to niech da znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 19 Paź 2015 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Leciałem GOL-em z Rio do Iguazu i z powrotem w maju tego roku. Kupiłem bilety 10 marca dla dwóch osób za ok 250$ z płatnością kartą debetowa nie miałem problemu. Bilety przyszły na maila, blokadę na koncie miałem z dobre trzy dni, kasy nigdy mi jednak nie pobrało. Trochę się obawiałem lecąc jakieś 2 miesiące później do Iguazu że mogę nie doleciec, ale nie było żadnego problemu, mogłem się odprawić, nikt o nic nie pytał. Generalnie bardzo polecam te linie, jak i samo Iguazu, przepiękne miejsce, robi niesamowite wrażenie.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 19 Paź 2015 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
macq91 napisał(a):
Leciałem GOL-em z Rio do Iguazu i z powrotem w maju tego roku. Kupiłem bilety 10 marca dla dwóch osób za ok 250$ z płatnością kartą debetowa nie miałem problemu. Bilety przyszły na maila, blokadę na koncie miałem z dobre trzy dni, kasy nigdy mi jednak nie pobrało. Trochę się obawiałem lecąc jakieś 2 miesiące później do Iguazu że mogę nie doleciec, ale nie było żadnego problemu, mogłem się odprawić, nikt o nic nie pytał. Generalnie bardzo polecam te linie, jak i samo Iguazu, przepiękne miejsce, robi niesamowite wrażenie.

Nie wierzę, że można tak za darmo latać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 19 Paź 2015 16:52 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 6
Dosyć ciekawa ta cena (250$ i to jeszcze za 2 os.), pomijając fakt, że... "kasy nigdy nie pobrało" ;) ja kupowałem bilet 2 dni temu i płaciłem ponad 1200zł w jedna stronę, lot bezpośredni ale z możliwością zmiany daty lotu no i trzeba dodać, że jest to tzw. gorący okres..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 19 Paź 2015 20:27 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@iriver zapodaj namiary na nocleg w Foz, będziemy tam 10-11.11, może tam przenocujemy i damy znać jak było ;)
my mamy jedynie dwa dni na wodospady, mało ale zawsze to lepiej niż tam wcale nie być :D
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 19 Paź 2015 20:42 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
a co jest dziwnego w cenie 500 zł za osobę RT ?
jak dla mnie chyba to że można taniej...
w zeszłym roku płaciliśmy coś koło 350zł RT - tylko trzeba troszkę pogłówkować żeby zbić cenę (m.in. vouchery na edreams.it)
Góra
 Profil Relacje PM off
kefirm lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
No tak, ale początek stycznia to czas najwyższych cen biletów, więc o 350zl za RT można pomarzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:36 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 6
Każdy się lubi chwalić jak to tanio kupił bilet ale jak się nie zna realiów to się tego nie zrozumie, że czasem bilety są horrendalnie drogie i nawet jak się mocno pogłówkuje to nic nie da, np. dzień później tj 4 stycznia w poniedziałek mój lot jest droższy już aż o 500zł - jeden dzień różnicy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to lot bezpośredni a nie lot łączony z 1 lub 2 przesiadkami co przy takiej kalkulacji i częstym odwoływaniu lotów może posypać cała podróż, przez co stracić można cenny czas. Nie ma co dywagować na ten temat bo to temat rzeka...

Jeśli chodzi o info nt. noclegu u Polki/czy też kobiety pochodzenia polskiego to znalazłem info na GoldenLine, że hotel nazywa się "Pousada Evelina" gdzieś indziej w sieci, szukając na ten temat informacji natknąłem się na Polsko brzmiące nazwisko. Ceny i dostępność poszczególnych pokoi można sprawdzić na ich stronie.

Jeśli tam będziecie albo nawet gdzieś indziej koniecznie dajcie znać jak było.
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:45 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@iriver dzięki! dam znać :)
ja z kolei poskładałam loty po odcinku i liczę na to, że żadnego nie odwołają bo mój misterny plan szlag trafi :lol: właśnie dokupuję ostatni, brakujący element układanki (na chwilę obecną przynajmniej ;)), cena niestety też mi skoczyła w porównaniu z jeszcze kilkoma dniami wstecz no ale wtedy z kolei trasa nie do końca była ustalona :roll:
generalnie z żadnym innym wyjazdem tak się nie urobiłam przy opracowywaniu trasy jak z AmPd, chyba przez te odległości ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 19 Paź 2015 22:03 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 6
@ara ja z kolei spędzę w AmPd 2 miesiące i w większości podróżować zamierzam autobusami więc planować dokładną trasę będę dopiero na miejscu, teraz to mam jedynie w głowie taką trasę orientacyjną :) ale fakt, jest to wyzwanie nie znając hiszpańskiego i podróżując samemu jak ja...

@mari dziwne to forum, nie mam możliwości wysyłania PW, mam info, że muszę się więcej udzielać aby mieć tą możliwość :shock:

wylatuje 28.12 na sylwestra do Rio i lecę 3.01. do wodospadów a później będę się włóczyć miesiąc po północnej Argentynie, z wodospadów zamierzam jechać w kierunku Salty, później na południe, odbiję do Santiago i powoli będę zmierzać do Buenos skąd polecę do El Calafate do Ziemi Ognistej i Patagonii południowej na kolejny miesiąc aby bardzo dokładnie wszystko tam sobie na spokojnie zobaczyć nie spiesząc się. Wracam ostatniego lutego do kraju.

Skoro lecisz już w tą środę to mam nadzieję, że po powrocie zdasz choć krótką relację? Każdy chętnie przeczyta..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 20 Paź 2015 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
@iriver, którego będziesz w Patagonii?
Wiadomości prywatne możesz wysyłać dopiero po napisaniu paru postów, chyba 5, więc już wkrótce:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 20 Paź 2015 08:59 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 6
@kefirm - będę tam w lutym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 20 Paź 2015 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Ja także. Wyślę Ci priva.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 20 Paź 2015 09:48 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 39
Loty: 113
Kilometry: 259 794
@iriver postaram się coś napisać jak uda mi się w całości wrócić z wyprawy w poprzek ameryki południowej :-)

Jakby ktoś był w najbliższych dniach lub miał jakieś doświadczenie w podróżowaniu autobusem z Iguassu do Peru, zapraszam do kontaktu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 20 Paź 2015 11:23 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@mari napisałam na PW
podpowiedzcie mi pls, bo zastanawiam się nad kwestią wymiany kasy, jeden dzień będziemy na wodospadach po stronie argentyńskiej - musimy tam dojechać ze strony brazylijskiej oraz opłacić wstęp do parku i wrócić na stronę brazylijską. Gdzie tam najlepiej wymienić kasę (po nieoficjalnym kursie)?
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
na dworcu autobusowym w Puerto Iguazu masz 'Cambio', ale również taksówkarze po argentyńskiej stronie bardzo chętnie wymieniają dolary, jedyne czego trzeba być świadomym, to że jest tam mniej atrakcyjny kurs 'dolar blue' w porównaniu do dużych miast
Góra
 Profil Relacje PM off
ara uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group