Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lut 2019 15:27 
Awatar użytkownika

srebrny
Obawiam się że musisz zapłacić za lepsze. Mam lot IB z MAD - LHR aby się tam przesiąść na BA i też mi pokazuje że trzeba kupić miejsce.
Masz numer rezerwacji, wejdź w konto na IB lub je załóż jeśli nie posiadasz i będziesz miał wszystkie opcje.
 Profil Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 09 Lut 2019 17:23 
Awatar użytkownika

niebieski
W Iberii posiłku z business do ekonomicznej nie kupisz (chyba zresztą w żadnej linii nie - w niektórych możesz wykupić "lepsze" posiłki, ale to nie są posiłki z C - niczego takiego nie ma w Iberii).

Co do miejsca to jak pisze @lovenz - zaloguj się do rezerwacji przez stronę Iberii (wystarczy PNR, nie musisz być członkiem ich ffp) i zobaczysz dostępne opcje.
Jeżeli masz Sapphire lub Emerald w którejkolwiek linii OW to dopisz wpierw numer ffp do rezerwacji i będziesz miał wybór każdego miejsca za darmo.
 Profil Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:10 

Witam,

Proszę o pomoc i utwierdzenie mnie, że ja dobrze to wszystko rozumiem. Mój pierwszy raz z Iberią.
Po rezerwacji i zapłacie za bilety (Berlin-Madryt, Madryt-Hawana i powrotnie) kazano mi wybrać miejsca na wszystkie loty. Na maila dostałam Electronic Ticket, tu nie ma numerów miejsc.

Po zalogowaniu na numer rezerwacji jestem na szczegółach rezerwacji i tam widzę wszystkie miejsca na wszystkie 4 loty.

Czy jak zrobię odprawę 24 godziny przed odlotem, jak już będzie dostępna, to te miejsca mi zostają skoro cały czas je widzę? I czy robiąc odprawę będę już mieć od razu odprawę na lot powrotny czy tam też obowiązuje 24 godziny przed?

Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:13 

Loty: 111
Kilometry: 367 084
niebieski
Iberia pozwala zrobic odprawe nie tylko na 24 godziny wczesniej ale duzo....duzo wczesniej ...i jezeli jestes w szczegolach rezerwacji i jestes zgodna z miejscami ci przydzielonymi to nic tylko drukowac boarding pass ..jesli nie to mozesz je zmienic ....mozesz zrobic juz odprawe check-in na wiele dni wczesniej i bedzie to respektowane ...niestety na trasach europejskich Iberia nie podaje nic (jedzenie, napitki) ..chyba ze zaplacisz ....na dlugich trasach jak w twoim przypadki MAD-HAV bedzie to na pewno gratis (jedzenie i picie) czyli w cenie biletu
 Profil Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 11 Lut 2019 19:32 

billabong napisał(a):
W Iberii posiłku z business do ekonomicznej nie kupisz (chyba zresztą w żadnej linii nie - w niektórych możesz wykupić "lepsze" posiłki, ale to nie są posiłki z C - niczego takiego nie ma w Iberii).

Co do miejsca to jak pisze @lovenz - zaloguj się do rezerwacji przez stronę Iberii (wystarczy PNR, nie musisz być członkiem ich ffp) i zobaczysz dostępne opcje.
Jeżeli masz Sapphire lub Emerald w którejkolwiek linii OW to dopisz wpierw numer ffp do rezerwacji i będziesz miał wybór każdego miejsca za darmo.

O posiłki pytam bo to coraz częściej spotykana opcja- można np wykupić posiłek z biznesu do eco u naszego narodowego przewoźnika.

Strona Iberii to jest jedna , wielka porażka. Nie wiedzieć czemu nie pozwala mi przeglądać informacji po angielsku i przerzuca automatycznie do hiszpańskiego lub niemieckiego ( wylatuję z Berlina )
Tak czy owak jak klikam w rezerwacji "rezerwacja miejsc" pojawia się w każdej wersji językowej taki komunikat:

"Aufgrund der Merkmale dieses Fluges müssen Sie sich zur Erledigung der angeforderten Anfrage unter folgender Telefonnummer in Verbindung setzen:
(+49) 69 50073874"

czyli nie mogę wybrać miejsca on line?
 Profil Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:09 

Mnie też przełącza na niemiecki, też lecę z Berlina.

I mam komunikat "Otrzymano kartę pokładową", ale jak w to klikam to widzę tylko loty, jak na stronie, żadnej opcji wydruku, czy pdf, więc to chyba nie to. Zawsze to co drukowałam miało miejsca, informację o bagażu i kod do skanowania, a tu tego nie widać.

Mam komunikat przy każdym locie:
Online-Check-in nicht verfügbar.
Dieser Flug ist nicht zum Check-in verfügbar.

Co znaczy mniej więcej tyle:
Odprawa online nie jest dostępna.
Ten lot nie jest dostępny przy odprawie.

Przy wciśnięciu "więcej informacji" - Odprawa na loty rozpoczyna się 24 godziny przed odlotem.

Nie widzę żadnej opcji, gdzie mogłabym zrobić odprawę wcześniej, tak jak piszesz. :?
 Profil Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:19 

Nie piszę , że chcę zrobić odprawę wcześniej, tylko wcześniej chcę wybrać/wykupić miejsce. Nie da się przed odprawą?
 Profil Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:43 

Nie ma nigdzie opcji wykupu miejsc. Jedynie mogę się przenieść do klasy biznes za kupę kasy :) inne opcje niedostępne, gdzie bym nie zajrzała to tylko, że odprawa 24 godziny przed. No nic poczekam i zobaczymy co mi tam wyjdzie te 24 godziny przed. Jak będzie problem to zostanie mi pomoc na lotnisku :) O ile w te stronę mnie to jakoś nie martwi, bo się w Berlinie dogadam. Ale jeśli się okaże, że powrotny również 24 godziny przed to już gorzej, bo tam z internetem kiepsko, a i lotnisko podobno też zacofane.
 Profil Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:58 

Przecież w niejednej linii lepsze miejsce można kupować/wybierać długo przed odprawą.
 Profil Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 14 Lut 2019 23:01 

Już wszystko jasne. Przeczesałam fora i stronę Iberii i Kuba jest wyjątkiem. Jak przeczytałam o odprawie on-line to w szybkim tłumaczeniu jest tak:

Zarezerwuj miejsce i otrzymaj kartę pokładową zaraz po zakupie dowolnego lotu obsługiwanego przez linie Iberia, Iberia Express i Air Nostrum, z wyjątkiem miejsc z taryfą podstawową (jeśli opcja wyboru miejsca nie jest dostępna) oraz z / do Kuby, Salwadoru, United Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Gwatemala, Meksyk, Portoryko i Republika Południowej Afryki, gdzie można to zrobić na 24 godziny przed odlotem.

Zatem muszę czekać na 24 godziny przed odlotem jednak.

Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości