Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hyatt
#1 PostWysłany: 30 Kwi 2021 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
Motywowany dyskusja z @Julian.Wolf w watku MB i brakiem tematu o Hyatt (w sumie nic dziwnego, jedyny Hyatt w PL juz nie dziala) prosba do @Washington lub @moderatorow o utowrzenie dodatkowego watku.
Dlaczego: bo w 2021 dosyc latwo mozna zrobic Globalista (potrzebne 30 nocy) plus dodatkowo sa fajne promocje, tak samo jak w przypadku MB, HH, RR, ALL...

https://world.hyatt.com/content/gp/en/t ... #globalist

https://world.hyatt.com/content/gp/en/o ... 21_prop_en

Załączniki:
HY2.png
HY2.png [ 123.04 KiB | Obejrzany 6835 razy ]
HY1.png
HY1.png [ 172.46 KiB | Obejrzany 6835 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Hyatt
#2 PostWysłany: 30 Kwi 2021 19:35 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3304
HON fly4free
Pomijając dość ubogą dostępnością w Europie w porównaniu z innym programów, to do urabiania najwyższego statusu to czas już raczej minął.

Miedzy 01 stycznia a 28 lutego 2021 Globalista można bylo osiągnąć tylko 15 nockami, mnożyli x 2 + zmniejszone kryteria w tym roku.

Tu trochę przydatnej matematyki w Hayatt + maksymakizacja.

https://cariverga.com/hyatt-bonus-journ ... g-example/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2021 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
No niestety na promo 15 nocy juz za pozno, ale w drugiej polowie roku w Azji Pd-Wsch powinno sie juz udac za 40-50EUR/noc skorzystac i wyrobic 30 nocek w miare bez zbednego spania. Ew. mozna zawsze do Indonezji skoczyc na wizie biznesowej jako Instagramer :-) Byle tylko nie robic glupich numerow jak te 2 "profesjonalistki" na Bali: "YouTubers to be deported from Bali following prank video" https://edition.cnn.com/travel/article/ ... index.html
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#4 PostWysłany: 01 Maj 2021 11:24 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Moim zdaniem warto bo hotele są w większości pod zarządem korporacji a nie franchisingu, co skutkuje ze zasady i regulamin jest stosowany a nie tak jak w HH i MB co niektóre odpowiadają 'Nie mamy Pana płaszcza i co nam zrobisz', jest dużo mniej członków wiec nie ma zobojętnienia personelu recepcji na pojawiających się członków własnego programu, certyfikaty upgradu są widoczne podczas rezerwacji co dla mnie jest ważne bo jadąc na wakacje chciałbym widzieć czy mam upgrade czy będzie to raczej losowo. Kiedyś przy topowym statusie było fajne mieć możliwość zamówienia śniadania do pokoju w ramach statusu, w tym roku wrócę na topowy status wiec trochę protestuje co się pozmieniało aktualnie.

@jaco027: spróbuj, a zobaczysz obsługę jak za dawnych czasów w Marriocie.w hotelu i na infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#5 PostWysłany: 01 Maj 2021 11:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@Julian.Wolf: nie wiem, jakie masz doświadczenia z HH ale ja regularnie sypiając w ich hotelach po kilkadziesiąt nocy rocznie gdzieś od 5-6 lat nie mam generalnie w 99% żadnych problemów z przywilejami, upgradami (w lepszych brandach często do suite'ów) i obsługą.
Hyatt jest pewnie warty wysiłku, ale zwłaszcza z europejskiego punktu wiedzenia zdecydowanie mniej atrakcyjny choćby z uwagi na relatywnie małą liczbę lokalizacji. Inne programy i sieci są bardziej uniwersalne i elastyczne pod tym względem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#6 PostWysłany: 01 Maj 2021 12:58 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@marek2011: ciesze się ze masz za sobą 5-6lat, ale moje odczucia są inne.
Jak robi się tłok to niestety nie jest to już to samo, zresztą jak pisał @jaco027 MB Ambassador nie jest wart jeśli masz Platynowy status w MB bo jest 'zdewaluowany'.
HH się poprawił na przestrzeni tych ostatnich 6 lat, ale ja tam dalej mam zgrzyty z tym co jest obiecane, a co jest dostarczane jedynym mocnym teraz punktem HH są śniadania.
Tak wiem jeśli mamy na myśli Azje to nawet IHG czy Accor jest rewelacyjne, ale świat to nie tylko Azja.

Jeśli mając topowe statusy w sieciach mam być zadowolony ze jeśli zarezerwuje pokój najtańszy a dostane jeden poziom wyżej lub np. narożny pokój czy lepszy widok to to trochę się mijamy z założeniami programów HH i MB, nie pojawiające się pobyty i ich infolinie które w zasadzie nic nie mogą poza przyjęciem zgłoszenia skargi, w MB nie naliczane lata jako członek programu.
Ja jeszcze pamiętam ze kiełbasa w z grilla za czasów komuny na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej była zjadliwa i smakowała zupełnie inaczej niż to gow... co teraz jest i to samo dotyczy programów lojalnościowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#7 PostWysłany: 01 Maj 2021 16:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@Julian.Wolf: to kwestia własnej, indywidualnej wyceny benefitów: jeśli masz podejście, że za każdym razem, wszędzie i zawsze musisz dostać najlepszy dostępny pokój w danym obiekcie (czyli upa o kilka poziomów w górę), bo inaczej jesteś "niezadowolony" jako top tier, to oczywiście w H czy innych sieciach nie masz takiej gwarancji; z resztą formalnie też jej chyba nie masz nawet i w Hyatt (bo może nie być dostępny) wychodząc poza "gwarantowane" instant-upy w określonej liczbie rocznie dla G.

Ja akurat upy generalnie wyceniam nisko, bo w zdecydowanej większości nie są mi zwyczajnie do niczego potrzebne, poza samą frajdą mieszkania w apartamencie gdzieś tam w HK czy innym Sydney. Jeśli zatrzymuje się gdzieś na 1-2 noce to wysoki up ma bardziej honorową niż faktyczną wartość dla mnie, ale oczywiście rozumiem, że jak ktoś np. jedzie z małymi dziećmi na wymarzone wakacje gdzieś tam kilka razy w roku i ma gwarantowany up do suite na cały tydzień płacąc za najtańszy pokój to zupełnie inaczej na tę kwestię patrzy. Dla mnie o wiele większe znaczenie ma darmowe śniadanie, dostępu do EL, wcześniejsze zameldowanie, późniejsze wymeldowanie, więcej punktów za rezerwację itp. I przede wszystkim pod tym kątem też patrzę na poszczególne benefity w różnych programach, a zarazem liczy się jednak tak samo elastyczność i dostęp do sieci. Nie zawsze potrzebuję i mam ochotę płacić za Grand Hyatt - w wielu przypadkach wystarcza mi na jedną noc zwykły Hampton - płacę dziesiątki % mniej za nocleg, a ciągle pozostaje w obrębie programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#8 PostWysłany: 07 Maj 2021 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
Dyskusja (aczkolwiek ciekawa) troche oftopuje z Hyatt wiec aby wrocic na wlasciwe tory :-)
https://world.hyatt.com/content/gp/en/o ... -sale.html

Załączniki:
WoH - May2021.png
WoH - May2021.png [ 78.4 KiB | Obejrzany 6471 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#9 PostWysłany: 07 Maj 2021 10:17 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3304
HON fly4free
To jak jak już dojdziecie do konsensusu i przeprowadzicie całkowity dowód słuszności Hyatta nad Hiltonem
albo odwrotnie wszystko jedno :) (ewentualnie zestawicie z innym programem)..

Wszak temat jest nowy, to zostawiam Hyatt "a do z" w pytaniach i odpowiedziach (ze stycznia 2021)
część dotyczy KK, które są nie dla nas, ale reszta jak najbardziej w ciekawym przewodniku. 

https://welltraveledmile.com/world-of-hyatt-faq/
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#10 PostWysłany: 07 Maj 2021 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
A miedzyczasie z promo to jeszcze to, niestety glownie w Ameryce Polnocnej, ale cos fajnego w Azji sie tez znajdzie - moze ktos akurat uciekl w powyzsze miejsca w czasie pandemii :-)
https://world.hyatt.com/content/gp/en/o ... otels.html

Załączniki:
WoH 1000pkt new hotels.png
WoH 1000pkt new hotels.png [ 106.15 KiB | Obejrzany 6443 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MoonPatrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#11 PostWysłany: 15 Paź 2021 19:02 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
https://eurobuildcee.com/eurojobs/2818-beata-kowalczyk

Powtornie bedzie Hyatt w Polsce, podczas meldunku w AC by Marriot recepcjonistka powiedziala ze wlasnie obok sie buduje Hyatt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#12 PostWysłany: 17 Paź 2021 00:33 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Niestety bedzie to nizszy brend z Hyatt - Hyatt Place, tu jest bryla hotelu - http://standartarchitekci.pl/portfolio/ ... al-3-maja/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#13 PostWysłany: 02 Lis 2021 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Właśnie dowiedziałem się, że 31.01.2022 przepadają mi punkty w Hyatt. Niewiele bo ledwo ponad 6000, ale nie lubię tracić ;)
Może ktoś bardziej doświadczony poradzi jak najłatwiej je przedłużyć albo sensownie wydać?
Póki co w Polsce hoteli Hyatt nie ma a najbliższą podróż planowałem dopiero w marcu. Widziałem, że można wymieniać punkty na mile lotnicze, ale chyba akurat nie w miles and more gdzie zbieram.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyatt
#14 PostWysłany: 03 Lis 2021 00:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3238
srebrny
Możesz dokupić punkty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka lubi ten post.
m_budka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group