Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hulajnogi - DC i NY?
#1 PostWysłany: 13 Sty 2020 21:55 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 16
Witam, czy na dziś dzień (styczeń 2020) w Waszyngtonie i Nowym Jorku działają jakieś e-hulajnogi na minuty? A Jeśli tak to które? Bo z moich wyszukiwań wygląda na to ze w DC tylko Lime hula.
I drugie pytanie czy ktoś ewentualnie mógłby wyjaśnić (stan na styczeń 2020) ile kosztuje metro/autobusy miejskie oraz jak i gdzie kupić bilety/karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 14 Sty 2020 01:15 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
lambo napisał(a):
Witam, czy na dziś dzień (styczeń 2020) w Waszyngtonie i Nowym Jorku działają jakieś e-hulajnogi na minuty? A Jeśli tak to które? Bo z moich wyszukiwań wygląda na to ze w DC tylko Lime hula.
I drugie pytanie czy ktoś ewentualnie mógłby wyjaśnić (stan na styczeń 2020) ile kosztuje metro/autobusy miejskie oraz jak i gdzie kupić bilety/karty?
Bilet tygodniowy w NYC kosztuje 33$. Jeden przejazd (z możliwością przesiadek, dopóki nie wyjdziesz z metra) to chyba teraz 3$. Kartę kupisz i naładujesz na stacjach metra.
Strona miejskiego systemu transportu:
https://new.mta.info/
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Sty 2020 06:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
3 dolary w NYC kosztuje jednorazowy przejazd, a jeżeli doladowujemy kartę metrocard to taki przejazd kosztuje 2,75. Dodatkowo możemy się przesiąść w ciągu 2h na autobus lub z metra na autobus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Oprócz hulajnog Lime w Waszyngtonie funkcjonują jeszcze rowery i hulajnogi Jump (dostępne przez appkę Ubera). Uważaj tylko na strefę wyłączoną w National Mall.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Sty 2020 16:12 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 16
A jak z poruszaniem się hulajnogami i rowerami? Wyczytałem że nie można jeździć po chodnikach, ale po czym w takim razie jeździć? Po drogach czy tylko ścieżki rowerowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2020 09:37 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W Waszyngtonie jest sporo ścieżek rowerowych. Jeździłem też rowerem po ulicach i nie czułem, że jest to niebezpieczne. Z hulajnóg mało korzystałem, ale jak już to jeździłem po chodniku bądź ścieżce rowerowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2020 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@lambo
Byłem w NYC prawie 2 tyg. temu. Niestety na Manhattanie nie widziałem żadnych hulajnóg elektrycznych do wypożyczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2020 14:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Na Manhattanie nie ma tego typu rzeczy w ogóle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2020 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Na Brooklynie i Bronxie też więc wynika z tego, że żadna firma nie otrzymała jeszcze zezwolenia (i pewnie w najbliższym czasie nie otrzyma).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group