Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2017 00:04 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Witam mam do was kilka pytań odnośnie hoteli na zachodnim wybrzeżu usa.
właśnie jestem na etapie planowania objazdówki i trochę sie przeraziłem cenami hoteli/moteli bo średnio mi wychodzi po ok 85€ za noc i to bez podatków i innych dopłat, a wybieram najtańsze.
Wakacje planuje na pierwsza polowe września i tu pytanie lepiej juz coś rezerwować? czy czekać na 2-3 mies przed wyjazdem a może będąc już w trasie po prostu zatrzymywać sie gdzie mi pasuje pytać o cenę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 17 Sty 2017 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie chcę Cię martwić ale takie są ceny noclegów na zachodnim wybrzeżu. Pod tym względem np. Floryda jest jednak dużo tańsza.
Oczywiście sytuację komplikuje w dodatku fakt, że dolar jest po 4,10 zł.

Jak już dojdziesz do motelu w Page albo w San Francisco to zalecam wcześniej wypić sobie setkę ;) Co prawda my byliśmy w lipcu ale najtańszy nocleg jaki mieliśmy kosztował z tego co pamiętam ok. $70 w okolicach Flagstaff. Najdroższa Kalifornia.

Rozwiązaniem jest szukanie noclegów na bieżąco na miejscu.
Polecam zainstalować aplikację "Priceline" i na każdą najbliższą noc szukać w niej noclegu w okolicach do których zmierzacie - są tam dwie bardzo przydatne funkcje: pierwsza to "name your own price" czyli podajesz maksymalną cenę za nocleg jaką jesteś w stanie zaoferować (ściągnie Ci z karty dopiero jak faktycznie trafisz z ceną od której hotel w danej lokalizacji jest w stanie sprzedać Ci pokój). Natomiast druga działa na zasadzie ślepego trafu - wiesz, że jakiś hotel/motel o określonych opiniach i liczbie gwiazdek w danym regionie jest w niższej cenie, powiedzmy $75 ale nie wiesz jak się nazywa (w rzeczywistości jesteś w stanie go znaleźć w normalnych ofertach). Wybierasz i płacisz podpiętą kartą kredytową, pokazują Ci od razu co "wylosowałeś" i gdzie masz się kierować.

Tym sposobem jesteś w stanie duuuuuużo zaoszczędzić i np. wyhaczyć Holiday Inn w cenie podrzędnego motelu ale czasami trzeba niestety poświęcić dużo czasu (czyli druga osoba prowadzi samochód a Ty szukasz noclegu ;) ).

@‌JIK‌ przyda Ci się, jeśli jeszcze nie korzystałeś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2017 08:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@‌wawaking‌ nie będę prowadzić cię za rękę, ale powiem ci, że najlepiej śledzić i skorzystać z makeMYtrip (wątek tutaj >>). Ja przez tą apkę ogarnąłem sobie 9 z 14 noclegów w Kalifornii i okolicach GC itp. Średnio za nocleg w jednym z obiektów choicehotels z codziennym śniadaniem zapłaciłem po 35-40 USD (2pax) z podatkami. Najważniejsze ja nie lecę w sezonie, więc twoje ceny pewnie będą wyższe.

@‌monroe‌ dzięki za tipa ale jw. ogarnąłem sobie wszystko przez MMT oraz przez pointhood (+12k mile FB)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2017 23:18 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Dziękuje wszystkim za pomoc, na pewno skorzystam z waszych rad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2017 23:40 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Też jadę w tym roku na zachodnie wybrzeże, dokładnie przełom czerwca i lipca. Ceny hoteli są wysokie, na 21 noclegi wychodzi mi średnio ok 160$ za nocleg dla 4 osób, brałem pod uwagę tylko hotele/motele z opinią większą od 3,2 ale trafiały się tez z opiniami
4,2 -4,4.
Rezerwację zrobiłem jakieś 1,5 miesiąca temu, wszystkie robiłem przez stronę hotels.com i wychodziło o wiele taniej niż na booking. Na hotels.com ceny są podane z podatkami. Każdą rezerwację zrobiłem z możliwością anulowania więc w razie czego mogę anulować i zrobić ponownie rezerwacje za niższą cenę. Teraz jak obserwuje ceny to wszędzie jest drożej.
Na hotels.com co 10 nocleg masz za darmo, można tez zbierać punkty Payback za rezerwacje.

Moja trasa to standardowo : LA - SF - Yosemite - DV - LV - GC - Page - Arches -Zion -LV
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2022 18:19 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Planuję trasę standard: LA - SF - Yosemite - DV - LV - GC - Page - Arches -Zion w październiku 2022 (zasadniczo poza sezonem).

Moje główne pytanie: czy powinienem szukać noclegów już dzisiaj, czy postawić na spontan, czyli motele przy drodze?

Z jednej strony rezerwacje na booking.com pod trasę wydają się być rozsądną opcją, z drugiej obawiam się że linia lotnicza jeszcze 5 razy zmieni mi loty. Brak rezerwacji to dla mnie byłaby też większa swoboda, można na bieżąco skracać lub wydłużać pobyt w poszczególnych miejscach.

Ile kosztują najtańsze motele przy trasach? Czy w kwocie +/- 80$ za noc (dwie osoby) coś znajdę na spontanie (wymagam tylko łóżka i wody :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2023 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
@Kothson i jak to wyszło z tymi noclegami? Da się to ogarnąć na miejscu czy rezerwowaleś z wyprzedzeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2023 07:44 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Kupowałem z wyprzedzeniem, w małych miastach głównie przy znanych atrakcjach (parki) bez wcześniejszej rezerewacji może być ciężko znaleźć coś w rozsądnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
timu lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2023 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 76
Kilometry: 138 751
niebieski
@timu, ja na zachodnim w tamtym roku wybrałem opcję pośrednią. Z Polski zarezerwowałem pierwszych kilka noclegów a dalej rezerwowałem także przez Booking na 1 lub 2 dni przed noclegiem. Dało to trochę większą swobodę, choć nie pełną. Wyszło całkiem nieźle bo rzeczywiście zmieniliśmy lekko trasę. Problemu z samą rezerwacją raczej nie było (byłem maj-czerwiec).
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
timu lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group