Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2017 18:55 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 14
Loty: 6
Kilometry: 7 290
Witam.

Właśnie oglądałem Teleexpress Extra, w którym mówili o hotelu w Rovaniemi lub w okolicach Rovaniemi, którego goście mogą podziwiać zorze polarne. Jest w nim zainstalowany specjalny alarm, który budzi gości, gdy wystąpi zorza polarna. Obserwacją zorzy polarnej zajmuje się personel. Pokoje hotelowe są w kształcie igloo, mają przezroczysty dach, więc można leżeć w łóżku i patrząc w niebo delektować się tym cudem natury. Ktoś wie co to za hotel?

Tutaj link: http://www.tvp.info/28214074/02012017-1715 (Akcja od: 12:42)

Dzięki wielkie i udanego 2017! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 02 Sty 2017 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Pokazywali to w Teleexpressie? :shock:

Hotel, o którym mówisz, to:
http://www.santashotels.fi/en/hotelsant ... -rovaniemi

8-)
Załącznik:
F4F_Rovaniemi.jpg
F4F_Rovaniemi.jpg [ 98.59 KiB | Obejrzany 7310 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sty 2017 19:31 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 14
Loty: 6
Kilometry: 7 290
OradeaOrbea napisał(a):
Pokazywali to w Teleexpressie? :shock:

Hotel, o którym mówisz, to:
http://www.santashotels.fi/en/hotelsant ... -rovaniemi

8-)
Załącznik:
F4F_Rovaniemi.jpg

Tak, pokazywali! Obejrzyj sobie w wolne chwili! Krótkie wejście, ale było. Doświadczenie zorzy polarnej to jedno z marzeń, które chcę najpierw zrealizować. :) Czy sądzisz, że Rovaniemi będzie dobrym miejscem do tego czy polecałbyś inne? Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. :)

PS. Chyba w dobrym miejscu założyłem temat. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Sty 2017 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Zacząłbym od przeglądnięcia forum (wpisz „zorza polarna” w wyszukiwarkę na samej górze). Jest sporo tematów, dotyczących polowania na zorzę. Na przykład ten:
zorza-polarna-gdzie-i-kiedy,1466,101910

Odnośnie miejsca, celowałbym bardziej w norweskie Tromso (dostępne za relatywnie niewielkie pieniądze via Norwegian i Oslo) niż Rovaniemi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Sty 2017 22:57 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 14
Loty: 6
Kilometry: 7 290
To znaczy, o zorzach polarnych trochę wiem, ale chetnie poczytam. Bardziej chodziło mi o miasto/obszar, w/na którym lepiej na nie polować. O Tromso słyszałem przed Rovaniemi. Dzięki!!


Ostatnio edytowany przez michzak, 03 Sty 2017 08:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2017 11:19 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 3
Największa częstotliwość występowania zorzy polarnej jest w fińskim Kilpisjärvi

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2017 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Stoarn napisał(a):
Największa częstotliwość występowania zorzy polarnej jest w fińskim Kilpisjärvi

Z Kilpisjärvi jest ten problem, że stosunkowo ciężko (w odróżnieniu od fińskiego Rovaniemi czy norweskiego Tromso) jest tam dotrzeć NIE POSIADAJĄC własnego samochodu. Jedyny autobus (kursuje raz dziennie z Rovaniemi, wyjeżdża o 8:00, jedzie prawie 9 godzin) kosztuje kilkadziesiąt euro. Alternatywnie można próbować dostać się od norweskiej strony, jadąc z Tromso do Skibotn... a potem pozostaje jeszcze 50 kilometrów. Tam nie jeździ żaden publiczny transport.

Ale tak, to pięknie miejsce na oglądanie zorzy – ze swojej strony dodam jeszcze, że można sobie zrobić trekking na najwyższy szczyt Finlandii (Halti). Robiłem to latem (sierpień) i zimą (marzec). Latem: fajny trekking, około 110 kilometrów w dwie strony... i walka z komarami (zwanymi Siłami Powietrznymi Finlandii). Zimą: solidniejsze wyzwanie, najlepiej na nartach z ciągniętymi za sobą saniami ze sprzętem 8-)

Interesująca może być też wizyta w położonym nieopodal punkcie styku granic trzech państw: Norwegii, Finlandii i Szwecji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group