Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: HongKong
#61 PostWysłany: 14 Mar 2013 19:54 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 13
To 101 piętro ICC. To świetny punkt a jak policzyłem to powinno być ok.
16.45 lądujesz
17.15 wychodzisz z lotniska
30 min + 15 zapasu na taxi do ICC = 18.00
1h na górze = 19.00
30 min + 15 zapasu taxi na lotnisko = 20.00
I jesteś godzinę przed odlotem na kontrolę itp.
Gorzej jak nie wylądujesz o czasie :-)
Na górze warto być przynajmniej 30 minut. Ja siedziałem z półtorej godziny bo najpierw było jasno, potem zachód słońca, i city by night ;-) Btw bardzo szybko tam zachodzi.

EDIT: Właśnie sprawdziłem czasy zachodów na styczeń przyszłego roku w HKG i masz od 17.50 do 18.10. Powinieneś mieć ładne widoki z góry!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
 Temat postu: Re: HongKong
#62 PostWysłany: 19 Mar 2013 14:34 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Dziękuję po raz kolejny Silent!
Mam tylko wątpliwość co do szybkości taxi vs metro..
Jeżeli ktoś leci 8 stycznia i chciałby przyłączyć się do wjazdu na 101 piętro ICC prosze o info na priv.
pozdrawiam
Michał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#63 PostWysłany: 20 Kwi 2013 16:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
był może ktoś ostatnio w HK i chce się podzielić wrażeniami?:))

swoją drogą temat był podejmowany - chodzi o Shenzhen Special Economic Zone Tourist Visa. Można ją dostać na przejściu Lu Wu za ok 500RMB albo za darmo aplikując w jakimś biurze i czekając kilka dni. Nie mogę tylko znaleźć o jakie biuro chodzi i jego adres... mógłby ktoś poratować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#64 PostWysłany: 30 Kwi 2013 09:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
gdzie polecacie wymieniać pieniądze na HKD? bo rozumiem, że lepiej HKD płacić niż USD?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#65 PostWysłany: 30 Kwi 2013 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Ogolnie na podstawie info od roznych osob na tym forum doszedlem do wniosku ze najlepiej jest zlozyc wniosek o karte USD w kantor.alior.pl. Przewalutowanie w PL bedzie Cie w zwyklym kantorze troche kosztowalo. Tak sa naprawde dobre stawki. A jak masz USD na,karcie to przy,wyplacie zaplacisz jakies promile MasterCardowi (mozna spr na ich stronie). W ten sposob oszczedzasz troche kasy no i mozesz zarzadzac budzetemi doladowac konto kantorowe jakby sie,okazalo ze slabo z kasa.

No chyba ze masz zbedne dolary i chcesz sie ich pozbyc;)
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#66 PostWysłany: 30 Kwi 2013 11:02 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
no dla mnie już za późno bo jutro lecę do HK :) dlatego może ktoś ma jakies obserwacje gdzie lepiej? na lotnisku? w centrum są kantory?
jak w ogóle wygląda tam płacenie? przyjmuja usd czy tylko hkd - w sklepach, restauracjach, atrakcjach?
ewentualnie jak ktoś pomoże, to jak sprawa sięma w Macau?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#67 PostWysłany: 30 Kwi 2013 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Co do Macau to czytałem że bez problemu akceptują HKD. Kurs 1:1. Reszte wydają w MOP, które ciężko wymienić jak się stamtąd wyjedzie, więc lepiej pozbyj się wszystkiego zanim ruszysz dalej. Jest też pełno kantorów na wyspie Macau, więc spokojnie wymienisz nawet te dolary. Ale tak jak mówię, nie ma sensu, bo pewnie będziesz na chwilę to możesz zapłacić tymi HKD.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#68 PostWysłany: 30 Kwi 2013 11:19 

Rejestracja: 30 Kwi 2013
Posty: 1
wymiana - tylko w mieście w banku, tam będzie najtaniej i najszybciej. Sprawnie działa HSBC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#69 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ja biore karte visa i wybieram z bankomatu juz na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#70 PostWysłany: 01 Maj 2013 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Hmm, czy powaznie tak ciezko znalezc bankomaty, sklepy ktore akceptuja MasterCard? Czy jest to niemozliwe czy w miare da sie cos ogarnac?
A w takim 7/11 to nie obsluguja MC?
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#71 PostWysłany: 05 Maj 2013 16:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Ja dziś płaciłam karta MasterCard w HK. Cena w HKD, wybralam opcje w EUR, przeliczyli w sklepie po kursie średnim. Zobaczymy jak zaksieguje to bank.
Bankomatów jest dużo. Osobiście nie korzystalam bo brałam USD. Najlepszy kurs, jaki znalazłam to 7,65 HkD za $. Na lotnisku liczą po 7,07. Jadąc autobusem trzeba mieć wyliczona gotówkę, wiec wymienilismy niewielka kwotę na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#72 PostWysłany: 08 Maj 2013 23:28 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Siedze w Dubaju na lotnisku, wiec mam chwile na dopisanie swojej relacji :-). Jakby ktoś miał pytania, to zapraszam, jak wrócę do waw będę mieć malo czasu więc nie wiem kiedy uda mi się cos dodać.

Byliśmy w HK 5 dni(6 dób). Wydaje mi się to malo bo nie widzieliśmy wszystkiego :-) byliśmy na 1 dniowej wycieczce w Makau, wiec może po krótce :-) jest tam drozej niż w HK, ale są darmowe autobusy do kasyn:-) prom z HK odpływa co 15 minut i RT kosztuje 343 hkd. Wydaje mi się ze warto zostać na noc dłużej i poogladac kasyna :-) my bylismy w Venetian, Lisboa, przed whynn jest pokaz fontann :-) miasto zwiedza się łatwo, bo jest lepiej oznaczone niż HK, choć jest tez mniejsze. Spokojnie można płacić w hkd, wydają tez w hkd, choć lepiej się upewnić i poprosić w hkd, ja ani razu nie dostalam MOP.

Teraz może o HK. Pogoda: byliśmy 2-8 maj i to początek pory deszczowej, pierwszego dnia prawie cały czas padało, wiec spacerowanie po mieście nie było przyjemne, ale potem juz nie padało, jedynie kropilo. Temperatura 20-27C, duszno, bardzo wilgotno. W hotelu nawet nic nie było w stanie wyschnac. Z kolei w budynkach, sklepach, komunikacji bardzo zimno, mam wrażenie ze gdzieś z 14-15C. Nawet jak szlismy do MC donalds cos zjeść, to ubieralismy kurtki lub bluzy, bo nie dało się wysiedziec :-)
Problemem jest mgła, co uniemożliwia podziwianie panoramy. Proponuje nie czekać na poprawę pogody i gdy jest dobra to jechać na peak. My planowalismy pierwszego dnia, ale lalo, drugiego uznalismy ze jedziemy, bo nie ma mgły i to była dobra decyzja, bo do końca pobytu utrzymywała się mgła. Dwa dni probowalismy się udać do ozone bar na 118 pietrze, ale był ciągle we mgle,wiec w końcu nie pojechalismy.
Podobnie było z Buddą - na szczęście pod samym buddą było ok, ale z kolejki był raczej niewidoczny.

Koszty: generalnie jest tanio, w porównaniu do Europy Zachodniej, ceny mniej więcej jak u nas, wiele rzeczy tańszych. Komunikacja jest tania i np. Przejazd piętrowym tramwajem to koszt 2,3 hkd. Najdroższe jest metro np. Przejazd miedzy 5 stacjami kosztował nas 8 hkd, prom z HK na kowloon to 2,5-4 hkd ów (zależy czy weekend czy nie). Przejazd z lotniska do causeway bay najtańszy autobusem E11 i kosztuje 21 hkd.

Nie kupowalismy octopus, bo od poczatku planowalam zwiedzanie piechotą, ale z perspektywy czasu warto kupić, bo można nim płacić tez w MC donalds, wiec spokojnie się wyda doladowane pieniądze.
Podliczylam, ze na komunikację wydalismy 118 hkd na osobę, w tym dojazd na lotnisko 42 hkd, prom na kowloon RT, metro do po lin i autobus do repulse bay, po HK jezdzilismy tramwajami po 2,3 hkd.

Jedzenie. Nie jestem fanem chińskiej kuchni ani ryb i owoców morza, wiec nie miałam dużego wyboru. Sprobowalam pierozkow i kilku innych wynalazków, ale tak się po nich źle czulam, ze do końca pobytu stolowalismy sie w MC lub na daniach europejskich. Jedynie na śniadanie noodle w Seven 11 za 8,5 hkd porcja, parówki 8 szt za 11 hkd, a kielbasa jak z grilla za chyba 10 hkd. Woda mineralna 1,5l to ok 10hkd.
Najtaniej jest chyba w MC. Zestaw big mac powiększony (duże frytki, napój i big mac) za 25 hkd, w Macau za 35 hkd. Lody w MC za 6 hkd, a mcflurry za 12 hkd.

Zwiedzanie. Wstępy prawie zawsze są za free, jedyne na co wydalismy to:
Wjazd tramwajem na Peak za 75 hkd(wjazd na wyższa platformę, bez tego bilet RT za 40hkd)
Wjazd kolejka do buddy na Lantau 135 hkd
Oglądanie różowych delfinów za 380 hkd
Muzeum historii HK za 10 hkd ( w środy za free)

Generalnie zakochalam się w Hk , miasto jest czyste, bardzo przyjazne. Nie ufalabym lokalnym w pytaniu o drogę, raczej nie wiedza gdzie co jest i wprowadzają w błąd:-) ale są sympatyczni! Wbrew pozorom angielski nie jest powszechnie znany:-) czasem trudno się dogadać, no i nie jest to brytyjski, tylko senglish, czyli chiński angielski. Jak ktoś nie jest przyzwyczajony, to może chwilę mu zająć zrozumienie :-)

Krótko o zakupach. Kolo kolejki do buddy jest citygate outlet. Ceny towarów popularnych, np buty puma, Adidas czy nike są takie jak u nas w outletach np. Factory czy fashion house. Dużo tańsze są za to towary luksusowe marek Armani, Burberry, Furla. Np duży wybór jeansow armaniego po 600-800 hkd

Hotel. Mieszkalismy w mini hotel causeway bay, ocena wg booking 8. Hotel jest nowy,pokoje czyste, sprzatane codziennie, wymiana ręczników. 5 minut piechota od Times square. Absolutnie mogę polecić, bo nic złego nam się nie przytrafiło :-) lepiej tez rezerwowac bezpośrednio na stronie hotelu niż np. na booking, bo ceny są niższe i juz zawierają podatki i opłaty, a na booking trzeba jeszcze do płacić do ceny bodajże 15%

Polecam tez wycieczkę na plaże, są czyste, duże, piaszczyste, są dostępne prysznice, toalety. My byliśmy na Repulse Bay i bardzo polecam, tylko woda zimna:-) warto chyba udać do Ocean Park, jeśli jest pogoda. Podobno są tam różowe pandy i fajny park wodny, ale zabrakło nam juz czasu.

W sumie to w skrócie tyle:-) jeśli ktoś za pytania to postaram sie jutro odpowiedziec, jak odespie:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#73 PostWysłany: 09 Maj 2013 01:08 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Czesc ja bede w Hong Kongu od 3 czerwca i bedzie to juz pora deszczowa w pelni troche sie obawiam , ze bedzie caly czas lalo. Ale trudno damy rade ,bedziemy tez 2 dni z noclegiem w Macau, mysle ze warto. Troche wystraszylas mnie tym chlodem w budynkach i komunikacji, naprawde trzeba brac jakies bluzy,swetry itp? Ma byc caly czas ok 30 st.Moze orientujesz sie jaki jest przelicznik Euro do HKD .Ja mieszkam w Holandii i raczej bede mial Euro i wszystkie karty tez w Euro.Dzieki za dotychczasowe informacje ,przydadza sie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#74 PostWysłany: 09 Maj 2013 01:34 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Z tego co kojarze to kurs w kantorach jest cos ok 9,2 hkd za EUR. W niektórych sklepach naliczaja od razu w euro. Tak jak gdzieś pisałam, robiłam zakupy w HK i miałam możliwość wyboru hkd lub EUR przy płatności MasterCard. Zaksiegowalo mi juz w banku i nie widzę szczególnej różnicy jak przy transakcjach w euro. Wiec chyba dodatkowych obciążeń, opłat nie ma, ale może to zależy od banku?

Mi było zimno, jak tylko weszlismy do jakiegoś MC to od razu kurtka bo z zimna nie da się wysiedziec w krótkim:-) na moje oko to na pewno poniżej 20c tam utrzymują, bo big maca nie da się zjeść bez czegoś z długim rękawem :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#75 PostWysłany: 09 Maj 2013 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Zaciekawila mnie ta zimna woda.
http://www.weather-and-climate.com/aver ... ,Hong-Kong
Wedlug tego to te 25-26° powinna miec, tam temp tez nie wysoka jak piszesz - <28 wiec roznicy duzej nie ma i powinno sie wydawac ze oki.
Jak to dokladnie wyglada?

Dzieki za dobre info!
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#76 PostWysłany: 09 Maj 2013 01:56 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
tez mam nadzieje na cieple morze i malo deszczu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#77 PostWysłany: 09 Maj 2013 02:07 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Na pewno nie było w repulse 25c:-)
Byliśmy tam we wtorek i na plaży temperatura powietrza była 24-26c,tak pokazywał jakiś lokalny termometr na plaży. A woda to bliżej do Bałtyku:-) miesiąc temu byłam na Karaibach i tam wodą maila te 28c i ta w HK nawet nie była blisko:-) mój maz się odważył wykąpać, jako jedyny na całej plaży, ja weszłam tylko do kolan, bo dalej nie dalam rady taka zimna woda była:-) wiec te prognozy to bujda:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#78 PostWysłany: 09 Maj 2013 02:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Pogodę najlepiej sprawdzać tu http://www.hko.gov.hk/contente.htm

Podczas pobytu zauwazylam ze najlepiej oddaje rzeczywistość, zwłaszcza temperatury
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#79 PostWysłany: 09 Maj 2013 12:18 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Ja jeszcze mam pytanie. Jest ta oplata wyjazdowa 120 HKD czy nie ? Ja lece KLM. I czy bylas w Shenzhen , jesli tak to jak z wiza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#80 PostWysłany: 09 Maj 2013 15:00 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nie płaciliśmy żadnej opłaty na lotnisku.
Niestety nie zdążyliśmy już do Shenzhen, bo w HK jest co robić :) byliśmy 1 dzień w Makau i de facto 4 pełne dni w HK i tak nie widzieliśmy wszystkiego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group