Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Wrz 2017 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Tabele klimatyczne dają jakiś pogląd, ale chciałbym zapytać, czy był ktoś z Was w Hong Kongu w styczniu lub lutym? Jakiej pogody doświadczyliście? Tak sobie rozważam różne możliwości na ferie 2018 i Hong Kong jest jedną z nich, o ile można liczyć na minimum 16-17 st. C (czyli z grubsza tyle, ile mamy teraz u nas na przełomie sierpnie i września Gdyni :D).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Wrz 2017 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja byłam i niestety trafiłam na słabą pogodę, było bardzo zimno, maksymalnie kilka stopni, pochmurno i mgliście. To nie była typowa pogoda, raczej spodziewaliśmy się tych kilkunastu stopni, no ale trzeba się liczyć z tym, że i taka może się trafić.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Wrz 2017 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam w lutym na Chinski Nowy Rok i bylo 8 stopni. Akurat byla to jakas sroga zima i wszyscy kupowali kurtki zimowe. Nie wzielismy ze soba cieplych ciuchow i marzlismy na noworocznych paradach. Ale wiesz jak to jest, pogoda jest losowa i moze nie byc tak zle. W 2018 Chinski Nowy Rok wypada 16/02, warto wycelowac z wycieczka na pare dni w rejonach tego terminu. Wiezowce maja dekoracje i przez pare dni trwaja obchody noworoczne. Sa tez ladne fajerwerki nad zatoka, ale trzeba ustawic sie odpowiednio wczesniej na ulicy albo wziac pokoj z fajnym widokiem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Wrz 2017 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
kurczę, nie brzmi zachęcająco... Oczywiście, mogła to być jakaś anomalia, ale jakbyśmy mieli na taką trafić, to kicha. A mieli chociaż ogrzewanie w hotelu? Co do Chińskiego Nowego Roku, to troszkę jest kalendarzowo za daleko w porównaniu z naszymi trójmiejskimi feriami zimowymi, ale może rzeczywiście warto dla nich nieco się uelastycznić. Ciekawe, czy kiedykolwiek wypada jeszcze później, niż w połowie lutego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Wrz 2017 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No ja spałam w takim tanim hotelu i właśnie nie było ogrzewania żadnego, do tego pojedyncze szyby w oknie, więc w środku było okropnie zimno. Jakieś porządniejsze hotele jednak myślę, że jakieś ogrzewanie muszą mieć.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Wrz 2017 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam w sieciowym hotelu, wiec nie bylo problemu z ogrzewaniem. W ciagu dnia tez nie bylo zle, tylko na tej oficjalnej paradzie smokow dlugo stalismy i bylo zimno. W sam Nowy Rok wszystko bylo zamkniete i ulice opustoszale. Chinczycy wyjezdzali masowo do rodzin juz od paru dni wczesniej. Hotele organizowaly swoje wlasne pokazy tanca smoka w ten dzien - http://orangego.pl/Gallery/HK2_Dragon/index.html

Daty Chinskiego Nowego Roku na kolejne lata: https://www.travelchinaguide.com/essent ... /dates.htm
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 03 Wrz 2017 20:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Wrz 2017 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ja akurat w tym czasie będę w tamtych rejonach, myślałem aby Chiński Nowy Rok spędzić właśnie w Hongkongu, ostatecznie ze względu na nieprzewidywalna pogodę odpuściłem, wybrałem Kuala Lumpur/Singapur, myślę że w chińskich dzielnicach też będzie ciekawie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2024 15:11 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Należy pamiętać, że ze względu na klimat, w Hong Kongu nawet jak jest ciepło to jest zimno. :lol: Jeśli nie ma słońca, to nawet przy 15 stopniach może być wam chłodno i przyda się cieplejsza kurtka. Raczej nie ma co liczyć na jakieś tropiki w tym okresie, ale jest szansa, że traficie na piękne słońca i ponad 20 stopni.

Co do ogrzewania w hotelach, to różnie z tym bywa, możecie trafić, że akurat klimatyzacja jest ustawiona na chłodzenie i nie będą przestawiać ze względu na kilka dni ochłodzenia. Może się to zdarzyć, również w znanych sieciówkach.

Obecnie w Nowy Rok nie jest już wszystko zamknięte. O ile muzea to i owszem (część z nich otwiera się następnego dnia, część dwa dni później), to sklepy czy knajpy będą w sporej ilości otwarte. Filipińczycy wykorzystują okazję i handlują na ulicach czym tylko się da. Nie powiedziałbym też, że miasto jest opustoszałe, a już na pewno nie Disneyland.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group