Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#101 PostWysłany: 23 Maj 2021 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Wczorajszy lot waw-ams, przy check-inie chłopak poprosił o test i dość długo i wnikliwie mu się przyglądał grzebiąc coś przy tym w telefonie co podniosło mi z pewnych powodów ( :D ) tętno i ciśnienie po czym stwierdził że jest w porządku i oddał.
W ams ani testem ani niby obowiązkowym formularzem holenderskim rozdawanym też w samolocie nikt się nie interesował. Policja sprawdzała tylko dowody/paszporty. Na polski dowód tylko króciutki rzut okiem i jesteśmy w Holandii.

W Amsterdamie w parkach i na ulicach zupełnie normalnie. Muzeami czy teatrami się nie interesuję ale chyba zamknięte. Restauracje tylko na zewnątrz i niełatwo było wczesnym wieczorem znaleźć wolny stolik.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
bartinkopl uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#102 PostWysłany: 24 Maj 2021 21:10 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
Czy orientuje się ktoś jak to jest z tą samoizolacją po przylocie do Holandii? Ktoś to kontroluje?
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#103 PostWysłany: 24 Maj 2021 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
bartinkopl napisał(a):
Czy orientuje się ktoś jak to jest z tą samoizolacją po przylocie do Holandii? Ktoś to kontroluje?

Kto ma kontrolować coś co nie jest nakazem a tylko rekomendacją? Wyobrażasz sobie karę za złamanie…. zalecenia?
Byłem tam dwie doby i kompletnie zapomniałem że coś takiego w ogóle istnieje.

Ps. Zakupy w Primarku udane :D
Góra
 Profil Relacje PM off
bartinkopl lubi ten post.
bartinkopl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#104 PostWysłany: 24 Maj 2021 23:03 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
@onufry_z
Dzięki za odpowiedź, dobrze wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Z info zawartego na holenderskiej stronce rządowej brzmi to bardziej jak nakaz niż rekomendacja mimo wszystko:
https://www.government.nl/topics/corona ... quarantine
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#105 PostWysłany: 02 Cze 2021 07:54 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Potrzebuję rady jaka jest najtańsza możliwość zrobienia testów pozwalających na wylot do Holandii (Wizzair)?
Wylot we wtorek rano. Czy jest możliwość zrobienia tylko jednego testu np LAMP w poniedziałek i otrzymanie wyniku do nocy z poniedziałku na wtorek, czy muszę jednak zrobić go wcześniej i w poniedziałek szybki antygenowy.
Jakieś sugestie na tanie testy w Warszawie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#106 PostWysłany: 02 Cze 2021 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Nie wiem, czy już było o tym w innym wątku, ale od wczoraj (przynajmniej wg loyaltylobby.com) dla pasażerów tranzytowych złagodzono wymagania testowe:

https://loyaltylobby.com/2021/06/01/net ... ne-1-2021/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#107 PostWysłany: 02 Cze 2021 15:44 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Wg planu Holandia 5 czerwca ma otworzyć niemal wszystko co do tej pory było zamknięte - łącznie z muzeami i zabytkami. Czy ktoś się orientuje czy to jest aktualne?
I czy lecąc samolotem muszę mieć test PCR czy może być antygen? Różne źródła mówią różne rzeczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#108 PostWysłany: 08 Cze 2021 15:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Od 1 czerwca nie ma już obowiązku okazania testu lecąc do Holandii z państw które mają kolor żółty ("geel" po holendersku) na poniższej mapce:

https://www.nederlandwereldwijd.nl/docu ... -kleurcode

Podobnie jak to robi UK - zmiany kolorów państw możliwe praktycznie z dnia na dzień...

Bycie zaszczepionym nie daje żadnych przywilejów.


Również od 1 czerwca wprowadzono obowiązek posiadania testu również przy przekraczaniu granicy samochodem (jeśli przyjeżdżamy z państwa które nie jest żółte). Kontrole na granicach - wyrywkowe. Mandat €95 jeśli złapią. Czyli mniej więcej tyle, co test PCR :)


Źródło: https://www.government.nl/topics/corona ... eclaration
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#109 PostWysłany: 09 Cze 2021 11:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Od jutra Polska przechodzi na kolor żółty czyli polecimy do Holandii bez testów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#110 PostWysłany: 09 Cze 2021 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 162
Kilometry: 350 979
srebrny
A może ktoś się orientuje jak jest w przypadku przyjazdu samochodem do Holandii i opuszczeniu samolotem. Wg. przepisów obowiązujących od 1 czerwca przy wjeździe na teren Holandii samochodem potrzebny jest test, chyba, że jest się w tranzycie (poniżej 12h i bez zbędnych postojów). Jak rozumiem przyjeżdżając na lotnisko AMS samochodem z PL i opuszczając kraj samolotem nie mogę tego traktować jak tranzyt i powinienem mieć test?

EDIT:
Przeczytałem dokładniej post #108 użytkownika @NBE322 , z którego jednak wynika, że jak przyjeżdżam do Holandii z Polski (która będzie oznaczona kolorem żółtym) to test mnie nie obowiązuje.

"Również od 1 czerwca wprowadzono obowiązek posiadania testu również przy przekraczaniu granicy samochodem (jeśli przyjeżdżamy z państwa które nie jest żółte). Kontrole na granicach - wyrywkowe. Mandat €95 jeśli złapią. Czyli mniej więcej tyle, co test PCR :)"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#111 PostWysłany: 09 Cze 2021 16:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Jechałem w weekend, autobusem do Holandii z Niemiec i z powrotem bez testu PCR (tylko antygen).
Żadnych kontroli w obie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 10 Cze 2021 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Czy nowe zasady dot. Holandii zwalniają z testów przy przesiadce w AMS? Na lotach 'tam' zgaduję, że tak. Na powrocie pewnie nie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#113 PostWysłany: 11 Cze 2021 21:34 

Rejestracja: 24 Gru 2018
Posty: 19
Zbanowany
Chcę lecieć z Eindhoven do Krakowa 17.06.2021.
Czy aby wejść na lotnisko lub na pokład Ryanair a muszę mieć test ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#114 PostWysłany: 12 Cze 2021 07:50 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@darekd899 jeżeli masz polskie obywatelstwo to nie musisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#115 PostWysłany: 12 Cze 2021 16:12 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 95
W niedzielę 20.06. lecę z Hiszpanii przez Eindhoven do Krakowa.Może nie rozpoznaję kolorów ale na mapce z linku powyżej Hiszpania jest w kolorze ciemno żółtym.Obowiązuje mnie w tym przypadku test?Ktoś podpowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#116 PostWysłany: 12 Cze 2021 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Na dzień dzisiejszy kontynentalna Hiszpania jest pomarańczowa wiec test jest obowiązkowy.Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pompa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#117 PostWysłany: 15 Cze 2021 21:36 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 95
Podpowie ktoś czy w Holandii wystarczy test antygenowy?W niedzielę po meczu wracamy z Sewilli przez Eindhoven do Krakowa.Nigdzie nie znalazłem informacji(może żle szukam?}jakiego konkretnie testu wymagają.Czy może być dowolny?W jednym miejscu znalazłem informację że w tranzycie testu nie trzeba a w innym że jednak tak.Już jestem całkiem skołowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#118 PostWysłany: 18 Cze 2021 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2516
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Holandia znosi prawie wszystkie obostrzenia
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#119 PostWysłany: 27 Cze 2021 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Waw-ein, niedziela 27.06.2021. Rozumiem, że juz teraz bez żadnych testów na wlot do NL?
Troche sie przestraszylem, bo w6 nie dal mi karty tylko musze podejsc do check-inu, czemu? 🤔
Btw. Mam juz pełne szczepienie i „paszport” covidowy, on coś daje? 🤔
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Holandia i covid
#120 PostWysłany: 27 Cze 2021 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
smarzyk napisał(a):
Rozumiem, że juz teraz bez żadnych testów na wlot do NL?
Zgadza się.
smarzyk napisał(a):
Troche sie przestraszylem, bo w6 nie dal mi karty tylko musze podejsc do check-inu, czemu? 🤔
Normalna praktyka ostatnio na lotach międzynarodowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group