Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183

Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

[ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#481 PostWysłany: 15 Paź 2020 16:58 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Nikt nie sprawdza jakie maseczki nosisz :P W wielu sklepach z pamiątkami można kupić ,co sam zrobiłem, pięknie wykonane ozdobne maseczki :mrgreen: w cenie 4-5 ojro. Zajefajna pamiątka z wyjazdu na dzisiejsze czasy :lol: Oczywiście piszę o Maladze
 Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.

#482 PostWysłany: 16 Paź 2020 14:49 

srebrny
Potężne uderzenie w COVID w Hiszpanii. Jak podaje El Globo ...zakaz śpiewania podczas mszy :mrgreen:
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#483 PostWysłany: 16 Paź 2020 15:33 

Leciał ktoś ostatnio do Barcelony albo jest może na miejscu i może zdać relacje jak wygląda sytuacja?
 Relacje PM off  

#484 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:24 
Moderator forum

@mhlstck , jak wygląda? zależy z której strony popatrzeć* ;)
Wczoraj studenci przeszli na naukę zdalną.
Dzisiaj bary/restauracje nie wystawiły stolików na ulicę, działają chyba 'na wynos'. Miały zupełnie zamknąć, ale był jakiś formalny błąd w zarządzeniu. W Madrycie jest (narzucony centralnie) stan alarmu a bary działają, w B. nie ma , a b/r mają być zamknięte... Jestem nieco skołowany, *zadaj może szczegółowe pytanie, :P a nuż...
Na ulicach życie się toczy, jak np opisywał Cubero4 ,
Statystyki (niedobre) też już podawali współforumowicze

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off  

#485 PostWysłany: 16 Paź 2020 20:09 
Awatar użytkownika

srebrny
@mhlstck po prostu wsiądź w pociąg i pojedź sobie do np. Valencii (albo poleć gdzieś dalej, np do Sevilli - nie wiem jakie tam ceny, ale ryanair sprzedaje bilety za grosze ostatnio) czy coś w tym stylu i po problemie : )

P.S. Albo choćby Tarragona: https://www.yr.no/place/Spain/Catalonia ... /long.html i dojazd tani & szybki, a pod miastem pomarańczy sobie narwiesz : )

Ostatnio edytowany przez rw30, 16 Paź 2020 20:16, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#486 PostWysłany: 16 Paź 2020 20:09 

złoty
Ja jutro lecę do Malagi - to mogę napisać, miejmy nadzieję, jak to wygląda w Andaluzji.
Myślę, że to będzie jeden z ostatnich lotów w te rejony, bo zamkną niebo - tylko mam nadzieję wrócić 24 bm. czyli przed 27. Mam 1 bilet RT w Ryanairze, więc... - no właśnie. ;)

EDIT: siedzę w miejscowości Fuengirola. Kody QR sprawdzali i w KRK i w AGP. Pomiar temperatury: w KRK z nadgarstka, a w Maladze kamery. Wszystko szybko i sprawnie.
 Relacje PM off  

#487 PostWysłany: 17 Paź 2020 20:54 
Awatar użytkownika

Cześć! To mój pierwszy post na tym zacnym forum, więc uszanowanko 🙂

W następną sobotę (24.10.) mam lot z Modlina do Barcelony, stamtąd 27.10. na Teneryfę, skąd 31.10. powrót do Modlina; wszystko Ryanairem. Trochę się gubię w covidowo-podróżniczych nowinkach, zatem zapytuję ekspertów - czy to jest obecnie do zrobienia? Czy na którymś z tych etapów potrzebny jest test (stawiam na BCN - TFN)? Wiem, że przez tydzień wiele może się zmienić, ale jak to wygląda teraz?

Miałam świętować z Mężem 10-tą rocznicę, a tymczasem nie wiem, czy rezerwować spanko, auto itd., czekać z tym do ostatniej chwili czy w ogóle sobie odpuścić :?

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
 Relacje PM off  

#488 PostWysłany: 17 Paź 2020 21:18 

niebieski
@Madziara na razie nie ma żadnych obostrzeń i żadnych testów - przy wjeździe do Hiszpanii musisz tylko wypełnić Passenger Location Card. To jest oczywiście stan obecny, Wyspy Kanaryjskie myślą o wprowadzeniu testów, ale na razie brak oficjalnych decyzji - stawiam, że do października uda się wyjazd bez jakiegokolwiek testu.

Co do noclegów - to radziłbym bookować z możliwością odwołania w dniu wyjazdu albo przynajmniej do dnia przed wyjazdem. Z czysto prozaicznego powodu - nawet jeżeli nie złapiesz do tego czasu korony, to zawsze jest ryzyko, że możesz wpaść na przymusową kwarantannę (jak 327 tysięcy innych Polaków, codziennie to rośnie).
Teraz noclegów jest na tyle dużo, że nawet na dzień przed można znaleźć w rozsądnych pieniądzach.

Druga sprawa - obecne rozporządzenie dotyczące zakazu lotów jest ważne do 27 października (kolejny pewnie będzie obowiązywało przez 2 tygodnie od 28 października). Teoretycznie nie powinno się za wiele zmienić, ale zawsze jest ryzyko, że jednak Horała stwierdzi, że znowu zamykamy granicę albo zakazujemy lotów. Szczególnie, że coraz więcej restrykcji jest porównywalnych z tymi z marca i kwietnia, mimo, że rządzący deklarują, że drugiego lockdownu nie będzie.
Projekt rozporządzenia powinien się pojawić w piątek 23 października (ktoś zapewne w odpowiednich wątkach na forum wrzuci), ale należy pamiętać, że to tylko wstępny projekt, a ostateczne rozporządzenie może się całkowicie zmienić.
Nie chcę straszyć, ale należy to brać pod uwagę (głównie ze względu na zagrożenie anulacji lotu TFS - WMI).
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Madziara uważa post za pomocny.

#489 PostWysłany: 17 Paź 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
platynowy
Do powyższych mądrych słów mogę tylko dodać pierwsze wrażenia z Teneryfy. Jest bardzo mało turystów, pustki. Bardzo dobre noclegi w fajnych apartamentach nad samym oceanem można rezerwować z dnia na dzień za 50% cen normalnych.
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#490 PostWysłany: 17 Paź 2020 21:44 

złoty
No i właśnie to bym polecał : czekać do ostatniej chwili,
bo noclegów z bezpłatnym odwołaniem, szczególnie tych lepszych, jest jak na lekarstwo.
Sam tak zarezerwowałem miejscówkę w Fuengiroli, gdzie właśnie jestem - a mimo iż bilety kupowałem dosłownie 5 dni temu (!!), to i tak rząd zmienił dużo zasad w ciągu tego krótkiego okresu.
Czasy na dłuższe planowanie są złe albo beznadziejne, bo im dłużej planujesz, tym więcej może się zmienić. Cypr planowałem w sierpniu przez zaledwie miesiąc i... nie poleciałem, bo testy itd. A ryzyko powiedzmy sobie szczerze i tak zawsze jest i będzie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#491 PostWysłany: 18 Paź 2020 11:14 

niebieski
Być może nic nowego nie wniosę, ale popieram rezerwacje na ostatnią chwilę. Tydzień temu wróciliśmy z Ibizy. Loty kupione na 2 dni przed podróżą, noclegi zamawiane na lotnisku tuż przed wylotem (ze względu na ewentualną chorobę lub bardziej prawdopodobną kwarantannę). Pamiętaj tylko o kodzie QR przed wylotem do Hiszpanii. Widzieliśmy płaczących w panice ludzi, których nie chciano wpuścić na pokład bez dopełnienia tychże formalności. Inni pasażerowie pomogli i skończyło się dobrze :-).
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#492 PostWysłany: 20 Paź 2020 12:13 

srebrny
-- 20 Paź 2020 12:57 --

Newsy z pięknej Hiszpanii :P Rząd koniecznie chce wprowadzenia dla Madrytu godziny policyjnej zaczynającej się od godz 22.00 do bodajże 6.00 rano. Głosy są także za Katalonią oraz....nawet o objęciu całej Hiszpanii. Poszczególne Regiony nie wyrażają zbytniej chęci (szczególnie Madryt) więc zobaczymy czy będzie wprowadzanie ,,siłowe"? :mrgreen:

-- 20 Paź 2020 13:13 --

Od juta w Katalonii nakaz zamykania sklepów 24h od godz 22.00 do 7.00 rano
 Relacje PM off  

#493 PostWysłany: 20 Paź 2020 17:50 

srebrny
Następne newsy za ,,El Pais". Od soboty na Majorce sporo ograniczeń :evil: Ograniczenie palenia w strefach publicznych , zakaz uprawiania sportów kontaktowych , zamknięte parki i plaże od 21.00 do 7.00 rano. Ograniczenia spożywania napoi i jedzenia w transporcie publicznym.Zakaz spotkań towarzyskich w grupach powyżej 6 osób.
Praktycznie tylko w miarę dobre wiadomości to z...Canarias :mrgreen: Grand Canaria , Fuerta i Gomera opuściły poziom czerwony i wskoczyły na zielony :P Jedynie Teneryfa pozostała na..rojo i tam trochę ograniczeń ale mało ,,szkodliwych" :mrgreen:
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.

#494 PostWysłany: 20 Paź 2020 17:57 

złoty
Tylko jak Kanary wprowadzą w życie wymóg testów, to turystyka się tam nie podniesie, a opadnie jeszcze bardziej (jeśli to możliwe). Chyba że jakiś kraj ma darmowe lub prawie darmowe testy, bo u nas przy np. 5-osobowej rodzinie to wydatek blisko 3 tys. zł za same testy przekreśla cały wyjazd.
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#495 PostWysłany: 21 Paź 2020 17:46 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 95 017
srebrny
A tymczasem Organizacja Turystyczna Palmy de Mallorca ma pomysł na przetrwanie zimy – chce, by goście z zagranicy spędzili tam sezon zimowy, pracując zdalnie.
Cytuj:
Hotelarze już szykują oferty długich pobytów. Na przykład Can Bordoy Grand House & Garden na Starym Mieście w Palmie de Mallorca zaprasza na pół roku – miesięczna opłata zaczyna się od 3,2 tysiąca funtów.

https://turystyka.rp.pl/noclegi/hotele/ ... ie-zdalnie

#496 PostWysłany: 21 Paź 2020 20:39 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 361 648
niebieski
Mam pytanie. Zamierzam w weekend wyskoczyć na pizze do Palermo, a pięć dni później mam lot do Barcelony.Czy w związku z tym nie będę miał problemów przy wlocie do Hiszpanii ? (tzn obowiązkowy test ,bo trzeba wypełnić kartę przy wlocie). Oczywiście pytanie dotyczy czasu teraźniejszego :lol: bo jutro może być już inaczej

Image
 Relacje PM off  

#497 PostWysłany: 22 Paź 2020 00:15 
Awatar użytkownika

@BB108, @Gaszpar, @sanchopan, @dyzio1, bardzo Wam dziękuję za informacje i rady! Trochę mnie uspokoiliście i najprawdopodobniej wyjazd dojdzie do skutku 😊 Obyśmy tylko wrócili bez 'przygód'.
Noclegi, samochód, bilety wstępu/atrakcje rzeczywiście będziemy rezerwować na chwilę przed (chociaż tym razem miał być bardziej plan wycieczki i pełna organizacja niż spontan, no ale ;P ).
Stronka z Passenger Location Card już otwarta, aczkolwiek może spróbuję z aplikacją.
To jeszcze czekam na jutro, czy (i jaki) pojawi się projekt nowego rozporządzenia.
 Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.

#498 PostWysłany: 23 Paź 2020 12:36 

srebrny
Cytuj:
Na początku grudnia planuję powrót z Brazylii przez Madryt do Mediolanu .
tylko się zastanawiam czy mnie wpuszczą na lotnisko w Mediolanie bez testu - tylko tranzyt po godzinie mam kolejny lot do WAWy. Jeśli nie, to pytanie czy na lotnisku w Madrycie takowy test można zrobić, jeśli tak to ile kosztuje i czy wyniki są w miarę szybko? W Madrycie man ok. 10 godz.
Czy ktoś przetestował jak wygląda sytuacja po przylocie z Hiszpanii do Włoch?
Na polskiej stronie taka informacja:

Wjazd do Włoch
Rozporządzeniem z dnia 7 września br. wprowadzono 6 kategorii państw, dla których obowiązują osobne obostrzenia:

Kategoria C: Hiszpania (włączając Ceutę i Melillę), Francja (włączając Gujanę Fr., Martynikę, Gwadelupę, Majottę i Reunion, a bez pozostałych terytoriów zamorskich), Belgia, Niderlandy (z wyłączeniem terytoriów pozaeuropejskich), Wielka Brytania oraz Czechy
Kategoria B: Państwa Unii Europejskiej, państwa strefy Schengen, Wielka Brytania, Andora i Monako, Wyspy Owcze, Grenlandia, Azory, Madera, Wyspy Svalbard i Jan Mayen
Brak ograniczeń przy wjeździe do Włoch.
Nie ma konieczności poddania się kwarantannie, jednak należy wypełnić oświadczenie własne (autodichiarazione).
Kategoria A: San Marino i Watykan
Brak ograniczeń przy wjeździe do Włoch.

Zarówno w przypadku pobytu jak i tranzytu przez wskazane państwa w ciągu ostatnich 14 dni, oprócz wypełnienia oświadczenia własnego są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są zarówno testy serologiczne i immunochromatograficzne, jak i testy przeprowadzone w formie wymazu. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się takiemu testowi w momencie przybycia na lotnisko, do portu lub podczas przekraczania granicy lądowej (tam, gdzie jest to możliwe) lub wykonać test w przeciągu 48 godzin od wjazdu do Włoch w przychodni właściwej dla miejsca pobytu, pozostając w autoizolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testuff

Teoretycznie jesteś dobrze przygotowany i wiesz co na dzisiaj obowiązuje. A praktycznie? Wszystko się zmienia dynamicznie i jak sytuacja będzie wyglądała w grudniu .... to kilka razy już ZEUS pokazywał :mrgreen: A poważniej to nikt logicznie myślący nie pomoże Ci w tym problemie. Można domniemywać , zgadywać , marzyć , wymyślać...tylko po co? :P
 Relacje PM off  

#499 PostWysłany: 24 Paź 2020 20:05 

złoty
Właśnie wróciłem z okolic Malagi z Fuengiroli: jak ktoś nie ma maseczki, to... obcokrajowiec, a zwykle "młody i hardy". Albo pijany, młody i hardy (w porze bardzo późnej lub wręcz wczesnodniowej).
Na lotnisku zagadnąłem gostka z security i mówi, że 17 lat pracuje na lotnisku, ale takich pustkowi nie widział nigdy. Cała tablica wylotów dobowa to ledwie 2,5 niewielkiego ekranu - może jakieś max. 50 lotów. Nota bene z KRK o jakąś połowę mniej.
 Relacje PM off  

#500 PostWysłany: 25 Paź 2020 19:16 
Awatar użytkownika

złoty
Stan alarmowy i godzina policyjna na dwa tygodnie w całym kraju oprócz Kanarów. Docelowo stan alarmowy może potrwać do 9 maja 2021
Skąd akurat ta data? chyba się domyślam, znając poczynania ich rządu - losowali :lol:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,4814858
 Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość