Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#441 PostWysłany: 01 Paź 2020 11:14 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
@dyzio1 - aktualne statystyki (wskaźnik zachorowań z ostatnich 14 dni w przeliczeniu na 100 tys. osób):

158,07 - Baleary
106,99 - Wyspy Kanaryjskie.

Na "Kanarach" sytuacja od kilkunastu dni poprawia się, notuje się trend spadkowy dla liczby nowych zachorowań.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#442 PostWysłany: 01 Paź 2020 13:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Nie chcę siać zamętu, ale właśnie wyczytałem, że Grecja będzie wpuszczała Polaków tylko z testem. Może słyszeliście gdzieś o podobnych zamiarach ze strony Hiszpanów? Gdzie znajdę aktualne, hiszpańskie wytyczne na temat wjazdu do ich kraju. Konkretnie to chcemy lada dzień wylecieć na Baleary z Berlina.

Może lecieliście na dniach Ryanair, Easyjet np. na Majorkę. Samoloty puste czy wręcz przeciwnie?


Ostatnio edytowany przez klapio, 01 Paź 2020 14:46, edytowano w sumie 1 raz
złączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#443 PostWysłany: 01 Paź 2020 13:47 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
@dyzio1 - Hiszpania generalnie nie wymaga niczego szczególnego od turystów, póki co nic nie zanosi się, aby cokolwiek "extra" dotyczyło osób przybywających z Polski.

Wszystko co istotne jest tu przejrzyście spisane: https://www.spain.info/en/discover-spai ... vel-spain/
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#444 PostWysłany: 01 Paź 2020 14:53 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
W przyszłym tygodniu miałem lecieć do Madrytu z Berlina, ale od wczoraj żyję w niepokoju z powodu informacji o możliwym lockdownie całej stolicy. Rząd krajowy wydał dekret nakazujący zamknięcie całego miasta, ale rząd Madrytu jest temu przeciwny. Nie wiem czy została już podjęta decyzja w tej sprawie?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#445 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
No to masz ostatni news :mrgreen: Rząd Hiszpanii wydał rezolucję o zamknięciu Madrytu i dał 48h na jego wykonanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
adam_d uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#446 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:07 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
@Szczecin - spór między władzą centralną a lokalną z Madrytu ciągle trwa, ale wydaje się, że ci drudzy wiele nie osiągną. Istotny może być ten szczegół:
Cytuj:
W środę większość hiszpańskich rządów regionalnych, które są odpowiedzialne za opiekę zdrowotną, zagłosowała za nałożeniem ograniczeń na obszarach liczących ponad 100 000 mieszkańców, jeśli spełnione zostaną trzy warunki:
- 500 przypadków zachorowań na 100 000 mieszkańców (z ostatnich dwóch tygodni)
- pacjenci z COVID-em stanowią min. 35% obłożenia na OIOMie
- pozytywne wyniki testów wychodzą u co najmniej 10% testowanych osób.

Madryt spełnia ... wszystkie trzy warunki (władze lokalne Madrytu jednak nie głosowały za tym co powyżej).

Za: https://www.bbc.com/news/world-europe-54364015

P.S. Jak pisze wyżej @HandSome decyzja prawdopodobnie została już podjęta.
Madryt będzie "zamknięty".
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#447 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Tak przynajmniej pisze El Mundo . Wielkie litery i pierwszy tytuł na teraz ( bo czołówka zmienia się często) :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#448 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:29 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Eh, w takim razie siadam do przebukowywania biletów :cry:
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#449 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:32 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
adam_d napisał(a):
Spór między władzą centralną a lokalną z Madrytu ciągle trwa, ale wydaje się, że ci drudzy wiele nie osiągną. Istotny może być ten szczegół:
Cytuj:
W środę większość hiszpańskich rządów regionalnych, które są odpowiedzialne za opiekę zdrowotną, zagłosowała za nałożeniem ograniczeń na obszarach liczących ponad 100 000 mieszkańców, jeśli spełnione zostaną trzy warunki:
- 500 przypadków zachorowań na 100 000 mieszkańców (z ostatnich dwóch tygodni)
- pacjenci z COVID-em stanowią min. 35% obłożenia na OIOMie
- pozytywne wyniki testów wychodzą u co najmniej 10% testowanych osób.

Madryt spełnia ... wszystkie trzy warunki (władze lokalne Madrytu jednak nie głosowały za tym co powyżej).

Za: https://www.bbc.com/news/world-europe-54364015

P.S. Jak pisze wyżej @HandSome decyzja prawdopodobnie została już podjęta.
Madryt będzie "zamknięty".


Czy to się wiąże z zamknięciem lotniska?
E: póki co nic na ten temat nie znalazłem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#450 PostWysłany: 01 Paź 2020 16:05 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
@OSK - nic nie wskazuje na to, aby miały być zamknięte madryckie lotniska. Przylecieć zapewne będziesz mógł do Madrytu, ale swobodne poruszanie się po mieście i okolicy może stanowić poważniejszy problem.

Na "moje oko" raczej to nie jest dobry moment, aby jechać do Madrytu w celach typowo turystycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#451 PostWysłany: 01 Paź 2020 16:06 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Przesiadkę mam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#452 PostWysłany: 01 Paź 2020 16:07 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
@OSK - tranzyt/przesiadka w Madrycie na 99% nie będą stanowiły większego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#453 PostWysłany: 01 Paź 2020 22:21 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Widziałem tu wcześniej mapke z restrykcjami w poszczególnych regionach, może ktoś podrzucić aktualną? Szukam miejsca na kolejny miesiąc, ale maski w miejscu publicznym nie wchodzą w gre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#454 PostWysłany: 01 Paź 2020 22:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Jak Ci nić nie dolega to ubierz maskę.

Jak maski nie wchodzą w grę, to może odpuścić wyjazd? Nikt Ci nie zagwarantuje co będzie za miesiąc.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Paź 2020 01:02, edytowano w sumie 1 raz
2 w 1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#455 PostWysłany: 02 Paź 2020 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
kalorymetr napisał(a):
Widziałem tu wcześniej mapke z restrykcjami w poszczególnych regionach, może ktoś podrzucić aktualną? Szukam miejsca na kolejny miesiąc, ale maski w miejscu publicznym nie wchodzą w gre.

Z tego co mi się wydaje aktualnie w całej Hiszpanii bez wyjątku trzeba nosić maski na zewnątrz i wewnątrz miejsc publicznych, z niewielkimi różnicami typu np. plaże w poszczególnych regionach. Pozostaje Ci więc Hiszpanię odpuścić.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#456 PostWysłany: 02 Paź 2020 15:20 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Ponad 700 agentów Straży Cywilnej i Policji wzmacnia kontrole w celu przestrzegania ograniczeń w Madrycie. [...] około 700 agentów zostanie rozmieszczonych na całym terytorium Madrytu w celu egzekwowania ograniczeń . Od tego czwartku Wspólnota Madrytu zgodziła się przekazywać siłom bezpieczeństwa dane osób, które muszą poddać się izolacji lub kwarantannie koronawirusa.


https://www.antena3.com/noticias/socied ... a322.html#
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#457 PostWysłany: 02 Paź 2020 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
monroe napisał(a):
kalorymetr napisał(a):
Widziałem tu wcześniej mapke z restrykcjami w poszczególnych regionach, może ktoś podrzucić aktualną? Szukam miejsca na kolejny miesiąc, ale maski w miejscu publicznym nie wchodzą w gre.

Z tego co mi się wydaje aktualnie w całej Hiszpanii bez wyjątku trzeba nosić maski na zewnątrz i wewnątrz miejsc publicznych, z niewielkimi różnicami typu np. plaże w poszczególnych regionach. Pozostaje Ci więc Hiszpanię odpuścić.


tak to mniej więcej wygląda . Ja jestem w Tarifie (miasteczko w Andaluzji, gdzie CoVida za bardzo nie ma) od 5 tyg., maseczki nie noszę o ile mnie policjant nie zaczepi, dopiero wtedy zakładam .... a jak się chodzi w ciągu dnia po mieście (ja akurat chodzę rzadko), to szanse że się na jakiegoś trafi są jednak dość spore.
Wieczorem z kolei nikt się praktycznie nie czepia (mi się nie zdarzyło), no ale też patroli policyjnych znacznie mniej.

Strzelę, że im większe miasto tym kontrole ostrzejsze.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#458 PostWysłany: 05 Paź 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
Wieczorem z kolei nikt się praktycznie nie czepia (mi się nie zdarzyło)


aktualizacja z soboty wieczór: zdarzyło mi się :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#459 PostWysłany: 06 Paź 2020 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Właśnie wróciłem z Barcelony, i sprawa wygląda następująco:
Wszędzie jest nakaz zasłaniania ust i nosa, policja i strażnicy na stacjach metra upominają nawet jeśli ktoś ma źle nałożoną maskę. Ogólnie wszyscy się stosują do tego, ż nielicznymi wyjątkami.
Jeśli chodzi o plaże: to tak jak już wcześniej było wspomniane: nikt nie miał maski, ale każdy też utrzymywał dystans od siebie.
Niektórzy ludzie są bardzo uczuleni na to wszystko - nie wspomnę że nawet dostali bzika na punkcie tych wszystkich nakazów i obostrzeń. Podczas gdy byliśmy w oceanarium, postanowiliśmy sobie usiąść na takich schodach, obok siedziała już pewna pani, która miała do nas pretensje że usiedliśmy obok niej, nie zachowując 1m odległości.
Miasto wolne od turystów, w zasadzie to nie widzieliśmy tam żadnych turystów poza Hiszpanami. Nigdzie nie ma kolejek, na stadionie (muzeum) Camp Nou byliśmy tylko my.
Jeśli ktoś nie wyrobi tego kodu QR, to ma możliwość wypełnienia na miejscu po przylocie - w formie papierowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#460 PostWysłany: 09 Paź 2020 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Hiszpański rząd wprowadził stan alarmowy w regionie Madrytu
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C7 ... drytu.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group