Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:21 

niebieski
Rezerwowałem dwa hotele w Londynie, najpierw jako flex-rate, używając karty ***1 (mbank),
a potem jak już wiedziałem że jadę to zamieniłem na Sale-rate, używając karty ***2 (revolut)
A tymczasem, po paru dniach, obciążyli moją kartę ***1.. a nie ***2. Karta ***1 ma złodziejski przelicznik (przez EUR, GBP)

Składałem reklamację, ale kolesie na helpdesku mimo tego ze widzą że coś jest nie halo, odsyłają mnie bezpośrednio do hotelu.

W hotelu już totalnie nic nie wiedzą i mówią że widzą tylko kartę ***1.
Teoretycznie w hotelu powiedzieli ze mogą mi zwrócić na kartę, tylko ze wtedy jeszcze raz stracę na przeliczniku.

Ktoś ma jakieś pomysły jak to ugryźć?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Sie 2019 18:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
srebrny
odżałować te parę złotych i na przyszłość nie bawić się kartami
LonDynia uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 23 Cze 2019 16:04 

niebieski
to nie jest pare złotych, jestem pare stów w plecy, i nie chodzi o bawienie sie kartami, robiłem wszystko jak należy, błąd jest po stronie HH.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 23 Cze 2019 16:07 

platynowy
Anulowałeś tą pierwszą rezerwację?

#5 PostWysłany: 23 Cze 2019 16:14 

niebieski
nie, nie anulowałem, zmieniłe z Flex na Sale, i w tym kroku sie podaje kartę do obciążenia (podałem dobrą, mam screenshoty, zresztą jest na rezerwacji cały czas ta "dobra" - revolut)
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 23 Cze 2019 16:17 

platynowy
No to składaj reklamację do wystawcy karty. Oby tylko nie skończyło się to anulowaniem rezerwacji przez hotel.
2 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 23 Cze 2019 16:50 
Awatar użytkownika

Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
poprosić hotel o zwrot, potem reklamacja w mBanku.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 23 Cze 2019 17:59 

srebrny
Swoją drogą może nie znam na tyle systemu Hiltona, ale jak się zmienia 'w locie' z Flex na Sale?
Ja zawsze anulowałem Flexa i robiłem nową rezerwację z nowym numerem w innej stawce, np. bezzwrotnej, gdzie pod koniec podaje się kartę do płatności i zawsze w tej karcie obciążali za pobyt.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 23 Cze 2019 18:02 

niebieski
robi sie "change" w rezerwacji przez Web w "Manage your reservation".. (w mobilnej aplikacji się da tylko "cancel")
 Relacje PM off
sranda lubi ten post.

#10 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:50 

srebrny
@ExGliwice
Ja bym jednak zażyczył sobie zwrotu od Hiltona, a później telefon z reklamacją do MBanku. Jeśli wróci taka sama kwota jak została pierwotnie pobrana w GBP to konsultant postęka, ale przyjmie reklamacje (musisz powiedzieć, że rezerwacja została skasowana) a po kilku dniach MBank zwróci różnicę.
Testowałem kilka razy i zawsze działało.
ExGliwice lubi ten post.
ExGliwice uważa post za pomocny.

#11 PostWysłany: 24 Cze 2019 12:48 

niebieski
dzwoniłem do Mbąku i byłoby w polowie jak mowisz, zwrócili by kasę na kartę, ale różnicę niekoniecznie i raczej uznaniowo.
Suma sumarum wybrałem inne rozwiązanie, ktore zaproponowała na guest assistance hiltona dziś (wczesniej trafiałem na jakichs Hindusów, którzy mieli kłopot żeby w ogóle zrozumiec na czym problem polega)

Dodali mi 10000punktów jako rekompesata, a sam problem został zgłoszony to ich departamentu IT, jako software defect (najprawdopodobniej).

Ostatnio edytowany przez Abcn 28 Sie 2019 13:41, edytowano w sumie 2 razy
Mbąku zostawiam, bo ciekawie wygląda. Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 24 Cze 2019 13:08 
Awatar użytkownika

srebrny
Wziales 10k punktów zamiast "pare stów"?
 Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.

#13 PostWysłany: 24 Cze 2019 13:12 

niebieski
Oferowali zamiennie kasę, to przelania na kartę, ale jak dokładniej policzyłem ze straciłem ~160zł na przewalutowaniach, to 10k to jest OK (i natychmiast na koncie)
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 25 Cze 2019 17:00 

srebrny
@ExGliwice
To jest stały tekst: "może Pan złożyć reklamację, ale nie wiadomo czy zostanie uznana" albo coś w tym guście. Składałem tego typu reklamacje przynajmniej pięć razy i za każdym razem konsultant używał podobnych słów jakby były wyuczone albo zapisane w jakimś podręczniku. W każdym przypadku pieniądze wracały.

Z drugiej strony 10K punktów za 160 zł to lepsza cena niż jakbyś kupił w promocji +100% więc stratny nie będziesz.
2 ludzi lubi ten post.

#15 PostWysłany: 28 Sie 2019 09:20 
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 420 913
srebrny
@ExGliwice : pare stow to nieco wiecej niz 160 zl.

[ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości