Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2014 23:09 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Cześć,
Ktoś z Was się orientuje czy bilet "1 day" na komunikację miejską w Helsinkach obowiązuje tylko w dniu zakupu, czy może jednak 24 godziny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Cze 2014 23:20 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
To teraz już mogę sobie sam odpowiedzieć :D. Jednodniowy bilet ważny jest przez 24 h od skasowania, analogicznie 2-dniowy ważny jest 48h. A przy okazji dodam, że można je kupić przez całą dobę w automatach na lotnisku Vantaa, zarówno na T1 jak i T2. Automaty zlokalizowane są na przystankach przed terminalami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bygones lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Cze 2015 21:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 8 eur i ważny jest 24 godziny od kupienia go (a nie skasowania). Na bilecie w momencie jego wydruku z automatu widoczna jest już data i godzina ważności.
Zdecydowanie polecam zakup tego biletu, zwłaszcza, że obowiązuje również na prom na wyspę Suomenlinna/Sveaborg (zwykła cena to 5 eur RT).
Sieć autobusowo/tramwajowa jest dość gęsta i kursuje b.często. Byłem w Helsinkach od 9:30 do 22:30 (prom z Tallina) i korzystałem z transportu poblicznego 5 razy plus prom na wyspę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Cze 2015 17:28 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
Wirecki1 napisał(a):
Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 8 eur i ważny jest 24 godziny od kupienia go (a nie skasowania). Na bilecie w momencie jego wydruku z automatu widoczna jest już data i godzina ważności.
Zdecydowanie polecam zakup tego biletu, zwłaszcza, że obowiązuje również na prom na wyspę Suomenlinna/Sveaborg (zwykła cena to 5 eur RT).
Sieć autobusowo/tramwajowa jest dość gęsta i kursuje b.często. Byłem w Helsinkach od 9:30 do 22:30 (prom z Tallina) i korzystałem z transportu poblicznego 5 razy plus prom na wyspę


to sprawdzona informacja że bilet za 8 euro obowiązuje też wyspę Suomenlinna?
i czy 8 godzin w Helsinkach wystarczy do zwiedzenia całego miasta wraz z wyspą korzystając z komunikacji miejskiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Cze 2015 17:32 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
sprawdzona i przetestowana, a poza tym możesz to znaleźć w oficjalnym cenniku dot. przejazdów na Suomenlinnę na stronie HSL :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Cze 2015 23:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Sprawdzona.
Czy 8 godz wystarczy? To zależy co rozumiesz przez zwiedzanie, ile czasu i gdzie potrzebujesz... wg mnie mocno subiektywne pojęcie.
Płynęliśmy promem 7.30 z Tallina, powrót z Helsinek 22.30 (to była najtańsza opcja) i nie nudziliśmy się w Helsinkach. Po drodze był i cmentarz (zawsze to robię) i plaża i włóczenie się po mieście i jakieś centrum handlowe na chwilę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Cze 2015 23:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Jak byłem pierwszym razem, to założyłem, że bilet jest 1-dniowy, a nie 24-godzinny (bo tak był opisany) i niepotrzebnie na wieczorny dojazd z lotniska kupiłem jednorazówkę. A że to był pośpiech, to nie zauważyłem, że automat wyświetla czas ważności...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group