Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sty 2019 21:44 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 4
Witam serdecznie, mam do was ogromną prośbę. Lecę ze znajomym z Polski do Londynu, on ma doświadczenie większe, lecz ja lecę pierwszy raz. Myślę że w jedna stronę sobie poradzę( wszystko po PL) lecz z powrotem będę leciał sam z lotniska Heathrow (LHR) terminal 5. Średnio znam język i trochę się obawiam, że na tak dużym lotnisku sobie nie poradzę. Dodam tylko że będę miał tylko i wyłącznie bagaż podręczny. I teraz prośba do was, napisze mi ktoś, gdzie pokolei się udać(nazwy) jak się poruszać tam to co mi pomoże wrócić do domu. Dziękuję za pomoc. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Myślę, że warto rozważyć odwołanie tego wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ni%C4%87_Ariadny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Ale co mamy Ci napisać? Którędy do gate? Do toalety?

Masz mapę terminala T5
https://www.heathrow.com/file_source/He ... T5_Map.pdf

Zmiana terminali
https://www.heathrow.com/airport-guide/ ... -terminals

A jak to wszystko cię przeraza, zamów pomoc
https://www.heathrow.com/airport-guide/ ... assistance
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ech, choć nawet lubię szyderę uprawianą przez kumatych, ze szczególnym wyróżnieniem dla @becek 8-) to jednak dodam też coś od siebie, bo napisałeś wyjątkowo składnie i z dbałością, zupełnie nie jak wpadający tu zwykle po jedną radę, nowi użytkownicy.

Mimo, że znajomy doświadczony to proponuję, żebyś był wyjątkowo uważny na lotnisku w PL. Lotniska są zwykle "dwujęzyczne" toteż wszelkie informacje są również w języku angielskim. To pozwoli Ci zastosować pewną analogię działań do lotniska LHR.

Przyjmijmy, że pomimo podróży z podręcznym zapewne nie odprawisz się online.
Czyli:

1) wchodzisz na lotnisko
2) szukasz tablicy odlotów
3) szukasz swojego lotu (po numerze i kierunku) i odczytujesz numerki przy pozycji check-in - te numerki oznaczaja numer stanowiska do odprawy
4) idziesz do odpowiedniego stanowiska i odbierasz karte pokladowa
5) na karcie pokladowej bedziesz mial podany nr bramki do wylotu czyli nr GATE
6) szukasz drogowskazu TO GATES/ALL Gates lub, jesli bedzie podzial to tam gdzie bedzie Twój numer bramki
7) grzecznie przejdziesz security czyli kontrole bezpieczenstwa
8) juz po kontroli szukasz tablicy z odlotami i sprawdzasz czy nie zmienila sie bramka
9) udajesz sie do owej bramki
10) nie idziesz na browara ani kupowac fajek, tylko kontrolujesz co jakis czas czy nie zmienila sie bramka

I to tyle. Jak cos pomylilem, to prosze bywalcow LHR T5 o korektę.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:11 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Dodam tylko, ze jak odprawisz sie on-line to punkty 1-4 bedziesz mogl ominac i udac sie bezposrednio do kontroli bezpieczenstwa, gdzie po samodzielnym zeskanowaniu karty pokladowej otworza Ci sie czeluscie T5.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Dzięki temu zyskujesz czas i możesz wykreślić "nie" w punkcie 10.
Cytuj:
10) nie idziesz na browara lub kupowac fajki
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
po czym następuję punkt 11, ktory byl grany dzien lub dwa temu

11) szybko piszesz na "flaju" czemu zamkneli bramke przed nosem i jak uzyskac za to odszkodowanie :lol:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2019 22:55 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 4
Dziękuję wam za te mniej i bardziej pozytywne odpowiedzi, jutro mam wylot i dzisiaj już odprawiłem się online. Bilet mam kupiony w dwie strony, i teraz jak będę wracał za tydzień muszę jeszcze raz się odprawić, czy tylko to się raz robi ? Myślę że punkt 10-11 nie będzie grany, będę patrzył uważnie, aby nie zmienili tej bramki. Pierwszy raz jest najgorszy, jak wszystko się uda, następnym razem będę bardziej pozytywnie nastawiony do latania ? Jak ktoś chce coś jeszcze ciekawego dodać, na co zwrócić uwagę, żeby głupoty nie zrobi to słucham. Pozdrawiam i dziękuję ??
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2019 22:58 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Bedziesz musial sie odprawic jeszcze raz na powrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2019 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zakladam, ze lecisz z Krakowa do Londynu i z powrotem.

Odprawic musisz sie 24h przed odlotem, online lub na lotnisku. Na lotnisku masz maszyny do drukowania kart pokladowych i potem masz bag drop. Klienci sa zmuszani do korzystania z maszyn, zanim pojda do bag drop. Karta pokladowa nie bedzie miala numeru bramki, bo te sa publikowane zwykle 45 minut przed odlotem. W zwiazku z tym bedziesz musial patrzyc na tablice z informacja o lotach, zeby wiedziec gdzie sie udac. Bedzie info, o ktorej podadza numer bramki. Gdyby zdarzylo sie, ze odlot bedzie z bramek B lub C, to bedzie taka informacja wczesniej, np: Departing from B(C) gates. Bedziesz musial wziac kolejke do satelity B lub C. Wszystko jest dobrze oznakowane, idziesz po numerze bramki i tyle.

Security masz na dwoch koncach terminala: polnocnym i poludniowym. Wszystko jedno z ktorego skorzystasz. Potem zjezdza sie pietro nizej do poziomu bramek i sklepow.

Zmiana bramki po wyswietleniu informacji na tablicach zdarza sie baaaaardzo rzadko.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Borek lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2019 12:08 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedzi, są bardzo pomocne i będę czuł się pewniej. Akurat wylatuje z Warszawy. Na powrocie odprawi mnie kolega online w domu. Z taką karta udam się do sprawdzenia mojego bagażu, po czym przechodzę przez kontrolę. Następnie patrzę na tablicę odlotów z jakiej bramki odlatuje. Jak już będę wiedział to pietro niżej i przez nią przechodzę i udaje do samolotu. Jak wszystko dobrze napisałem, to tak też zrobię ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2019 13:07 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jam masz tylko bagaz podreczny to nic nie musisz sprawdzac tylko prosto z karta pokladowa do kontroli bezpieczenstwa. Na T5 sa dwie: w polnocnej i poludniowej czesci terminala.
WAW lata z T5 dopiero od niedawna, wiec trudno przewidziec bramke, ale jezeli mialbym zgadywac to beda te po lewej stronie (a1-a10).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2019 20:45 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 4
Witam serdecznie, jestem już po podróży, opiszę jak wrażenia, aby pozostali mogli nabrać siły do lotu. Także, startując z Warszawy, mając już bilet w ręku, a odprawa zrobiona online nie było żadnych problemów, bramka, Security, od razu było z jakiej bramki, tam się udałem i wszystko ładnie się powiodło. Lądując już na miejscu, T5, trzeba metrem dojechać troszkę, jest darmowe, i potem trochę schody góra i już się jest w środku, oczywiście idzie się jak pokazują znaki. Na kontroli popełniłem mały błąd bo jedna kolejka jest z paszportami, a druga z dodowamiz więc lepiej ma to uważać :) kierunek exit i już załatwione. Lecąc już do Polski, tak samo odprawiłem się online, a bilet miałem w tel. Security, bez problemu. Potem z tablicy wyczytałem że prawdopodobnie będzie to ze strefy C wiec, udajecie się za znakami, akurat widną do dołu, w metro vwa przystanki bo na pierwszym jest B na drugim C i tam już było napisane z jakiej bramki, tam też się udałem bo ładnie wszystko opisane. Byłem 2h wczensiej i tak praktycznie na styk, bo odległości są długie, i trafiłem, że w security straszne kolejki. Także lepiej wcześniej przez to już przejść, i czekać i patrzeć z której strefy się leci ? Podsumowujac, Ci co się boją, niech się uśmiechną, bo nie jest to nic strasznego, nawet nie znając języka można bez problemu sobie poradzić ? temat do zamknięcia. Piątka ?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group