Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:25 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1004
srebrny
Ze względu na liczne zmiany godzin lotów mógłbym mieć szansę na przylot na Hawaje dzień wcześniej. Loty na dalszą podróż po archipelagu już kupione, więc czas pobytu na pozostałych wyspach musi zostać jaki jest. W moim planie brakuje Kauai. Opłaca się zrobić tam jednodniówkę, realnie pewnie jakieś 8 godzin na miejscu? Z jednej strony wiem, że to trochę bez sensu, ale też małe szanse, że będę wracał na Hawaje żeby zobaczyć jedną wyspę. Loty kosztują 80$ więc jak na czas lotu to zdzierstwo, ale jak na tę trasę, to w sumie dobra cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Gru 2021 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
8h to mało. Zakładam, ze wynajmiesz samochód na jeden dzień. Ja bym pojechała do Waimea Canyon. Oczywiście jest mnóstwo innych miejsc i widoków, ale nie da się wszystkiego objechać na szybko.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Gru 2021 20:14 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1004
srebrny
Ja wiem, że to bardzo mało. Mam wrażenie, że gra trochę nie warta świeczki. Można pojechać do Nowego Jorku zrobić sobie zdjęcie na Times Square, no ale nikomu bym nie polecał, bo i tak warto by tam wrócić dla wielu innych atrakcji. Zupełnie inna sytuacja z Bergamo, tam można zrobić jednodniówkę i zapomnieć.
Wydanie 500zł żeby pobyć na Kauai kilka godzin vs wylecieć na Hawaje dzień później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Gru 2021 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Jeśli masz kasę - leć. W 8h kierowałbym się tak jak pisze Aga - w stronę kanionu Waimea, po drodze dorzucając np. wizytę na plantacji kawy Kauai Coffee. Nie nastawiałbym się raczej na Na Pali Coast, bo pogoda bywa tam kapryśna, a po za tym najlepsze widoki są z morza lub powietrza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
8 h to bardzo mało. Moim zdaniem Kauai to najpiękniejsza wyspa na Hawajach, ze szczególnym uwzględnieniem Na Pali Coast, Kalalau Trail. Waimeya Canyon również ciekawe, ja spędziłem na wyspie 4 dni i nie zdążyłem zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja bylam na Kauai tydzien i wrocilabym spokojnie na kolejny tydzien. Spedzilam sporo czasu, wloczac sie, siedzac i podziwiajac widoki, jezdzac w te same miejsca w rozna pogode, itp. Zreszta, ja bym wrocila na wszystkie wyspy i mam zamiar to zrobic, jak bedzie to latwiejsze i bezmaskowe.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:59 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1004
srebrny
Właśnie dlatego w pierwotnym planie zabrakło miejsca na Kauai. Uznałem, że nie ma sensu ograniczać na siłę pobytu na innych wyspach, bo potem ostatecznie na każdej z wysp nie wiele zobaczę. Przyznam się, że zrezygnowałem na ten moment z tej jednodniowej wyprawy. Tak jak mówicie, potrzeba więcej czasu. Na pewno nie będę tam specjalnie leciał, ale kto wie czy się kiedyś nie trafi jakieś RTW podczas, którego będzie można zahaczyć. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lip 2023 21:01 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1004
srebrny
Trochę niezręcznie, ale podpinam się pod mój poprzedni post, żeby zadać w gruncie rzeczy to samo pytanie.Także znowu jakoś tak przypadkiem mógłbym trafić na Kauai. Ceny noclegów są absolutnie zabójcze, więc wpadłem na pomysł, żeby wydać jeszcze więcej i zrobić sobie przelot nad wyspą. Wiem, że standardowo robi się je helikopterem, ale mam straszną ochotę na samolot, najlepiej taki.
Załącznik:
samolot.png
samolot.png [ 831.21 KiB | Obejrzany 590 razy ]
https://kauaiairtour.com/ Cena takiego przelotu to 300$, więc nawet ciut taniej niż helikopter i ciut dłużej trwa. Ktoś korzystał może z atrakcji i jest w stanie powiedzieć czy ma to sens. W przypadku helikoptera można trafić słabe miejsce i znając mnie takie dostanę, tutaj nie ma takiego ryzyka, a i leci się tylko w dwie osoby (tym razem romantyzm podroży jest bez znaczenia). Jest jeszcze opcja za 180$, którą też rozważam.
Załącznik:
samolot2.png
samolot2.png [ 852.37 KiB | Obejrzany 590 razy ]
https://www.wingsoverkauai.com/kauai-air-tours/#cessna Znowu 2-3 pasażerów max, ale większa dostępność lotów. Można oszczędzić jeszcze 20$ i lecieć 15 osobowym samolotem, ale moim zdaniem nie warto.

Doprecyzuje jeszcze, że na wyspę poleciałbym w celu wzięcia wieczornego lotu na zachodnie wybrzeże USA, dlatego nie licząc lotu właściwie żadnej większej atrakcji bym raczej nie zaliczył. Znowu, jak i półtora roku wcześniej, zakładam, że na Hawaje to się już pewnie nie wybiorę w bliższej przyszłości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lip 2023 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2023
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Ja uważam, że nawet na 8h i choćby tylko po to, żeby zobaczyć Waimea i Kalalau Lookout to warto. Topowe widoki jakie w życiu widziałem.
Wycieczki samolotowej nie doświadczyłem ale ponoć również warto. Na Pali jest absolutnie zjawiskowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Lip 2023 10:16 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 39
Byłem kilka lat temu w podobnej sytuacji. Mając do dyspozycji tylko jeden dzień, zafundowałem sobie lot widokowy z Wings Over Kauai i nie żałuję ani jednego wydanego centa. Widoki piękne, dodatkowo byłem jedynym pasażerem, więc miałem okazję siedzieć obok pilota i przez cały lot podsłuchiwać jego komunikację z kontrolą naziemną i na bieżąco podpytywać go o techniczne aspekty pilotażu - taki bonus od życia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2023 18:25 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1004
srebrny
@Roglic jakim samolotem leciałeś? Czy masz jakieś rady dotyczące lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lip 2023 21:27 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 39
Tym konkretnym egzemplarzem Cessny ;)
https://he.flightaware.com/photos/view/14784558-73e67026b4522cab0bba4650403b1f1cf222edfe/aircrafttype/C172

Nie wiem czy to standard czy kwestia tego, że byłem jedynym pasażerem, ale przed startem pilot spytał mnie czy chciałbym na trasie zobaczyć coś konkretnego i do moich pomysłów dostosował plan przelotu. Więc jeśli mam już służyć radą, to warto przygotować sobie własną listę miejsc, a nuż uda się dorzucić choćby część z nich do bazowego planu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Sie 2023 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Nie wiedziałem gdzie podpiąć moje pytanie - za 3 tyg. powinienem być na Maui natomiast od dwóch dni szaleją pożary. Sam ustaliłem, że Lahaina gdzie miałem się zatrzymać została najbardziej dotknięta ogniem.
Może jest ktoś kto jest/był na miejscu i ma więcej informacji - ostatecznie mogę zmienić Maui(poza Big Island bo tam zaczyna być podobnie) na coś innego licząc się że noclegi i loty przepadną.
dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group