Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hajfa czy Tyberiada?
#1 PostWysłany: 04 Mar 2018 16:23 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
W maju wybieram się do Tel Avivu. Oprócz Jerozolimy i wycieczki nad Morze Martwe, chciałbym odwiedzić jeszcze jedno miasto. Nasunęła mi się Tyberiada albo Hajfa - które z tych warto bardziej? A może co innego? Proszę o poradę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 04 Mar 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Zdecydowanie Hajfa. Więcej do zwiedzania, ładniej położona.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
michaelj lubi ten post.
michaelj uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2018 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Zamiast Hajfy polecam Akke. Duzo ciekawsze
Góra
 Profil Relacje PM off
michaelj lubi ten post.
michaelj uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2018 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
polecam Hajfe i Akke jednocześnie
spokojnie można oba miasta zobaczyć w ciągu jednego dnia
Góra
 Profil Relacje PM off
michaelj lubi ten post.
michaelj uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2018 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Fakt. Oba miasta można połączyć jak się ma auto. Bez niego ogrody plus wiszące mosty w Hajfie to odległość spora. I potem jeszcze powrót na pociąg, ewentualnie autobus do Akki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Zdecydowanie polecam Akkę. Bardzo ładne i klimatyczne stare miasto. Hajfa taka sobie poza ogrodami, miasto jakich wiele.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Mar 2018 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Tyberiady zdecydowanie nie warto. Chyba, że jako konieczne zło, przejazdem na Wzgórza Golan. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2018 01:15 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Polecam Akko, bardzo klimatyczne miejsce. Hajfa jest super, by poznać lokalsowe życie. Jak ktoś się nastawia na zwiedzanie, to tylko Ogrody Bahajów są,a jak ktoś chce poznać lokalne życie to sporo pięknych parków, smakowitych kramów w arabskiej dzielnicy, ciekawe plaże ale by w ten sposób poznać Hajfę, trzeba spędzić kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Paź 2018 14:45 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Czy ktoś się orientuje jak jest z otwarciem tych Ogrodów Bahajów? W kilu miejscach czytałem, że często są one zamknięte a z racji tego, że specjalnie tam jadę by je zobaczyć to nie chciałbym pocałować klamki. Pytanie czy to otwarcie/zamkniecie od czegoś zależy np. dnia tygodnia (godziny wiem w jakich są otwarte), pory roku, pogody czy co tam innego czy po prostu zamykają i koniec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Paź 2018 17:48 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Dobrze jest wybrać się na wycieczkę z lokalnym przewodnikiem. Umożliwia to spacerowanie po ogrodach w wersji nie tak bardzo ograniczonej.
https://www.ganbahai.org.il/en/tours/#currenttimetable
Na tej stronce masz aktualne godziny takich wycieczek - plan jest robiony z miesięcznym wyprzedzeniem. Najcześciej nie ulega zmianie ... ale trzeba uważać na święta Bahaitów - dla mnie ta sfera dalej jest nieodgadniona - może dlatego, że za mało czytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja w Hajfie byłem w tym roku w styczniu. Ogrody zamykali o 18, a otwierali o 10. Wstęp bez ograniczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Jesteś pewien, że całe ogrody były do zwiedzania? Bo chyba nie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Paź 2018 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Sama Tyberiada nie stanowi atrakcji no może z wyjątkiem rejsu łodzią wzorowana na łodziach z czasów Chrystusa po jeziorze galilejskim, ale już jej okolice są ciekawsze np Kafarnaum z domem ś. Piotra, ruinami Galilei, czy góra błogosławieństw, Tabgha z kościołem prymatu Św. Piotra. Generalnie to bardziej ewangeliczny kawałek Izraela
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Wrz 2019 18:11 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Kawałek za Tyberiadą.

https://maps.app.goo.gl/poduTmjPsG8Yd6L36

Jak jesteś w Hajfie to rozważ jeszcze grotę Rosz ha-Nikra przy granicy z Libanem.

https://maps.app.goo.gl/7yC7bKyUEwAFTExc8
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group