Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hagar Qim
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2016 14:30 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Witam,
czy ktoś mógłby się podzielić opinią?
Przy okazji pobytu w Blue Grotto planowaliśmy zajechać do Hagar Qim, ale zdjęcia nie powalają na kolana, a bilety kosztują 9 euro/os.
Czy któreś ze stanowisk archeologicznych są ciekawsze? Jak wygląda muzeum w Valettcie pod tym kątem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2016 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Jak nie fascynuje Cię archeologia i nie masz chęci jechać do Stonehange to może Cię to rozczarować. Najciekawszy wydaje mi się Hagar Qim, gdzie wyświetlają film 4D (w klimatyzowanym budynku), co przybliża nieco hipotezy dotyczące tego miejsca. Spacerując do Mnajdra Temple można liczyć że zawieje od morza. Ja bym sobie nie odpuściła zobaczenia tak starej budowli, ale niektórzy są bardziej normalni ;)
Muzeum archeologiczne jest ciekawe ale też dla pasjonatów, ja chciałam zobaczyć figurkę bogini. A i tak najlepiej bawiłam się w starym wiatraku na Gozo - jakoś wole sztukę użytkową ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2016 19:53 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
dokładnie, potwierdzam opinię poprzedniczki!
ale jak na to patrzeć w ten sposób to Blue Grotto też nie powala na kolana i nie jest tanie ale na Malcie to 100% must see
tak samo Hagar Qim - ma 5000 lat i jednak robi wrażenie, chociaż na pewno na świecie znajdziemy całą masę fajniejszych/lepiej zachowanych/większych itp. atrakcji tego typu.

poza tym okolica jest bardzo fajna i jak się ma chwilę czasu warto zejść ze ścieżki w stronę morza - bardzo urokliwe klify i widok na najdalej na południe wysuniętą wyspę maltańską...
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2016 20:32 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Polecam z argumentami jak wyżej.
Miejsce przeurocze,a do swobodnych spacerów dobre buty.
My z żoną podzieliliśmy się jednym biletem wejściowym, bo jedno z nas weszło do Hagar Qim + zdjęcia, a drugie do Mnajdry+zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2016 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Sama jazda autobusem z lotniska, przez Blue Grotto, Hagar i klify Dingli jest super atrakcją :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2016 21:04 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
To chyba zależy od tego, czego szukasz. Hagar Qim nie zachwyca bez kontekstu. Bo to garstka kamieni i tyle. Ale jak sobie wyobrazisz, że to prymitywne ludki, zrobiły w czasach gdy u nas latano z dzidami za turami i przetrwało to tyle czasu to robi wrażenie. Ja na Malcie chciałem trochę Megalitów obejrzeć, ten był chyba najbardziej dostępny i w miarę duży. No i faktycznie połączyliśmy to z wyprawą do Blue Grotto.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2016 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Dokładnie. I jak nasz gatunek wyewoluował, bo te budynki to dla dużo niższych ludzi były budowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#8 PostWysłany: 02 Maj 2016 17:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Hej :)
bardzo dziękuję za liczne odpowiedzi :)
no i ... przekonaliście nas ;)
wielkie dzięki!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#9 PostWysłany: 07 Lip 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 1
Warte odwiedzenia (dla miłośników budowli megalitycznych) jest Ġgantija Temples (na Gozo) -> zaliczane do najstarszych na świecie, starsze niż Piramidy w Egipcie i Stonehenge, megalityczne świątynie, których początki datowane są na 3600-3200 p.n.e. Legenda głosi, że zostały wzniesione przez gigantów :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#10 PostWysłany: 04 Wrz 2017 19:48 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Jestem obecnie na Malcie i jutro chciałbym wybrać się na wschód słońca na klify. Czy w ogóle Dingli i wschód słońca to dobre połączenie? Jeśli tak,to podpowiedzcie proszę, w którym miejscu na klifach widok będzie najlepszy?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hagar Qim
#11 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:30 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 40
Jeśli kogoś bardzo interesują starożytne maltańskie budowle, najlepiej skorzystać z tzw. Prehistorycznego Biletu w cenie 10 Euro (dla osób w wieku 18-59 lat; inni mają zniżki, dzieci mogą wejść za darmo).

Bilet łączony obejmuje wejścia do: Ħaġar Qim Park, Għar Dalam, Borg in-Nadur i świątyń Tarxien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group