Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2018 20:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Proszę o radę. Gdybyście mieli do dyspozycji jeden dzień w sierpniu na piesze, górskie wędrówki w Gruzji, to którą okolicę byście wybrali: Kazbegi czy Mestia? A może jakieś inne miejsce, które was urzekło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Cze 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
Co to znaczy 1 dzień? Bez noclegu? Absolutnie Mestia, ale sam dojazd z Kutaisi to 5h. Szlak do jeziorek to ok. 6-8h. Do Kazbegi też dojazd długi.
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/


Ostatnio edytowany przez michzak, 06 Cze 2018 08:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2018 09:06 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Jeden dzień oznacza, że mam czas do zagospodarowania od samego rana do samego wieczora. Nocleg będzie na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2018 09:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kazbegi myślę ze będzie OK.
Na lodowiec i z powrotem, to 8h wędrówki.

http://www.caucasus-trekking.com/treks/kazbegi
Góra
 Profil Relacje PM off
Lord Sidious lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2018 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Ja bym na 1 dzień na pewno wybrał Kazbegi. Wyruszając wcześnie rano można zobaczyć klasztor bez tłumu a potem ruszyć w stronę lodowca. Jeśli będzie widać Kazbeg, a rano często go widać. to będziesz miał niezwykły dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2018 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Swanetia bardziej dzika, mniej ludzi, ale w okolicach Kazbegi też jest pięknie a sama gruzińska droga wojenna jest warta przejechania ze względu na piękne widoki. Wybrałbym Kazbegi.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2018 10:28 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Kazbegi mogę śmiało polecić, do wysokości jęzora lodowca jest to spokojna wędrówka (pomijająć pierwszy odcinek do klasztoru, jeżeli zdecydujesz się nie iść drogą tylko na przełaj). Widoki piękne, szczególnie gdy szczyt lodowca wyłoni się spomiędzy chmur.

Natomiast napisałeś, że chcesz na to przeznaczyć 1 dzień, więc kryterium powinno być też "wpasowanie" w Twój pozostały plan wyjazdu. Dojazd do Kazbegi z Tbilisi to około 3~4 godziny, dlatego jeżeli faktycznie chcesz cały dzień wędrówki, to kolejny przeznaczyć trzeba na przejazdy (ostatnie marszrutki do Tbiklisi odjeżdzają koło 18-tej). Zaznaczyłeś, że masz czas od rana do wieczoru, jednak uważam że kwestia dojazdu do kolejnych punktów planu to istotne kryterium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2018 17:48 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Na pochodzenie to bym wybrał Mestię. Tamte okolice bardziej mi się do łażenia podobały.
Kazbegi (czy raczej Stepancminda) jest fajne na wycieczkę jednodniową, ale jak na wędrówkę to było tam trochę mało. Ja to łączyłem z Gruzińską Drogą Wojenną bardziej na zasadzie przejechania. Dużo samochodu, mało chodzenia.
Chyba, że faktycznie na ostro Kazbeg jak tu proponowano, ale ja doświadczenia nie mam :D
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Cze 2018 20:18 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 5
W Kazbegi jest coś w stylu Informacji turystycznej. Można sobie tam załatwić przewodnika, albo tylko kierowcę w całkiem dobrej cenie, bo płaci się za całe auto. Nawet po polsku się można dogadać :D Tam oferują fajne wycieczki jednodniowe. Ja byłem w wiosce Juta i okolicznych górach. Jak jest cieplej jest tam u podnóża gór ładne jezioro, ale jak byłem w maju to jeszcze się nie roztopiło. Jest jeszcze trekking na lodowiec. Poza tym mają jeszcze inne trasy górskie, gdzie po drodze można zobaczyć inne górskie monastyry, tylko tam jest różnie, bo w zależności od sytuacji potrzebna jest wiza rosyjska albo nie, więc trzeba się na bieżąco dowiadywać. W Kazbegi byłem od 10 rano do popołudnia kolejnego dnia, więc poszedłem jeszcze obrócz Juty na Gergeti. Ale żałuję, że nie zaplanowałem 3-dniowego pobytu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Mar 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Trochę podbiję i polecę Kazbegi zimą. Już jazda gruzińską drogą wojenną przez zaspy śniegu dochodzące do czubków znaków drogowych, bajkowo ośnieżone widoki po drodze karmią oczy. Marsz w kierunku Kazbeku - mocne przeżycie. Choć bywa mgliście i zimno. Cholernie zimno. Załączam widoczek z lutego. Na 5 tys. m npm nie byłem (kończyny mi jeszcze miłe), ale w drodze do base campu wiatr i odczuwalna -35.

Załączniki:
rsz_53048040_433044677237060_1876454031753216000_n.jpg
rsz_53048040_433044677237060_1876454031753216000_n.jpg [ 221.29 KiB | Obejrzany 1835 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Lip 2019 23:10 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 4
bart1 napisał(a):
Lord Sidious napisał(a):
Na pochodzenie to bym wybrał Mestię. Tamte okolice bardziej mi się do łażenia podobały.
Kazbegi (czy raczej Stepancminda) jest fajne na wycieczkę jednodniową, ale jak na wędrówkę to było tam trochę mało. Ja to łączyłem z Gruzińską Drogą Wojenną bardziej na zasadzie przejechania. Dużo samochodu, mało chodzenia.
Chyba, że faktycznie na ostro Kazbeg jak tu proponowano, ale ja doświadczenia nie mam :D


W Kazbegi jest coś w stylu Informacji turystycznej. Można sobie tam załatwić przewodnika, albo tylko kierowcę w całkiem dobrej cenie, bo płaci się za całe auto. Nawet po polsku się można dogadać :D Tam oferują fajne wycieczki jednodniowe. Ja byłem w wiosce Juta i okolicznych górach. Jak jest cieplej jest tam u podnóża gór ładne jezioro, ale jak byłem w maju to jeszcze się nie roztopiło. Jest jeszcze trekking na lodowiec. Poza tym mają jeszcze inne trasy górskie, gdzie po drodze można zobaczyć inne górskie monastyry, tylko tam jest różnie, bo w zależności od sytuacji potrzebna jest wiza rosyjska albo nie, więc trzeba się na bieżąco dowiadywać. W Kazbegi byłem od 10 rano do popołudnia kolejnego dnia, więc poszedłem jeszcze obrócz Juty na Gergeti. Ale żałuję, że nie zaplanowałem 3-dniowego pobytu.


Witaj, niebawem wybieramy się do Gruzji- mamy 6 noclegów w Jucie. Polecisz nam ciekawe miejsca w tych okolicach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group