Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2014 08:36 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 5
Hej, 23 marca planuję wyjazd do Gruzji, bilety już kupione. I chciałabym się poradzić... Czy w obecnej sytuacji może być to ryzykowna wyprawa? W końcu leci się nad Ukrainą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 11 Mar 2014 08:43 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Ja rowniez lece z dwiema kolezankami do Kutaisi 23. marca i sam sie teraz zastanawiam, jak to wyglada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Mar 2014 09:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
To na chwilę obecną nie ma żadnego znaczenia. Kontrola ruchu lotniczego jest zapewniana bez żadnych przeszkód, nawet nad Krymem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Mar 2014 09:23 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Bez obaw, właśnie wróciłem z Gruzji i wszystko było ok. Z Wawy do Kutaisi leci się nad Krymem i miła stewardesa poinformowała mnie, że w razie gdy by zrobiło się zbyt gorąco na Ukrainie to mają zapas paliwa, zamykają kanał lotniczy nad Krymem i lecą dookoła.

Co do samych Gruzinów to odniosłem wrażenie że mają już dość wojen i nie bardzo im się widzi reagowanie w sprawie Ukrainy, a cały konflikt średnio ich obchodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Mar 2014 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Właśnie wróciliśmy i jest bezpiecznie.
Sama Gruzja wspiera Ukrainę (jest wiele graffiti pokazującego wsparcie, słychać w rozmowach itd.)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Mar 2014 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Skiper napisał(a):
Bez obaw, właśnie wróciłem z Gruzji i wszystko było ok. Z Wawy do Kutaisi leci się nad Krymem i miła stewardesa poinformowała mnie, że w razie gdy by zrobiło się zbyt gorąco na Ukrainie to mają zapas paliwa, zamykają kanał lotniczy nad Krymem i lecą dookoła.

Co do samych Gruzinów to odniosłem wrażenie że mają już dość wojen i nie bardzo im się widzi reagowanie w sprawie Ukrainy, a cały konflikt średnio ich obchodzi.

nie chce mi sie wierzyć, sami chcieli pomocy a teraz by po nich spływało ?
to chyba pojedyncze przypadki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Mar 2014 10:25 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
@lahcimmm2 ja odniosłem właśnie takie wrażenie. Może większość Gruzinów ma inne zdanie. Akurat mówię o tych z którymi sam rozmawiałem i jakie wnioski się nasuwały poprzez te rozmowy.

A co do poparcia, to popierać mogą sobie popierać, ale zbrojnie popierać to wg mnie na pewno nie będą. Chyba że sami byli by zaatakowani, ale to już dyskusja nie na ten temat ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Mar 2014 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Gruzini wspierają Ukrainę, jeszcze pamiętam przez kilka tygodni ratusz w kolorach żółto niebieskim, manifestacje w centrum. Wielu pytało mnie co o tym myślę, z wielkim smutkiem na twarzy bo ... to samo spotykało ich wielokrotnie od rosjan.

Choćby na świeżo http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 95089.html
i to dzieje się każdego dnia, przy granicy z Abchazją czy Osetią, pamiętam historie człowieka z przed 2 miesięcy, gdzie przy domu miał kawałek pola, ogródek. Rano obudził się w domu w Gruzji ... tylko pole zostało już "w rosji".

Sam przelot, pobyt w kraju na dzień dzisiejszy bez zmian. Bezpiecznie.
W kraju natomiast pojawił się inny problem, nowa władza wypuściła wielu przestępców z więzień i ludzie się po prostu tego boją. Przecież nie mija tak dużo czasu od wyborów, a różnicę każdy czuje.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Mar 2014 18:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Też jestem właśnie w Gruzji - jest spokojnie, nie ma żadnego wpływu sytuacja na Ukrainie na pobyt tutaj. A jak ludzie komentują - różnie - większość że ruscy to okupanty, i że teraz dzieje się to samo na Ukrainie co działo się u nich, ale nie wszyscy - niektórzy że przecież Ukraina to część Rosji, i rzewnie wspominają sowieckie czasy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2014 14:44 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 19
Kilometry: 25 366
Lece 6 kwietnia na dwa tygdonie, dziekuje za informacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Mar 2014 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 10
Loty: 19
Kilometry: 26 712
Jeśli Wizzem z Warszawy, to lecimy razem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Maj 2014 14:44 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 54
Witam wszystkich :) Czy sytuacja w Gruzji uległa jakiejś zmianie? Nadal jest tam bezpiecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Maj 2014 15:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
serror napisał(a):
Witam wszystkich :) Czy sytuacja w Gruzji uległa jakiejś zmianie? Nadal jest tam bezpiecznie?

W Gruzji jest bezpiecznie z wyjątkiem momentów kiedy chcesz przejść w mieście przez ulicę albo gdy jedziesz marszrutką :P
A tak na poważnie jest bardzo bezpiecznie, jest dużo policji i Gruzini są bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków, wszystko będzie okej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Maj 2014 15:34 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 54
A czy między Gruzją a Armenią jest jakiś konflikt? Czy bez problemu można przekroczyć granicę między tymi dwoma państwami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Maj 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
serror napisał(a):
A czy między Gruzją a Armenią jest jakiś konflikt? Czy bez problemu można przekroczyć granicę między tymi dwoma państwami?


bez najmniejszych problemów można.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Maj 2014 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
nie ma problemów między Gruzją a Armenią, podobnie jak i z lotami na terenie Ukrainy(międzynarodowymi nie wiem jak lokalnie).
Od tygodnia jestem w Armenii i nie ma żadnych problemów w związku z Ukrainą, podobnie chyba ma się sytuacja w Azerbejdżanie chociaż byłem tam 2 miesiące temu więc nie zbyt świeże informacje posiadam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Maj 2014 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Skiper napisał(a):
Bez obaw, właśnie wróciłem z Gruzji i wszystko było ok. Z Wawy do Kutaisi leci się nad Krymem i miła stewardesa poinformowała mnie, że w razie gdy by zrobiło się zbyt gorąco na Ukrainie to mają zapas paliwa, zamykają kanał lotniczy nad Krymem i lecą dookoła.

.


Chyba właśnie to nastąpiło, bo wydłużyli czas lotu na trasie Katowice-Kutaisi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Maj 2014 08:13 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Leciałem z Warszawy i lot teraz trwa 3h 5min. Leci się blisko tureckiego wybrzeża. W tej chwili leci samolot Wizzaira z Wilna do Kutaisi i można zobaczyć jego trasę:
http://www.flightradar24.com/WZZ8045/3500f93
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Maj 2014 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
mc2 napisał(a):
Leciałem z Warszawy i lot teraz trwa 3h 5min.


A z Katowic 3h 10min, skandal;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group