Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Grecja samochodem
#1 PostWysłany: 09 Sie 2021 12:56 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Cześć,
Wybieramy się autem z południa polski na Chalkidiki. Trasa Czechy->Słowacja->Węgry->Serbia->Macedonia->Grecja.
Na co zwrócić uwagę w porównaniu np z trasą do Chorwacji którą pokonywałem kilka razy.
Jakieś "wyjątkowe" dokumenty są potrzebne? Auto w leasingu. Mamy szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#2 PostWysłany: 09 Sie 2021 15:05 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Zielona karta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#3 PostWysłany: 09 Sie 2021 15:13 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Dzięki. To akurat będę miał. Będę miał również notarialnie potwierdzoną zgodę leasingodawcy (potrzebne podobno w Serbii). Z rzeczy które mnie zaskoczyły to godziny otwarcia granicy Mołdawia-Grecja (w nocy przejście jest zamknięte).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#4 PostWysłany: 09 Sie 2021 15:18 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Masz na myśli Północną Macedonię, nie wiem jak jest w tym roku, zawsze było całodobowe.
Nigdy nie wymagali ode mnie innych papierów, a jeździłem różnymi samochodami: teścia, firmowym i również leasingowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#5 PostWysłany: 09 Sie 2021 15:22 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Oczywiście. Mój błąd. Miejmy nadzieję że jest otwarte 24h, ale trzeba będzie wyjechać tak aby zabezpieczyć się przed ewentualnym nocnym zamknięciem i przejeżdżać ją w dzień. Zieloną kartę faktycznie zawsze sprawdzają w Macedonii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#6 PostWysłany: 09 Sie 2021 15:23 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
sprawdzali za każdym razem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#7 PostWysłany: 10 Sie 2021 23:00 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 51
Przejście w Evzoni dwa tygodnie temu przekraczałem koło 2 w nocy (3 czasu greckiego) - normalnie otwarte było, celnik zapytał tylko czy mam PLFa i nawet nie chciał go oglądać.

Jedyne miejsce gdzie pytali o zieloną kartę to wyjazd z Macedonii Północnej na granicy z Grecją.

Warto przyjechać na przejście Węgry-Serbia w nocy - ostatnio w dzień stałem prawie 2h. Alternatywą do Roszke jest przejście w Backi Vinogrady, kilkanaście kilometrów obok a potrafi zaoszczędzić czasu.

Jak możesz to wyceluj tak żeby tankować dopiero w Macedonii - dużo tańsze paliwo:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#8 PostWysłany: 10 Sie 2021 23:24 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@karask granica Węgry-Serbia powinna wypaść mi właśnie około 3 wnoc, bo wyjeżdżam ze Śląska wieczorem, także akurat fajnie wyszło. Tankowania mam zaplanowane w okolicach granicy Węgry-Serbia (ale jeszcze na Węgrzech) i w Macedonii właśnie😀. Czy w Macedonii opłaca się zjeżdżać z autostrady na tankowania?Czy na bramkach w Serbii i Macedonii można płacić w Euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#9 PostWysłany: 11 Sie 2021 00:16 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Tak można na bramkach płacić w EUR.
W Macedonii Północnej (w rozmowach z Grekami sugeruję używać nazwy FYROM lub Skopja, never ever Macedonia) ceny paliw są takie same zarówno na stacjach przy autostradzie czy gdzieś w miasteczkach obok. Może zdarzyć się jakaś niewielka nieistotna różnica. Polecam Lukoil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#10 PostWysłany: 11 Sie 2021 07:22 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 309
niebieski
Jak trafisz na Turków niemieckich, belgijskich jadących na wakacje do Turcji a w drugą stronę wracających z wakacji to nawet w nocy będziesz stał kilka godzin na Horgos ( 3h stania o 2giej w nocy kilka lat temu).
Najlepiej sprawdzaj na kamerkach internetowych na granicy jaki jest korek.
Przejście Backi jest czynne od 7mej rano do 19tej (jechałem tamtędy kilka lat temu, szybko i bezproblemowo), w tych samych godzinach przejście Tiszasziget - Dala.
Można jechać też przez stare przejście Horgos 2 wiem że działa, ale nie wiem czy 24h. Poszukaj w necie. Znajomy tak ominął 2 tygodnie temu korek z Turkami na Horgos na autostradzie.
http://www.mup.gov.rs/wps/portal/en/Cameras#! tutaj masz kamery na Serbskich granicach.
Na wyjeździe z Serbii popatrz na prawą część ekrany z kamery Horgos [entrance] bo pokazuje obraz kolejki w stronę Węgier do ich straży granicznej. Jak jest korek na granicy to tam stoją właśnie samochody...
Google niestety się myli co do korka na Horgosz (ludzie internetu nie włączają ze względu na koszty roamingu).
Na powrocie kamery możesz sprawdzić na stacji benzynowej po drodze na autostradzie w Serbii gdzie mają WiFi.
Góra
 Profil Relacje PM off
pilotbombowca uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#11 PostWysłany: 11 Sie 2021 09:33 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Wykaz przejść, godzin pracy oraz czasów oczekiwania w obie strony jest dostępny na stronie policji węgierskiej:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... árszakasz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#12 PostWysłany: 11 Sie 2021 12:18 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@Grzenio1970 google maps pokazuje mi przekroczenie granicy w miejscowości Komarno. Na stronie którą podałeś nie ma tam godzin otwarcia. Czy to oznacza że ono jest zamknięte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#13 PostWysłany: 11 Sie 2021 14:41 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
To jest przejście Slowacja/Węgry, a stronka nie pokazuje przejść z krajami strefy Schengen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pilotbombowca uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#14 PostWysłany: 21 Sie 2021 10:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22484
@pilotbombowca nie wiem czy jechałeś, ale jak coś to kolejki na granicach Serbia - Północna Macedonia i Północna Macedonia - Grecja (i vice verca) są od 45m do 1h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#15 PostWysłany: 25 Sie 2021 20:23 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@Zeus jechałem i mogę dzięki temu korzystać nadal z greckiego słońca😃Tak jak pisałeś. Nigdzie nie stałem dłużej niż 1h. Pojechałem w nocy na granicę Horgos 2, ale była zamknięta. Myślę czy na powrocie bie spróbować bo będę tam za dnia, ale przy tych kolejkach nie wiem czy to ma sens. Dodam tylko, że nak jechałem do Grecji to w drugą stronę kolejki wydawały się być dużo większe zarówno na granicy Węgry-Serbia jak i pozostałych granicach. Co mnje zdziwiło to olbrzymia ilość aut na niemieckich blachach.
Patrze teraz na kamerki na Horgos i kolejka jednak spora. Czy oruentuje się ktos jak wyglada kolejka na Horgos 2 w stronę Węgier i czy można to przejście swobodnie przekraczać( oczywiście między 7-19)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#16 PostWysłany: 26 Sie 2021 08:14 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 309
niebieski
Na niemieckich blachach to są Tureccy imigranci którzy wracają wakacji u rodziny w Turcji do Niemiec.
Zależy kiedy będziesz wracal. Jak we wrzesniu to korka raczej nie będzie. Jak w sierpniu to raczej będzie. Dlatego lepiej jechać albo Horgosz 2 albo Backi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#17 PostWysłany: 26 Sie 2021 08:53 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Roszke na powrocie zależy i trzeba trafić. My wracaliśmy w lipcu w tygodniu w nocy, mąż obserwował stan zatłoczenia autostrady od Belgradu i na półgodziny przed Suboticą już dokładnie. Zauważył, że w ciągu 30 min nic go nie wyprzedziło i pojechaliśmy na Roszke autostradowe - 20 min i byliśmy na Węgrzech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja samochodem
#18 PostWysłany: 31 Sie 2021 21:48 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Wróciłem. Powrót już nie był tak kolorowy. Na granicy Serbia-Węgry stałem około 4h. 99% samochodów to Turcy wracający do Niemiec/Austrii/Francji. Korek do granicy miał około 3km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group