Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zasady wjazdu do Grecji znajdziemy na stronie https://travel.gov.gr/#/ oraz stronie polskiego MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Temat dedykowany obowiązkowemu formularzowi PLF (Passenger Location Form) passenger-location-form-grecja,1481,153048
Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja
Informacja Ambasady Grecji o akceptowaniu potwierdzeń szczepienia przeciw COVID wydawanych przez Centrum e-zdrowia: w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436768#p1436768

Dodatkowe informacje (m.in. o zaświadczeniu o przechorowaniu koronawirusa) w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436944#p1436944

Dla osób potrzebujących wykonać test w Grecji: https://barbera-yachting.de/en/covid/te ... ons-greece

Tu można śledzić sytuację w regionach - aktualizacja mapki we wtorki.
https://covid19.gov.gr/covid-map-en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#601 PostWysłany: 30 Lip 2021 21:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Na Krecie co druga osoba posiada broń. Jak gadałem z kumplem z Krety, oni nie pytają o dowód szczepienia Kreteńczyków, bo prędzej dostaną w łeb niż dowód.

Chociaż wszyscy maski noszą poprawnie, tam gdzie muszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#602 PostWysłany: 30 Lip 2021 22:31 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Na Krecie musi być dużo sklepów z bronią, to i chodzenie w masce wiąże się z pewnym ryzykiem :lol:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#603 PostWysłany: 30 Lip 2021 23:06 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Nie wiem co ta broń zmienia, ale ja będąc tydzień na Krecie w zeszłym roku i zjeżdżając miejsca od Kissamos do Retymnonu czułem się swobodnie, w większych miejscowościach w środku ludzie nosili maski, a w lokalnych sklepach i restauracjach nie wiem czy kiedykolwiek je widzieli ;) Ja sam nie lubię i nie widzę żadnego sensu w chodzeniu w maseczce na zewnątrz i też zwracam na to uwagę jak gdzieś jadę, ale to jest Grecja i jest chill, Hiszpania jest tutaj na przeciwnym biegunie w podejściu ludzi :) (wyłączając Wyspy Kanaryjskie, ale to nie ten temat).
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#604 PostWysłany: 30 Lip 2021 23:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak samo jak ja nie widzę sensu marudzenia że w danym kraju wymagane/będą wymagane maski etc.

Więcej się marudzi, niż to problem. No ale, jak w Polsce nigdy maski nie były obowiązkowe to nie dziwię się że marudzą ludzie o tym ^^


Ostatnio edytowany przez Zeus, 31 Lip 2021 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#605 PostWysłany: 31 Lip 2021 09:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Ogólnie jest taka zasada, czy to w Polsce czy w Grecji, czy w innych krajach. W miastach ludzie noszą maseczki, na wsi nie noszą. Choć przepisy są te same, miejsca typu sklep podobne, to jakoś tak już jest, że im mniejsza miejscowość tym większe lekceważenie przepisów. Pytanie do socjologów czy psychologów społecznych dlaczego tak jest, że im mniejsza wioska tym więcej ludzi uważa, że ich covid nie dotyczy. Choć chorują tak samo :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#606 PostWysłany: 03 Sie 2021 09:53 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Update z Santorini: bajka. Nic, tylko lecieć i to pewnie jak najszybciej. 28-30 stopni, maski tylko w pomieszczeniach i to też nie zawsze ;)

Fira wygląda jakby totalnie zapomniano o całej sytuacji - jedno wielkie greckie wesele.

Stolik wewnątrz kawiarni tylko dla zaszczepionych (i to akurat nam sprawdzili).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#607 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
A turystów dużo? Bo lecę w sobotę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#608 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:02 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Turystów sporo, ale zakładam, że w 2019 r. było ich jeszcze więcej. Wyspa jest przejezdna, bierzesz samochód od p. Jacka? ;)

korki i to małe tylko w okolicy Firy i Oi i to głównie wieczorem (zachód słońca robi swoje).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#609 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Pana Jacka juz nie ma

viewtopic.php?f=1436&p=1456978#p1456978
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 03 Sie 2021 21:06 

Rejestracja: 03 Sie 2021
Posty: 2
Dzień dobry

Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się czy na lot wizzair z dzieckiem 9 lat do Grecji wymagany jest test PCR?.
Bo na oficialnych stronach piszą, że poniżej 12 nie, ale przewoźnik WIZZAIR przy odprawie daje do klepnięcia oświadczenie, w którym napisane jest, że dzieci poniżej 5 roku życia mają mieć test PCR. I nie wiem czy to jakieś wymaganie linii lotniczych osobne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#611 PostWysłany: 04 Sie 2021 18:50 

Rejestracja: 01 Gru 2014
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 3 304
Niedługo zbliża mi się wylot na Kretę i mam pytanie do ozdrowieńców. Na greckiej stronie jest informacja, że ozdrowieńcy nie muszą robić testy przed przylotem (jak niżej). Jestem ozdrowieńcem, ale nieoficjalnym. Tzn. dowiedziałem się o przebytej koronie z testu na przeciwciała igG (wynik pozytywny) zrobionego przez laboratoria Alab. Czy orientuje się ktoś czy wynik takiego testu na przeciwciała będzie wystarczający, żeby bez problemu wjechać do Grecji? Oczywiście wyniki mam po polsku i angielsku.

"Dowód w postaci negatywnego testu nie jest wymagany w przypadku podróżnych, którzy w ciągu ostatnich 2-9 miesięcy w badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 uzyskali wynik pozytywny. Można to wykazać poprzez okazanie zaświadczania o dodatnim wyniku testu molekularnego PCR lub antygenowego wykonanego przez certyfikowane laboratorium lub zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że jego posiadacz miał dodatni wynik testu na obecność infekcji wirusowej wywołanej SARS-CoV-2."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#612 PostWysłany: 04 Sie 2021 19:00 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ozdrowieniec, zgodnie z unijnymi przepisami, to osoba, która miała stwierdzoną chorobę i jest wpisana do bazy ozdrowieńcow. Czyli Ty nią nie jesteś i odpowiedniego zaświadczenia z ikp nie pobierzesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#613 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:34 

Rejestracja: 01 Gru 2014
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 3 304
piekara114 napisał(a):
Ozdrowieniec, zgodnie z unijnymi przepisami, to osoba, która miała stwierdzoną chorobę i jest wpisana do bazy ozdrowieńcow. Czyli Ty nią nie jesteś i odpowiedniego zaświadczenia z ikp nie pobierzesz.


TO wiem, ale na końcu tego komunikatu jest informacja "zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że jego posiadacz miał dodatni wynik testu na obecność infekcji wirusowej wywołanej SARS-CoV-2."

Pytanie, czy badanie laboratoryjne stwierdzające przeciwciała covidowe będzie wystarczające pod tym punktem. Czy ktoś poleciał do Grecji z zaświadczeniem o przeciwciałach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#614 PostWysłany: 05 Sie 2021 06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ale nie miałeś dodatniego wyniku testu na obecność infekcji wirusowej, masz wynik badania, że masz przeciwciała. To nie to samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#615 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Mini lockdowny w Chanii i w Zante do 13/8

Zakaz wychodzenia z domu od 01:00 do 06:00 i zakaż puszczania muzyki w lokalach
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Heraklion
#616 PostWysłany: 07 Sie 2021 12:41 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Gdzie w Heraklionie zrobie najtanszy test C19 przed powrotem do PL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Heraklion
#617 PostWysłany: 07 Sie 2021 12:53 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
https://asklipios-diagnosis.gr/el/

Były po 20€
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#618 PostWysłany: 07 Sie 2021 21:23 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Świeże informacje z Korfu - chill, maseczki w środku, ale nie zawsze i nie wszyscy, w knajpach luz, świetna pogoda. Na lotnisku na Korfu po przylocie sprawdzany jedynie PLF przez Policję, ale pobieżnie i bez żadnych skanerów, jedynie czy nazwisko się zgadza, certyfikaty nikogo nie interesują. Widać stanowisko gdzie mogłoby być testowanie, ale z samolotu z KRK nikogo nie wzięli z tego co widziałem. Jedynie faktycznie z wypożyczeniem samochodu na miejscu jest problem, bo słabsza dostępność, ale ceny niższe w miejscowościach wypoczynkowych niż na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Łysolek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Heraklion
#619 PostWysłany: 07 Sie 2021 23:02 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 24
peter1956 napisał(a):
Gdzie w Heraklionie zrobie najtanszy test C19 przed powrotem do PL?

A w Chani?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#620 PostWysłany: 08 Sie 2021 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Jako, że także jestem na Korfu, to dodam że w Sidari gdzie byłem 2 lata temu ruch turystyczny jest na poziomie max. 30% tego co wtedy,

W mojej ulubionej tawernie ceny się nie zmieniły w stosunku do tych sprzed 2 lat.

Maseczek nikt nie nosi, do sklepów się wchodzi bez, obsługa czasami zakłada jak trafi się klient w masce,

W autobusie konduktor kazał założyć.

Po przylocie sprawdzany „oczami” PLF. Byliśmy w 7 osób, rzucone okiem na pierwsze, pytanie czy „together” i przechodzimy - czyli standardowy grecki luz.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Łysolek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group