Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zasady wjazdu do Grecji znajdziemy na stronie https://travel.gov.gr/#/ oraz stronie polskiego MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Temat dedykowany obowiązkowemu formularzowi PLF (Passenger Location Form) passenger-location-form-grecja,1481,153048
Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja
Informacja Ambasady Grecji o akceptowaniu potwierdzeń szczepienia przeciw COVID wydawanych przez Centrum e-zdrowia: w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436768#p1436768

Dodatkowe informacje (m.in. o zaświadczeniu o przechorowaniu koronawirusa) w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436944#p1436944

Dla osób potrzebujących wykonać test w Grecji: https://barbera-yachting.de/en/covid/te ... ons-greece

Tu można śledzić sytuację w regionach - aktualizacja mapki we wtorki.
https://covid19.gov.gr/covid-map-en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#561 PostWysłany: 19 Lip 2021 16:36 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Undertone napisał(a):
Ładnie zawęziłeś kryteria, albo miejsce gdzie maski, albo urlop w Polsce. W rzeczywistości jednak wybór mamy o wiele większy, Czarnogóra, Albania, Chorwacja, Bułgaria, Turcja itd itd to miejsca gdzie maseczkowego szaleństwa brak, co najwyżej w zamniętych pomieszczeniach, ale z doświadczenia wiem,że to też nie jest regułą.

Mam nadzieję, że zarówno zaszczepieni jak i nie przejdą kolejną falę łagodnie czego sobie i Wam wszystkim życzę :)


Chyba się trochę pogubiłeś albo ja nie rozumiem o co ci chodzi. Krajów, gdzie nie trzeba nosić aktualnie maseczki na ulicach masz mnóstwo, nie tylko te, które wymieniłeś. Przykład maseczek na ulicach (sam to zresztą wywołałeś) dałem jako skrajny, nawet z takim obowiązkiem da się podróżować i może być całkiem przyjemnie. Przewidujesz, że w Grecji trzeba będzie nosić maseczki albo wprowadzą jakieś inne ograniczenia, więc nie pojedziesz? Osobiście wolę dyskutować o faktach, a te są takie że w tym kraju jest obecnie luz większy niż w Polsce (jeśli chodzi o maseczki). Nie chcę się powtarzać.

Wolę jeździć tam gdzie mam ochotę, nie tam gdzie akurat nie przestrzegają nakazu noszenia maseczek ;) A w ogóle to polecam się zaszczepić, podróże staną się prostsze i czas ich trwania bardziej przewidywalny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#562 PostWysłany: 19 Lip 2021 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Z opóźnieniem piszę, ale nie było kiedy wcześniej.
20.06 lecieliśmy z Katowic do Korfu.
W Katowicach dość dokładna kontrola papierów covidowych już przy odprawie bagaży (dowód os. + papier (szczepienie/test/przechorowanie)), ale kontrola tylko okiem czy dane się zgadzają.
Po przylocie na Korfu - samolot -> autobus -> spacer do terminala i przed terminalem kontrola papierów (znów dowód os. + PLF + papier (szczepienie/test/przechorowanie). Znów tylko patrząc na kartkę.
04.07 lot powrotny Korfu-Katowice. W Korfu brak kontroli papierów covidowych. Po przylocie po wejściu do terminala stała grupa celników którzy sprawdzali wszystkich - w razie braku testu/paszportu covidowego itp - odsyłali do wypełnienia papierka pod kwarantannę.
Po wypełnieniu papierka po około 24 godzinach mieliśmy telefon z sanepidu o nałożeniu kwarantanny + info do kiedy możemy zrobić test żeby zdjąć kwarantannę. Test zrobiony. Kolejnego dnia telefon o zdjęciu kwarantanny.


Na miejscu - upominali od czasu do czasu w sklepach żeby założyć maseczkę. W razie braku - nie odpuszczali tylko proponowali zakup.
Na ulicach, plażach itp. - brak. Tzn niektórzy nosili, niektórzy nie. Nikt nikomu uwagi nie zwracał.
W restauracjach też bez problemów.

Na plus - pusto i tanio. Na plażach bywaliśmy sami (dosłownie) ale z jakąś garstką innych ludzi (na zasadzie - 15 osób na 300m plaży). W knajpach też pustawo. Noclegi można fajne znaleźć - np. za 260zł apartament 100m2 z dwoma sypialniami, dwoma łazienkami itd., tarasem z widokiem na morze itp., + basen.

Na minus - pusto ;). Sporo miejsc w ogóle nie otwartych (noclegowych i knajp). Trafiło nam się jedzenie raczej nie dzisiejsze a odgrzewane (ale to dosłownie 1-2 przypadki na jakieś 20). Miejscami atmosfera trochę przygnębiająca przez te pustki.
Lokalsi wszędzie powtarzali, że czekają na anglików którzy normalnie stanowią 70-90% wszystkich turystów, a teraz przez ich brak - bieda.

Generalnie z perspektywy forum zapowiadało się przed wylotem gorzej. Na miejscu gdyby nie pustki to przez większość czasu możnabyło zapomnieć że jest jakiś covid. Polecam :).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#563 PostWysłany: 19 Lip 2021 17:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ja będąc na Santorini nie zauważyłam ani pustek na ulicach, ani w restauracjach. Generalnie było nawet tłoczno w atrakcjach turystycznych. Ba, ceny też były dość wysokie. W hotelu, w którym nocowaliśmy było obłożenie 100% - głównie Włosi, Szwajcarzy i Francuzi, jedna para z Czech i jedna z Polski..
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#564 PostWysłany: 19 Lip 2021 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@Japonka76
To u nas wyglądało to zazwyczaj tak:

Zatłoczone plaże
Załącznik:
Komentarz do pliku: 5
WhatsApp Image 2021-06-23 at 12.29.05.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-23 at 12.29.05.jpeg [ 130.33 KiB | Obejrzany 1093 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: 2
WhatsApp Image 2021-07-01 at 17.22.19.jpeg
WhatsApp Image 2021-07-01 at 17.22.19.jpeg [ 264.68 KiB | Obejrzany 1111 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: 1
WhatsApp Image 2021-07-03 at 17.38.48.jpeg
WhatsApp Image 2021-07-03 at 17.38.48.jpeg [ 195.9 KiB | Obejrzany 1111 razy ]


Zatłoczone hotel
Załącznik:
Komentarz do pliku: 4
WhatsApp Image 2021-07-01 at 20.49.31.jpeg
WhatsApp Image 2021-07-01 at 20.49.31.jpeg [ 142.57 KiB | Obejrzany 1111 razy ]


Zatłoczone miasteczka i knajpy
Załącznik:
Komentarz do pliku: 3
WhatsApp Image 2021-07-01 at 10.40.56.jpeg
WhatsApp Image 2021-07-01 at 10.40.56.jpeg [ 262.04 KiB | Obejrzany 1111 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: 6
WhatsApp Image 2021-06-22 at 16.54.21.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-22 at 16.54.21.jpeg [ 123.28 KiB | Obejrzany 1093 razy ]


Tylko w stolicy i w Palaiokastritsa mieliśmy coś co można nazwać "tłokiem".


Ostatnio edytowany przez Zielony^, 19 Lip 2021 17:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#565 PostWysłany: 19 Lip 2021 17:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Nie da się ukryć, że byliśmy na różnych dwóch wyspach. :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#566 PostWysłany: 19 Lip 2021 17:40 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
Zeus napisał(a):
Po Mykonos kolejne wyspy/miejsca które mogą mieć częściowy lockdown: Paros, Ios, Santorini i Kreta (jedynie Heraklion i Rethimno) gdzie Tour Operatorzy odwołują loty oraz noclegi

Mają także przedyskutować dziś, czy zasady będą dotyczyć jedynie osób nie zaszczepionych (i tych co nie mogą z powodu jakiejś choroby)
Może obędzie się bez wyciszenia, są spadki zarówno w całej Grecji jak i na Cykladach, ale być może jakieś regiony idą w górę z liczbami

19.07
Σύρος (1), Τήνος (1), Πάρος (12), Νάξος (2), Μύκονος (19), Μήλος (4), Θήρα (7)

12.07
Σύρος (2), Τήνος (3), Πάρος (12), Νάξος (6), Μύκονος (42), Μήλος (2) και Θήρα (18)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#567 PostWysłany: 19 Lip 2021 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@Japonka76 :) Jasne. Choć mocno się dziwię. Wydawało mi się, że Korfu jest równie popularnym kierunkiem i że będzie dość gęsto.
Po fakcie stwierdziłem, że skoro tam było tak pusto to zapewne wszędzie (w Grecji i generalnie na południu) jest/było pusto. Zaskoczyłaś mnie :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#568 PostWysłany: 19 Lip 2021 18:42 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@Zeus pisz prosze jak cos juz bedzie wiadpmo. W srode wylot. Nie lubie talich zmian na goraco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#569 PostWysłany: 19 Lip 2021 19:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
@pilotbombowca spokojnie, nie ma się co przejmować. Mam Kretę za 3 dni, i na razie jestem w stylu Hakuna Matata. Co ma być, to będzie. Gastro nie zamkną, przemieszczanie się także. Jedynie co, to kluby lub dancyngi co mnie nie kręcą. Byle plaża była i wino białe zimne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#570 PostWysłany: 19 Lip 2021 19:39 

Nie stresujcie z Kretą, w piątek mam wylot
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#571 PostWysłany: 19 Lip 2021 20:09 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A czym niby się stresujesz??? Ludzie , ogarnijcie sie trochę...Jak sie zacznie jakieś masowe zamykanie klierunków to nie od dzis, jutra czy za tydzien...Wrzesien to co innego..A teraz dajcie trochę Grekom zarobić na turystach!!!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#572 PostWysłany: 20 Lip 2021 08:07 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
j_a napisał(a):
Undertone napisał(a):
Ładnie zawęziłeś kryteria, albo miejsce gdzie maski, albo urlop w Polsce. W rzeczywistości jednak wybór mamy o wiele większy, Czarnogóra, Albania, Chorwacja, Bułgaria, Turcja itd itd to miejsca gdzie maseczkowego szaleństwa brak, co najwyżej w zamniętych pomieszczeniach, ale z doświadczenia wiem,że to też nie jest regułą.

Mam nadzieję, że zarówno zaszczepieni jak i nie przejdą kolejną falę łagodnie czego sobie i Wam wszystkim życzę :)


Chyba się trochę pogubiłeś albo ja nie rozumiem o co ci chodzi. Krajów, gdzie nie trzeba nosić aktualnie maseczki na ulicach masz mnóstwo, nie tylko te, które wymieniłeś. Przykład maseczek na ulicach (sam to zresztą wywołałeś) dałem jako skrajny, nawet z takim obowiązkiem da się podróżować i może być całkiem przyjemnie. Przewidujesz, że w Grecji trzeba będzie nosić maseczki albo wprowadzą jakieś inne ograniczenia, więc nie pojedziesz? Osobiście wolę dyskutować o faktach, a te są takie że w tym kraju jest obecnie luz większy niż w Polsce (jeśli chodzi o maseczki). Nie chcę się powtarzać.

Wolę jeździć tam gdzie mam ochotę, nie tam gdzie akurat nie przestrzegają nakazu noszenia maseczek ;) A w ogóle to polecam się zaszczepić, podróże staną się prostsze i czas ich trwania bardziej przewidywalny :lol:

Rzeczywiście rozmawiamy trochę jak głuchy ze ślepym.

Na początku postawiłeś tezę "albo jechać do kraju X, albo zostać w kraju" i o to mi chodziło, bo to nie są jedyne opcje. Pewnie, ze mozna jechac do kraju gdzie trzeba nosić maseczki i się dobrze bawić, ale można dobrze się bawić również w kraju w którym maseczek nosić nie trzeba i to chciałem zaznaczyć, bo Twoj post był zero jedynkowy, być może nieumyślnie.

Każdy indywidualnie ocenia czy plusy przeważają minusy i nie mam zamiaru nad tym dyskutować i przekonywać kogoś, że będzie dobrze POMIMO czegoś, to podlega jego ocenie.

Od początku chodziło mi o kierunek w jakim to zmierza i wydawało mi się, że zaznaczyłem to bardzo wyraźnie.

Owszem, przewiduję, że obostrzenia w Grecji będą coraz mocniejsze, obym się mylił (choć zaraz po moim poście Zeus wrzucił info o kolejnych potencjalnych wyspach).
Jednocześnie wcale nie uważam, że warto rozmawiać tylko o stanie obecnym jeżeli wyjazd planuje sie nie dziś, a w terminie późniejszym. Wydaje mi się to jak najbardziej rozsądnym podejściem. To tak jakbyś nie sprawdzał pogody w górach na drugi dzień, bo dzisiaj jest słoneczko i brak chmur.

Ja jeżdżę gdzie mam ochotę, a ochotę mam jeździć tam, gdzie nie ma wariactwa :)

Z mojej strony EOT, życzę udanych wyjazdów i zdrówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#573 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:18 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Ja tylko powtórzę, że w Grecji jest aktualnie bardzo liberalne podejście do noszenia maseczek, moim zdaniem masz zupełnie błędny obraz tego kraju w tej kwestii. Oczywiście możesz uważać inaczej, że za chwilę się zmieni i nie jechać albo wybrać Albanię. Jeśli konkretnie wzrośnie kolejna fala to w ogóle będzie obcięcie wyjazdów, maseczka na ulicy czy w sklepie będzie najmniejszy problemem. Faktycznie nie ma sensu przekonywać cię do czegokolwiek bo masz wyrobione poglądy i raczej ich nie zweryfikujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#574 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:34 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
Trzeci PLF w tym roku, ale pierwszy raz przyszedł tak wcześnie, lot dopiero w niedzielę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#575 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:44 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Do mnie przyszedl 30 min. temu. Lot jutro rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#576 PostWysłany: 20 Lip 2021 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
No właśnie zdziwiłem się, że tak szybko - wypełniałem ok. 14, a planowany przyjazd 5 sierpnia.
Ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy, że tak wygodniej niż po nocy w ostatniej chwili.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#577 PostWysłany: 20 Lip 2021 21:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Są i będą zmiany. Nie pisałem, bo dla niektórych piszę farmazony i sieję panikę ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#578 PostWysłany: 20 Lip 2021 21:18 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
Ktoś w końcu pomyślał, ja dostałem 3 godziny przed wyjazdem z domu dzisiaj, była lekka niepewność.

@Tomo14 a Ty już nie odwiedzaleś Grecji w zeszłym miesiącu ;)? Pozdro z AK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#579 PostWysłany: 20 Lip 2021 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@riot.sdc ja byłem w ciągu ostatniego 1,5 miesiąca w Grecji trzykrotnie :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#580 PostWysłany: 23 Lip 2021 23:31 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 5
2 tygodnie temu Kraków - Santorini by W6. W KRK pani dość wnikliwie sprawdzała papiery (karty pokładowe, UCC, PLF) - może dlatego że uczyła się pod okiem kolegi. Przed bramką jakiś kolo zerkał tylko na papiery uprzednio pytając czy były sprawdzane. Na naszych kartach pani nabazgrała "C" co kwalifikowało się jako "sprawdzone" :)

Po przylocie do JTR niespodzianka bo spawdzali PLF + UCC i wyrywkowe testy na covid (szybki wymaz z nosa na miejscu za parawanem, jakieś 5 minut nieprzyjemności).

Z powrotem w JTR sprawdzali tylko karty pokładowe (i drukowali swoje) zaś w KRK sprawdzanie UCC na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group