Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2016 16:47 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
Cześć,
We wrześniu będę w okolicach GC i chciałbym zobaczyć go również z helikoptera :)
Czy ktoś z Was leciał helikopterem nad GC i mógłby doradzić mi w którym miejscu najlepiej startować? Czy mogę po prostu przyjechać, zapłacić i lecieć ewentualnie zarezerwować max. jeden dzień wcześniej?
Będę wdzięczny za wszelkie komentarze odnośnie tematu.

Pozdro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 18 Sie 2016 22:09 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
Przyłączam się do pytania - ktoś już sobie sprawił podobną wycieczkę? Może polecić sprawdzonego tour-operatora?

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2016 22:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Moje subiektywne wrażenie - nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2016 23:10 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 33
Z tego co kojarzę to w którejś relacji z podróży była opisana taka atrakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sie 2016 23:31 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Większość wycieczek nad GC można podzielić na dwie grupy:

1) startujące z małego lotniska przy Tusayan, niedaleko Grand Canyon National Park, od strony South Rim

Lata się na dużej wysokości po obrzeżach GC NP, z powodu restrykcji nałożonych przez NPS i FAA.
Plus jest taki, że leci się tam gdzie GC jest głęboki, szeroki, najbardziej efektowny.
Minus jest taki, że jednak widok przez szybę, czyli lizanie lizaka przez papierek i kiepskie zdjęcia.
Przykład: http://www.papillon.com/grand-canyon-na ... plane-tour

2) startujące z Las Vegas (dokładniej to z Henderson) i lecące albo nad SouthRim (ew. +NR) albo nad West Rim.

Opcja LV-> SouthRim niczego istotnie nie zmienia (poza wyższą ceną), natomiast opcja LV -> West Rim jest o tyle ciekawa, że leci się w miejsce poza GCNP, będące pod zarządem Indian Hualapai, gdzie można latać niżej nad kanionem, można wlecieć do środka, wylądować na dnie, popływać łódką po Colorado itp. GC jest w tym miejscu węższy i płytszy niż w GCNP, natomiast przy założeniu, że weźmie się wycieczkę "all in one" to ogólne wrażenia są ciekawsze niż z przelotu Tusayan->GCNP. Przy okazji można sobie popatrzeć z góry na Hoover Dam i Lake Powell.
przykład: http://www.papillon.com/las-vegas-tours ... nd-voyager

Alternatywną opcją może być przelot helikopterem bez drzwi: http://doorsoffhelicopter.com/tours/doo ... pter-tour/
Tej opcji nie próbowałem konkretnie nad GC (tylko nad Kauai i Big Island), ale wrażenia są nieporównywalne z niczym innym. Jak się przeleci takim bezdrzwiowym MD500, to zwykłe przeloty helikopterem są już potem trochę "meh....". Nad GC wrażenia mogą być nieco gorsze, bo poza samym kanionem nic ciekawego tam nie ma, więc pomijając kluczowe 10 minut lotu będzie trochę nudno.

Generalnie GC najlepiej wygląda w złotych godzinach i przy "kiepskiej" pogodzie - w pełnym słońcu traci 90% wyglądu. O wczesno-poranną lub późno-wieczorną wycieczkę może być trudno, natomiast jeśli pogoda będzie odpowiednio zachmurzona to bym leciał (raczej wycieczkę "combo"). Niemniej jednak na porządne zwiedzanie GC i tak warto pojechać nad South Rim (+np. Toroweap) i spędzić tam więcej czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2016 14:51 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
@Maxima0909 ma w swojej relacji - "go big or go home".
Pisze, że wrażenia niesamowite, ale koszt to min. $300 za osobę (ja gdy sama szukałam nie znalazłam taniej niż $395)

Może napisz do niej? Maxima tam też pisze o tym, że wycieczka nie ma sensu przy usadzeniu w środku helikoptera.
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2016 18:44 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 7
Tutaj moja relacja ;)

braliśmy pakiet West RIm: bus, helikopter, łódka, skywalk z Papilona. Jeżeli masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało. Ogólnie lot samym helikopterem za długi nie jest, myśle że gdyby cena była o 100$ niższa mógłbym polecić z czystym sumieniem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lut 2018 18:52 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
A tu małe ostrzeżenie:
https://www.o2.pl/artykul/w-wielkim-kan ... 819272833a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Kwi 2018 23:22 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
ktoś jeszcze wie cośw temacie? słyszałęm, żę są też bardziej kompleksowe wycieczki - w sensie lot helikopterem gdzieś w środek kanionu i tam np jakieś spływy łodziami?
rozumiem, że to ściema?
co z Havasu falls - da się ta jakoś tym helikopterem dostac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2018 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
marcin0rea napisał(a):
ktoś jeszcze wie cośw temacie? słyszałęm, żę są też bardziej kompleksowe wycieczki - w sensie lot helikopterem gdzieś w środek kanionu i tam np jakieś spływy łodziami?
rozumiem, że to ściema?

no przecież masz trzy posty wyżej linki do firm trudniących się wycieczkami, są rożne opcje.
marcin0rea napisał(a):
co z Havasu falls - da się ta jakoś tym helikopterem dostac?

Z tego co wiem to podobno łatwiej wrócić. Na miejscu w wiosce po prostu czekasz aż przyleci helikopter z dostawą żywności. Jak było jeszcze miejsce to zabierał również turystów. Koszt przelotu to jakoś 85$. Teraz z tego co znalazłem na szybko to są już normalne firmy trudniące się przewozem turystów:
http://waterfallsofthegrandcanyon.com/h ... licopters/
Musieli mieć dużo chętnych, zwłaszcza, że odległość w jedną stronę to ~ 10mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Cze 2018 23:02 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
byłem, ale nie leciałem w końcu. pytałem tylko rangera to mówił, że te wycieczki trwają jakieś 30 min z zamkniętymi drzwiami. wieć średni biznes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group