Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Sie 2016 16:15 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
my juz byczymy sie na Malcie, oczywiscie nastapila zmiana planow, jak pierwotnie mielismy sie w Sliemie nie opalac tak dzisiaj odpoczywamy w beach barze :) wycieczki na Gozo i Comino bedziemy ogarniac juz w Bugibba :) PS @bonieq2 dzieki za wskazowki dotyczace transportu z lotniska do hotelu, dzieki temu za 2,3 usd dotarlismy w dwie osoby pod sam hotel, podczas gdy inni za taki transport placili 6 lub 8 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#42 PostWysłany: 16 Sie 2016 17:33 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@m.mietek, możesz zdradzić co to za transport za 2 czy 3 usd? Też zatrzymam się w Sliemie, ale przylot mam koło 22 i muszę tam jakoś dotrzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Sie 2016 17:50 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
no my tez ladowalismy Wizzairem o 22, transport przez strone www.hoppa.com/us tylko pamietaj zeby ustawic wlasnie dolary jako walute rozliczeniowa. My trafilismy jeszcze na stronie na jakas promocje, i byly jakies kupony znizkowe 20%, dlatego zaplacilismy 2,3 (dwa trzydziesci dolara :)) za dwie osoby juz. Czyli na pln zaplacilismy jakies 8,70 zl :) a autobus tez jakos szybko jechal, bo z lotniska do hotelu Plevna dojechalismy w niecale pol godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 16 Sie 2016 18:04 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Wow, rzeczywiście :shock: Sprawdziłam właśnie z kodem GOLD25 i za 3 osoby policzyło mi 2,38 USD, a w wersji irlandzkiej strony 2,70 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Sie 2016 16:37 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
m.mietek napisał(a):
my juz byczymy sie na Malcie, oczywiscie nastapila zmiana planow, jak pierwotnie mielismy sie w Sliemie nie opalac tak dzisiaj odpoczywamy w beach barze :) wycieczki na Gozo i Comino bedziemy ogarniac juz w Bugibba :) PS @bonieq2 dzieki za wskazowki dotyczace transportu z lotniska do hotelu, dzieki temu za 2,3 usd dotarlismy w dwie osoby pod sam hotel, podczas gdy inni za taki transport placili 6 lub 8 euro :)


zazdraszczam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Sie 2016 20:53 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
My dzisiaj załatwiliśmy Gozo, późno wyjechaliśmy z Bugibby, ale daliśmy rade zwiedzić na szybko. Skorzystaliśmy z zielonego autobusu turystycznego, wysiedliśmy tylko na Lazurowym oknie, oraz w Victorii. Ale tyle co my zwiedzamy to nam starczyło :) jutro płyniemy statkiem na Comino, kupiliśmy vouchery że strony z kuponami i wyplywamy z Bugibby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Sie 2016 21:19 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 229
Kilometry: 333 099
niebieski
Ja z całą odpowiedzialnością mogę polecić zwiedzanie Malty i wysp skuterem 125cc. Przeżycia niesamowite z samej jazdy, a w 1 dobę da się zwiedzić naprawdę dużo, choć chętnie wypożyczyłbym skuter na 2 doby. Oczywiście opcja staje się lepsza jeśli wypożyczamy 1 skuter na 2 osoby.

W tej wypożyczalni http://www.sterlingrentacar.com/
poza sezonem płaciliśmy 20 euro za dobę (od 3 dni jest 15 euro za dobę), a panowie zgodzi się na wypożyczenie o 14 i zwrot o 16 w cenie 1 doby.

Na Gozo najlepiej poświęcić cały dzień (wyjechać z Malty z samego rana i wrócić wieczorem). My od 14 do 22 nie byliśmy usatysfakcjonowani (zostało parę miasteczek do odwiedzenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Sie 2016 21:26 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
My jak zobaczyliśmy jakie są tu drogi i jak jeżdżą samochodami to cieszymy się z podróży autobusami ;) no ale jak ktoś preferuje taki rodzaj zwiedzania to też spoko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Sie 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
m.mietek napisał(a):
i jak skorzystaliscie z wycieczki tej za 35 eur? teraz bedziemy w sierpniu w Sliema i chyba bysmy skorzystali z tej opcji, zeby autobusami sie nie meczyc. Widze ze nadal jest dostepny gratis w postaci rejsu po porcie


To tak wprost zapytam. Było warto? Będe miał 3 dni na Maltę od poniedziałku i zastanawiałem się nad tą opcją. Opinie na Tripadvisor są takie średnie raczej.
Chodz o to ze na szybko, na wariata... wiec sam nie wiem. Może lepiej samo Gozo? Poradzcie cos prosze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Sie 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Moja prywatna opinia - najlepiej wypożyczyć auto, pojechać na prom do Cirkewwa i dalej na Gozo samochodem. Wtedy nic nie jest na wariata, jedziemy gdzie chcemy i robimy na co mamy ochotę.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
My kupiliśmy jednodniową wycieczkę z Captain Morgan: Gozo i Comino. Do wyboru były dwie opcje: jedna to tylko Comino ze snurkowaniem w grotach i druga z odwiedzeniem Gozo. My wybraliśmy tę opcję z dwiema wyspami. Ogólnie - fajnie było, ale wszystko w biegu. Wsiedliśmy na statek w Sliemie, rozrywka pokładowa taka sobie :P, ale zaczęliśmy się powoli zapoznawać z naszymi współtowarzyszami, szczególnie kupując piwo w barze. Statek duży, część ludzi siedziała na siedziskach, cześć leżała na materacach na pokładzie. Dobiliśmy do Gozo, gdzie jedna grupa wysiadła (w tym my) i przesiedliśmy się w klimatyzowane buski, którymi zwieźli nas do Azure Window na szybkie zrobienie kilku zdjęć. Potem w busiki i do Victorii. Tam mieliśmy czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Ale z powodu upału przesiedzieliśmy pół tego czasu w cieniu pijąc zimne napoje. Potem szybka zbiórka i do portu, gdzie odebrał nas nasz statek i popłynęliśmy na Comino. Tam postój i czas wolny na Blue Lagoon.
I tam ogromne rozczarowanie. :? Widziałam masę super zdjęć z tego miejsca i bardzo chciałam je zobaczyć.... i zobaczyłam, ale z bonusem w postaci tłumów. Byliśmy jeszcze nieco przed sezonem - w czerwcu, w środku tygodnia a tłum był taki, że jeden siedział na drugim, a więcej przestrzeni niz metr kwadratowy w wodzie osiągało się dopiero 100 metrów od brzegu.
Potem powrót statkiem do Sliemy, w międzyczasie był lunch, podpłynięcie do Groty Św. Piotra i oglądanie plantacji tuńczyków.
Ogólnie fajnie, ale bardzo szybko, w tłumie, w upale. Chociaż i tak jestem zadowolona :D
Wycieczkę tę kupiłam na maltańskim gruponie z jakimiś zniżkami, więc za parę euro nie będę narzekać. :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Dzięki @bonieq2
Tylko że dla mnie to tez jest jakiś jednak kłopot. Szukanie wypożyczalni, zwrot, koszty wynajmu, paliwa. Nie jestem pewien czy to jest tak korzystne, ale te nie mam wiedzy. Jade tam raczej lowcostowo. 2 osoby na 3 dni.

@Dziękuję @Japonka76
Własnie ja o tej ofercie na gruponie pisze. 35 euro od osoby. Nie mało, ale tez chyba nie jakiś dużo, bo same promy tez kosztuja a tutaj jakies napoje czy jedzenie do tego. Ja nie lubie takiego biegania z jęzorem wywieszonym. No ale mam świadomosc ze to tylko 3 dni, wiec ten jeden dzien moze warto poswiecić i to zobaczyc. Pewnie juz tam nigdy nie wroce, bo niemal nigdy nie wracam w te same miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Szczerze, jeśli masz tam tylko 3 dni, to bierz tę wycieczkę.
I poszukaj jakiś kuponów i zniżek na gruponie. Ja zapłaciłam naprawdę kilkanaście eurasów za dwie osoby. Potem musisz zadzwonić tam i umówić konkretny termin, żeby były miejsca na statku.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:57 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
[quote="DAD"] Jade tam raczej lowcostowo. 2 osoby na 3 dni.

@Dziękuję @Japonka76
Własnie ja o tej ofercie na gruponie pisze. 35 euro od osoby. Nie mało, ale tez chyba nie jakiś dużo, bo same promy tez kosztuja a tutaj jakies napoje czy jedzenie do tego.
35 euro wycieczka i wyjazd niskobudżetowy ?
To co opisała Japonka to tylko mini część tego co na Gozo można
zobaczyć. My wybraliśmy opcję z przepłynięciem z Sliema statkiem (bez jedzenia i picia)
i z portu jazda po Gozo autobusami turystycznymi, koszt 12 euro za osobę. 7 punktów
w których można było wysiąść ,nazywa się to Gozo Hop on and Hop off Tour.
Prom kiedy płyniesz sam kosztuje 5 euro/ w 2 strony,jedzenie na Malcie i Gozo śmieszne pieniądze,
czasem nawet taniej niż w Polsce.
Tutaj lekka ściąga http://www.maltaigozo.pl/malta-3-dni-plan-krystiana/
przy tej okazji można znaleźć vouchery na stronie.
Oczywiście można znaleźć lepsze oferty na http://deal.com.mt/ lub innych takich stronach

Japonka tak wygląda Windows w marcu . Więc czerwiec to już zdecydowanie początek sezonu ;)

Załączniki:
IMG_0056.JPG
IMG_0056.JPG [ 190.59 KiB | Obejrzany 5970 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 26 Sie 2016 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja właśnie jestem świeżo po zwiedzaniu Gozo w jeden dzień wynajętym samochodem i jak najbardziej polecam. Zaraz przy promie w Mgarr widziałam biuro Avis/Budget, więc może dobrą opcją jest przypłynięcie promem bez samochodu i już na Gozo wynajęcie go na cały dzień (nie musisz wtedy płacić za transport samochodu promem).
Objechaliśmy na spokojnie całą wyspę, nigdzie się nie spiesząc. Płynęliśmy promem o 10:30 z Cirkewwa. Nasz plan wyglądał następująco:
- z promu do Qala zobaczyć wiatrak (młyn), niestety nie jest on za bardzo dostępny, coś tam remontują, więc widzieliśmy tylko z daleka (można to spokojnie pominąć)
- plaża Ramla, krótkie plażowanie i kąpiel
- Marsalforn - przerwa na spacer i kawę
- saliny zaraz za Marsalforn, postój na zdjęcia
- Rabat - zwiedzanie cytadeli
- Xlendi - punkt widokowy na klify, potem na chwilę zajechaliśmy na dół do miasteczka
- Azure Window - tam dość długi czas na pochodzenie, zdjęcia itp
- zaraz obok jest Inland Sea - tam kąpiel (polecam wpłynąc do kanału łączącego z otwartym morzem, świetne fale)
- w drodze powrotnej przejeżdża się obok kościoła Ta' Pinu, nam już się nie chciało podjeżdzać, więc widzieliśmy go tylko z daleka
- na koniec dnia pojechaliśmy do Nadur zjeść ftirę, do polecanej na forum Maxokk Bakery (długo czekaliśmy bo mnóstwo ludzi, ale warto)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Sie 2016 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
DAD napisał(a):
Tylko że dla mnie to tez jest jakiś jednak kłopot. Szukanie wypożyczalni, zwrot, koszty wynajmu, paliwa. Nie jestem pewien czy to jest tak korzystne, ale te nie mam wiedzy. Jade tam raczej lowcostowo. 2 osoby na 3 dni.


Tak na szybko, auto na Malcie na 3 dni widzę w podstawowej opcji od poniedziałku za 30 EUR za 3 dni....
Koszty paliwa - powiedzmy 20-30 EUR na te 3 dni
Prom na Gozo 20 EUR za samochód z kierowcą + dodatkowy pasażer pasażer.
Wychodzi więc powrównywalnie z wycieczką za 35 dla 2 osób, ale auto masz na cały pobyt. Wypożyczalni nie szukasz, odbierasz auto z lotniska, co rozwiązuje też temat transferów lub autobusów. Low costowo możesz też spokojnie nocować na dziko w namiocie, zwłaszcza na Gozo.

-- 26 Sie 2016 14:34 --

olus napisał(a):
- zaraz obok jest Inland Sea - tam kąpiel (polecam wpłynąc do kanału łączącego z otwartym morzem, świetne fale)


Akurat wpływania do wnętrza tunelu zdecydowanie nie polecam, zwłaszcza przy większej fali. Jest to po prostu niebezpiecznie, a przez tunel przepływa sporo łódek, które mogą nas staranować.

-- 26 Sie 2016 14:42 --

W Mgarr przy promach jest biuro Avis
https://www.avis.com/car-rental/location/EUR/MT/Gozo

Niestety przykładowo na poniedziałek pokazuje, że nie ma dostępnych aut, trzeba by zadzwonić i zapytać.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 26 Sie 2016 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Akurat wpływania do wnętrza tunelu zdecydowanie nie polecam, zwłaszcza przy większej fali. Jest to po prostu niebezpiecznie, a przez tunel przepływa sporo łódek, które mogą nas staranować.


OK, masz rację, powinnam dodać, że polecam tylko wtedy, gdy ktoś jest pewny swoich umiejętności (jest głęboko), nie wpływa zbyt daleko w stronę morza, oraz raczej trzyma się środka tunelu, gdy nie ma zbyt wielkich fal i gdy nie ma łódek (ja byłam koło 17 i nie pływała ani jedna). Wtedy myślę, że nie jest to jakieś super niebezpieczne, po prostu czuć jak fale unoszą cię w górę i dół, jak ja byłam to pływało tam mnóstwo ludzi. Ale oczywiście polecam rozwagę.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Sie 2016 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ze swojej strony dodam, że tunel to jedno z moim zdaniem, najlepszych miejsc nurkowych na Malcie i Gozo. Na początku w tunelu jest dość płytko (kilka metrów), ale potem ściany opadają pionowo na ponad 20 metrów. Zwłaszcza przy wylocie na otwarte morze widok 'z dołu' robi piorunujące wrażenie.

P.S.
W tym roku na Malcie był już co najmniej jeden wypadek śmiertelny z udziałem pływaka i motorówki. Akurat nie na Inland Sea, ale ryzyko jest realne, więc rozwaga jak najbardziej zalecana.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 26 Sie 2016 15:41 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
[quote="bonieq2"]Ze swojej strony dodam, że tunel to jedno z moim zdaniem, najlepszych miejsc nurkowych na Malcie i Gozo. Na początku w tunelu jest dość płytko (kilka metrów), ale potem ściany opadają pionowo na ponad 20 metrów. Zwłaszcza przy wylocie na otwarte morze widok 'z dołu' robi piorunujące wrażenie.

oj przetestujemy , przetestujemy.Pytanie czy połowa października to nie za późny termin bonieq2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Sie 2016 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Spokojnie, na Malcie sezon nurkowy trwa cały rok :)
W paździeniku woda jeszcze ma około 20 stopni lub nawet nieco więcej, więc luz. Pytanie jak u was z uprawnieniami(?) Całe nurkowanie da się zrobić nawet powyżej 18 metrów, czyli teoretycznie nawet OWD wystarcza. Jednak z uwagi na przepływające powyżej łodzie i praktyczny brak możliwości szybkiego wynurzenia ot tak po prostu bez ryzyka bycia staranowanym (DSMB!), jest to miejsce dla nieco bardziej doświadczonych nurków z bardzo dobrą kontrolą pływalności zerowej.
Nurkowanie można poprowadzić na kilka opcji, przykładowo zamykając trasę z tunely przez przepłynięcie pod Azure Window i wynurzeniu w Blue Hole nieopodal. Samo Blue Hole to też super miejsce, nieco łatwiejsze niż Inland Sea. Można więc zrobić dwa nurki, jeden Inland Sea w tą i spowrotem, a drugi w Blue Hole właśnie.
Gdybyś miała jakieś pytania o nurki na Malcie i Gozo to wal śmiało, chętnie pomogę.

-- 26 Sie 2016 15:58 --

Dla zainteresowanych - każde centrum nurkowe na Malcie organizuje wypady nurkowe na Gozo (zazwyczaj za pewną dopłatą w przypadku centrów z Malty). Nie ma wtedy za wiele zwiedzania na samym Gozo, ale może to być ciekawa alternatywa dla wycieczek z biurami, samochodami czy autobusami na własną rękę.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group