Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Sie 2016 18:28 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 58
Loty: 380
Kilometry: 723 005
Przygotuj sie tylko na dzikie tlumy wszedzie. Comino przez cale lato jest niesamowicie zatloczone. Jesli zdecydujesz sie na jakakolwiek wycieczke Capt. Morgain, doradzam wybrac dowolny dzien poza weekendem jesli to mozliwe. Przynajmniej uczniowie ze szkol jezykowych nie robia wtedy dodatkowego tlumu.
_________________
Essi
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 04 Sie 2016 18:59 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
a co lepiej wybrac, opcje all inclusive z kuponu, czy dodatkowy rejs po porcie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Sie 2016 19:41 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Widoki czy jedzenie? Dla mnie to nie problem. W końcu jedzie się żeby zwiedzać. Tym bardziej na Malcie, gdzie widoki z powietrza, lądu i morza są super, a jedzenie raczej standartowe. No i upały raczej zniechęcają do obfitych posiłków.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Sie 2016 20:43 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 152
Na Gozo polecam więcej czasu poświęcić na Azurze, spędziłem tam 2,5h, można sobie popływać przy fajnych widokach, poskakać ze skał (dla dzieci też) no i ponurkować amatorsko.
Comino w wakacje jest spoko, ale z wyjazdem o 9 rano, jesteś 9:10 na miejscu i totalna pustka. Wybierasz sobie miejscówkę przy samej wodzie i do 11 jest w miarę spokojnie, można usiąść z dupskiem przy wodzie i ludzi brak. Później już zaczynają się tłumy, ale masz to wszystko za sobą - bo wybrałeś dobrą miejscówkę 8-). Ja tak spędziłem 8h i wróciłem łódką o 17 do Cirkewy. Można jakoś wytrzymać. Obowiązkowo trzeba sobie przepłynąć na drugą stronę i pochodzić po skałach. Poniżej fota z soboty z godz.14, na czerwono zaznaczyłem dobrą miejscówkę do zajęcia leżaków+parasola, tam jest jakieś 5m2 piasku, gdzie można się poczuć jak na plaży ;)

Załączniki:
comino.jpg
comino.jpg [ 474.56 KiB | Obejrzany 7155 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 04 Sie 2016 21:15 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
No i teraz to się waham... czy w 1 dzień Gozo, a nast. dzień wycieczka ze Sliemy na samo Comino - ale musielibyśmy poświęcić jeden dzień plażowania na Malcie... oj za krótki urlop... a myśleliśmy, że skoro Malta jest mała, to damy radę ze wszystkim :P
jeśli już to z czego zrezygnować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Sie 2016 22:30 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
eh ale kusicie :P tez mi sie zmienia plan, moze jeden dzien wykorzystac na Gozo organizujac wypad autobusem, a drugi dzien wykupic wycieczke statkiem na Comino i tam spedzic drugi dzien? w drugiej polowie pobytu bede mieszkac w Bugibba i jak patrzylem na kuponach jest wlasnie wypad na Comino z tego miasta. I co wybrac? jak tu zyc panie premierze, jak zyc? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Sie 2016 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
bonieq2 napisał(a):
W jeden dzień samemu można, ale faktycznie tylko 'oblecieć' - co kto lubi, dla mnie jeden dzień na Gozo + Comino autobusami to już w zasadzie wyścigi ;)


Gorzej jak ma się dwa dni na całą Maltę :D Ale zgadzam się, w jeden dzień trzeba było wszystko "oblatywać". Na Gozo wsiedlismy w Gozo Tour Bus, który jeździ po całej wyspie wyznaczoną trasą, na każdym przystanku można wsiadać i wysiadać na jednym bilecie, busy chodzą co 30min. Cała trasa to około 2,5 H. Dobra alternatywa jak sie ma mało czasu i chce dużo zobaczyć ;)

Załączniki:
Gozo_SightseeingMap_TR.jpg
Gozo_SightseeingMap_TR.jpg [ 112.42 KiB | Obejrzany 7107 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:10 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
A ile kosztuje ten bus po Gozo? Czy on jest w ramach biletu 7-dniowego?
Mietek - a od kiedy będziecie? Bo my lecimy dopiero 24.08 ;)
Gozo komunikacją publiczną + prom i dzięki temu cały dzień można tam spędzić, a na drugi przepłynąć się na Comino i też cały dzień tam się pobyczyć.
Ale sypie mi się przez to cały plan wyprawy ;)
podpowiedzcie co "poświęcić" - planowaliśmy jeden dzień plażowania na Mellieha + po południu przenieść się na Paradise Bay. A jeden dzień na Tuffieha i Golden. Ze zwiedzania rezygnować nie zamierzam ;) więc może lepiej "poświęcić" plażowanie na Malcie na rzecz Gozo i Comino?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Opinia bardzo subiektywna, ale ja nie lubię plaży w Mellieha, jest za tłoczna i ogólnie nie mój klimat. Ją bym właśnie poświęcił. Paradise możecie połączyć z dniem na Comino, bo to bardzo blisko przystani promowej, jakieś 15 minut piechotą pod górkę za hotelem.

Tuffieha i okolice to dobre miejsce na zachód słońca. Podobnie wzgórza i klify w okolicach Paradise.
Paradise i Golden Bay są również tłoczne w weekendy.

Ceny busa po Gozo nie znam, ale to bus turystyczny, więc nie podlega pod bilet komunikacji publicznej. Może to ten:
http://www.city-sightseeing.com/tours/malta/gozo.htm
(?)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:39 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
@m.mietek o jakich kuponach mówisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:51 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
gmak wrzucił info:
http://dealtoday.com.mt/deal/all-inclus ... gan-1.html
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 05 Sie 2016 10:49 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
my jedziemy 14-24. A gozo jak najlepiej zwiedzic? kupic bilet na autobus od naganiaczy czy jest jakis inny lepszy sposob zeby wszystko zobaczyc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Sie 2016 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
mysimpleworld napisał(a):
A ile kosztuje ten bus po Gozo? Czy on jest w ramach biletu 7-dniowego?


Nie jest w ramach biletu 7-dniowego, wyjściowa kwota to chyba 15 Euro, mi się udało zbić na 10 Euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:02 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
Szybki objazd busem po Gozo jest w ramach "wycieczki" Trytonem
Wypływa co prawda z Bigubby, autobusem to 40 min.
https://dealtoday.com.mt/deal/comino-bl ... uises.html
Akurat jest Deal, normalnie cała trasa chyba 20 albo 25€, już nie pamiętam
Jak ktoś zostaje na Comino jest 10€ taniej i zgarniają go w drodze powrotne z Gozo.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:40 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
a czy taki objazd Gozo autobusem jest wystarczajacy czy pozostaje niedosyt i lepiej zostac na dluzej w danym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Sie 2016 16:20 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
Objazd polega na odwiedzeniu "najważniejszych" miejsc na Gozo (są w programie).
Wszystko zależy ile masz czasu, jak jedziesz na dłużej to spokojnie możesz spać.
Wtedy promem z Cirkewwy za 5€ w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 08 Sie 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Ceny busa po Gozo nie znam, ale to bus turystyczny, więc nie podlega pod bilet komunikacji publicznej. Może to ten:
http://www.city-sightseeing.com/tours/malta/gozo.htm
(?)


Mapka jest od tego: http://www.hellomaltatours.com/bus-tour ... on-hop-off (Supreme Travel)
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 09 Sie 2016 13:20 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
bonieq... namieszałeś ;)
ale po stokroć dzięki.
Czytam Twoje wpisy dotyczące transportu, no i dajesz do myślenia.
Zostajemy przy wypadzie zorganizowanym z Kapitanem Morganem :P 35juro w opcji z jedzeniem, piwem i soft drinkami (druga połowa się ucieszy). W końcu jeden dzień urlopu spędzimy po królewsku ;)
w razie jak nam będzie mało Comino, to wtedy coś zorganizujemy - kosztem plażowania na Malcie.

Dzięki wszystkim za rady i pomysły!!!

mietek - a Ty na co się ostatecznie zdecydowałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Sie 2016 18:39 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
tydzien mialem zawalony i nie mialem kiedy pomyslec. Nie wiem jeszcze, ale bylem nastawiony bardziej ze Gozo samemu, a Comino statkiem z bugibby :)
PS z Bugibby dostane sie autobusem w 2 godziny do Cirkewy? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Sie 2016 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Spokojnie :) 221 rozkładowy czas to około 40 minut. No może kilka minut więcej bo on robi pętelkę przez Qawrę i zależy, gdzie będziesz go łapać.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group