Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gospel - New York -
#1 PostWysłany: 13 Sty 2019 17:09 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 27
Witam,

Wybieram się do NY w styczniu. Pobyt oraz atrakcje w sumie już zaplanowałem, rozmyślam jeszcze nad msza w stylu Gospel.

Czy ktoś był na takiej? Jak wrażenia? Warto/nie warto? Ktoś poleci konkretne miejsce? No i jak z zapisami/płatnościami?

Zatrzymuje się blisko Times Square, ale mam świadomość, że trzeba będzie dojechać do Harlemu?

Proszę o info - dzięki,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 13 Sty 2019 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Mogę polecić Abyssinian Baptist Church na: 132 W 138th Street. Ponadto po sąsiedzku mam http://baptysci.waw.pl/ - byłem i zdecydowanie warto doświadczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2019 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Podbijam temat - jakie msze gospel możecie jeszcze polecić? Rozumiem, że są one tylko w niedziele przed południem?
Zastanawiam się nad Times Square Church (237 West 51st St.), ponieważ będę miał rzut kamieniem: https://tsc.nyc/music/about_us.php
Był ktoś? Warto? Trochę to sztucznie wygląda ale podejrzewam, że obecnie już nie ma takich prawdziwych mszy gospel niczym z Blues Brothers czy innych filmów? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2019 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@RudolfValentino i @poszwin - My byliśmy w Brooklyn Tabernacle Church - świetne!!! Wstęp za darmo, msze w niedziele o 9, 11 i 13, trwa ok.1,5 h. Całość wygląda jak przedstawienie w teatrze, jest śpiew i kazanie. Bardzo nam się podobało!

Podsyłam linka, można podejrzeć poprzednie msze i zobaczyć jak to wygląda ;)

https://www.brooklyntabernacle.org/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2019 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@Bubu69
Widzę, że wygląda to mniej więcej jak jak przy tym "moim" Times Square Church :)
Od razu dwa takie szybkie pytanka (może oczywiste ale wolę się upewnić):
1. Można wejść po czasie do kościoła a przede wszystkim czy można wyjść w czasie mszy a nie czekać do jej końca?
2. Taka "atrakcja" jest oczywiście bezpłatna i nie trzeba kupować/rezerwować jakiś wejściówek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2019 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@poszwin
1. Nie wiem czy można wejść po czasie (podejrzewam, że po cichu tak), my byliśmy na styk i w środku są tacy jakby "ochroniarze", którzy kierują Cię na jakieś miejsce - właśnie pytają się czy zostajesz do końca, wtedy posadzą Cię gdzieś bliżej, a jeśli nie, to wybiorą Ci miejsce bardziej z tyłu, by wychodząc nie przeszkadzać innym w mszy. Oczywiście możesz sam usiąść gdzie chcesz, ale oni tak pomagają :)
2. Tak, wstęp jest bezpłatny, nic nie trzeba płacić ani rezerwować wcześniej :) - naprawdę warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:38 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
poszwin napisał(a):
@Bubu69
Widzę, że wygląda to mniej więcej jak jak przy tym "moim" Times Square Church :)
Od razu dwa takie szybkie pytanka (może oczywiste ale wolę się upewnić):
1. Można wejść po czasie do kościoła a przede wszystkim czy można wyjść w czasie mszy a nie czekać do jej końca?
2. Taka "atrakcja" jest oczywiście bezpłatna i nie trzeba kupować/rezerwować jakiś wejściówek?


Co prawda lece w czerwcu i sama jeszcze nie bylam, ale z researchu:

1. Nie we wszystkich kosciolach mozna wyjsc w trakcie, raczej w tych bardziej 'turystycznych', chociaz ogolnie podobno nie robia problemow.

2. Jest bezplatna, ale niektore koscioly maja okreslone msze na ktore moga przychodzic turysci - zazwyczaj sa to te najbardziej oblegane o 11. Widzialam takie adnotacje na stronach internetowych kilku kosciolow, ale nie mam pojecia jak wyglada ta 'selekcja' w praktyce.

P.S. Sory za brak polskich znakow :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sie 2022 11:12 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Hej.
A czy ktoś wie o podobnym wydarzeniu w dzień powszedni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group