Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Lut 2015 23:06 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Mnie jednak bardziej podoba się Agonda, zdecydowanie spokojniejsza od Palolem. I wcale nie zawsze są duże fale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 19 Lut 2015 23:15 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Agonda jest również bardzo ciekawa, ale niestety jest dużo mniej palm :P
Co do fal, to akurat tego dnia co byliśmy na Agondzie były bardzo duże, a w Palolem było spokojnie. Zresztą obie plaże są piękne. Poniżej zdjęcie z Agondy:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Lut 2015 23:28 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Na zdjęciu widać czerwoną flagę, pytaliśmy czy to znaczy, że kąpiel jest niedozwolona. Wyjaśniono nam, że wszystko jest ok. Jest flaga -nie ma niebezpieczeństwa, nie ma flagi - wtedy jest ryzyko? Czy tak jest w istocie, nie wypowiem się, ale historia jest prawdziwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lut 2015 23:03 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
A ja polecam Veeniola Holiday Home kawałek od plaży Carmona. Miejsce bardzo na uboczu, ale w zamian dostaje się spokój, niewielu turystów, dużo przyrody wokół. Byłem we wrześniu, zatem poza sezonem, ale nie sądzę żeby w innych miesiącach było inaczej. W okolicy nie ma za bardzo innych hoteli, więc i turystów nie będzie. Jeśli nie na cały pobyt (Goa małe i właściwie można wszędzie dojechać mieszkając stale w jednym miejscu) to przynajmniej na kilka nocy - polecam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:37 

Rejestracja: 08 Cze 2013
Posty: 19
thurin.cz napisał(a):
Na zdjęciu widać czerwoną flagę, pytaliśmy czy to znaczy, że kąpiel jest niedozwolona. Wyjaśniono nam, że wszystko jest ok. Jest flaga -nie ma niebezpieczeństwa, nie ma flagi - wtedy jest ryzyko? Czy tak jest w istocie, nie wypowiem się, ale historia jest prawdziwa.


Czerwona flaga w Indiach, nie oznacza jak w Polsce zakazu kąpieli, jedynie "zagrożenie" np w postaci większych fal. Kąpiel wtedy jest dozwolona, ale nie za daleko od brzegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Mar 2015 12:16 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
Dla tych, którzy nie byli jeszcze w Indiach - ich pojęcie kąpieli w morzu jest znacząco inne od naszego. Hindus, w podkoszulku i luźnych gatkach, siada w wodzie po kostki i bawi się jak nasz niemowlak. Hinduski w ubraniach wchodzą maksymalnie po kolana i są przeszczęśliwe. Oczywiście są wyjątki, ale to są wyjątki. Jak wyszedłem tak gdzieś na 1.6 m głębokości i zacząłem pływać po falach, to oprócz dwóch pieszych ratowników przyjechali jeszcze zmotoryzowani, żeby mnie ściągnąć na brzeg.
A, jeśli chodzi o Goa Południowe, mam zdjęcie małego rekina, złowionego ok. 100 m. od brzegu. Ten nie zdążył podrosnąć :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Gru 2016 22:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
A ja chciałem sie spytać tych co byli i pojecie maja na której z plaż znajde zycie Imprezowe aby wieczorem skoczyć pobawić sie? Wstępnie planuje Palolem i Agonde :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Gru 2016 00:54 

Rejestracja: 13 Gru 2016
Posty: 3
Po 15 latach przerwy wracam na Goa, tym razem z żoną i dwójką nieletnich dzieci :) . Czy ktoś z forumowiczów poleciłby jakieś konkretne domki w Agondzie lub Palolem, najlepiej czteroosobowe, blisko plaży, z łazienką? Kolejne pytanie, może nieco dziwne, ale czy w domkach tych jest jakaś pościel, czy lepiej liczyć na swoje śpiwory?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Gru 2016 09:55 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
toudik86 napisał(a):
A ja chciałem sie spytać tych co byli i pojecie maja na której z plaż znajde zycie Imprezowe aby wieczorem skoczyć pobawić sie? Wstępnie planuje Palolem i Agonde :)

Zdecydowanie Palolem

djklo napisał(a):
Po 15 latach przerwy wracam na Goa, tym razem z żoną i dwójką nieletnich dzieci :) . Czy ktoś z forumowiczów poleciłby jakieś konkretne domki w Agondzie lub Palolem, najlepiej czteroosobowe, blisko plaży, z łazienką? Kolejne pytanie, może nieco dziwne, ale czy w domkach tych jest jakaś pościel, czy lepiej liczyć na swoje śpiwory?

Pościel była chyba w każdym domku, w którym byłem. Co do domków, trzeba wejść na plażę i poszukać, ja rok temu spałem w Castle cave, bo akurat było najtaniej, ale nie wiem, czy to obecnie ma jakieś znaczenie, mogło się pozmieniać, może gdzie indziej będzie się łatwiej targować itd. Nie wiem też, czy mieli domki czteroosobowe.
Jeżeli z dziećmi, to wybierając między Palolem i Agondą, zdecytowanie Palolem - w Agondzie szybko robi się głęboko i fale są zdecydowanie większe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Lut 2017 22:21 

Rejestracja: 13 Gru 2016
Posty: 3
Cześć. Właśnie powróciliśmy z Goa i chciałbym podzielić się kilkoma uwagami na gorąco. W podróż udaliśmy się z dwojgiem dzieci w wieku 11 i prawie 9 lat. Mieszkaliśmy na Palolem, Arambol i Agondzie (z przerwą na Hampi). Wszystkie plaże nadają się na wakacje z dziećmi. Nie potwierdzam, by na Agondzie były duże fale i szybko opadające dno. Wręcz przeciwnie, to na Palolem już pierwszego dnia straciłem przez fale okulary przeciwsłoneczne (co jest zresztą nagminne - ratownik miał w swej budce kilka par zagubionych szkieł). Z domkami jest różnie, trzeba nieraz pochodzić, bo za taką samą cenę można mieć o wiele lepsze warunki. Na pewno nie opłaca się rezerwować czegoś wcześniej, gdyż portale typu Booking liczą dla czteroosobowej rodziny podwójne stawki. Na miejscu mieszkaliśmy w 4 osoby w jednej chatce i dodatkowy bezpłatny materac zazwyczaj się znalazł bez dodatkowych opłat. Wyjątkiem była Agonda i "ośrodek" Orange Sky, przed którym przestrzegam. Niezbyt miła obsługa, która w dniu wyjazdu dopisała mi do rachunku cudze śniadanie za ponad 1000 rupii. Z czystym sercem mogę polecić w Hampi Kalyan Guesthouse i na Arambol Pitruchaya Guesthouse. Bezproblemowe miejsca z dobrymi warunkami nie tylko dla rodzin z dziećmi. W Arambol była świetna knajpa z restauracją o nazwie Revolution. Po prostu klimatyczna miejscówka. Ogólnie polecam wyjazd z dziećmi na Goa, nie będą się nudzić. Podróż pociągiem, lokalnym autobusem i przede wszystkim sleeperem zapamiętają na długo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 26 Lut 2018 23:09 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 16
witam
wybieram sie z zona na Goa za miesiac,
zastanawiamy sie jakie czesc / plaze wybrac.
-Agonda,
-Anjuna
-Arambul ?

jakie sa Wasze propozycje za, przeciw ?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group