Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lip 2014 21:48 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 14
Loty: 130
Kilometry: 204 526
Witam wszystkich szalonych kojacych Indie! :)

GOA, Indie - Goa Północne czy Goa Południowe? Ktora czesc Goa jest ladniejsza, atrakcyjniejsza? Chodzi mi o mozliwie jak najmniej komerchy i spedu dziczy urlopowiczow. A hotel jaki? Hotel Grand Mercure Goa Shrem Resort? Hotel Novotel Goa Shrem Resort? Dona Sylvia Beach Resort? Albo jakis jeszcze inny?

Dziekujeee:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 28 Lip 2014 06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 53
Chcesz mieć w okolicy dużo turystów? Czy raczej Goa to tylko pierwszy punkt wyprawy niskobudżetowej? :D Chociaz patrzac na hotele, to chyba bedzie tylko plażowanie?
_________________
www.brighthearted.blogspot.com - rok w usa/tanie podróżowanie/autostop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2014 12:00 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
equinox napisał(a):
Witam wszystkich szalonych kojacych Indie! :)

GOA, Indie - Goa Północne czy Goa Południowe? Ktora czesc Goa jest ladniejsza, atrakcyjniejsza? Chodzi mi o mozliwie jak najmniej komerchy i spedu dziczy urlopowiczow. A hotel jaki? Hotel Grand Mercure Goa Shrem Resort? Hotel Novotel Goa Shrem Resort? Dona Sylvia Beach Resort? Albo jakis jeszcze inny?

Dziekujeee:)


To tak jakbyś powiedział 'chcę jechać na Ibizę ale chcę uniknąć tłumów i życia nocnego...'
Na Goa przede wszystkim Rosjanie nasi ulubieni.
No i raczej nie rajskie plaże, zapomnij, dla klimatu się tam jeździ, nocnego też ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lip 2014 20:00 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
equinox napisał(a):
Witam wszystkich szalonych kojacych Indie! :)

GOA, Indie - Goa Północne czy Goa Południowe? Ktora czesc Goa jest ladniejsza, atrakcyjniejsza? Chodzi mi o mozliwie jak najmniej komerchy i spedu dziczy urlopowiczow. A hotel jaki? Hotel Grand Mercure Goa Shrem Resort? Hotel Novotel Goa Shrem Resort? Dona Sylvia Beach Resort? Albo jakis jeszcze inny?

Dziekujeee:)


Daj sobie spokój z hotelami, naprawdę nie warto. Domek na plaży z widokiem na wprost morza ma swój niepowtarzalny urok i szkoda tracić go na rzecz jakiegoś molocha. Do tego możesz jeść codziennie w innej knajpce i nie jesteś skazany na monotonne (a co gorsza, jeśli niezbyt smaczne) jedzenie.
Cisza i spokój - wybierz Goa południowe. Osobiście polecam Agonda Beach, Palolem zbyt tłoczne. Uwaga - na południu nie ma praktycznie hoteli w stylu którym ty szukasz. Takie "atrakcje" tylko na północy, ale tam nie znajdziesz spokoju.
W razie pytań - służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Lip 2014 21:26 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Domki wynajmujecie zwykle już na miejscu? Czy można je jakoś wcześniej rezerwować? Pomijam oczywistą zaletę negocjacji ceny już na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Sie 2014 12:26 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Polecam Palolem Beach, Anjuna Beach, Colva beach


np na Palolem wpadlismy w trójke na Palolem, pomyslelismy ...poszukajmy noclegu. No ale nocleg nas zaraz znalazł - po krótkich negocjach, dostalismy malutki domek z dużym łożem, lazienką i nawet wifi :)) ...taki fajny plażowy klimat. tak ze 350rupii :mrgreen: :evil: 8-) ...Polecam te domki na plaży - do plaży mielismy może 10m od drzwi :))

zreszta polecam google (zdjęcia) i PALOLEM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2014 12:16 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
Arekkk napisał(a):
Domki wynajmujecie zwykle już na miejscu? Czy można je jakoś wcześniej rezerwować? Pomijam oczywistą zaletę negocjacji ceny już na miejscu.


To zależy od okresu w którym się tam udajesz. W szczycie, czyli w okolicach Bożego Narodzenia i sylwestra może być tłoczno i ciekawsze kwaterki będą zajęte. Ale już listopad i początek grudnia, czy też luty - nie ma takiej potrzeby, wybór jest naprawdę duży.

Założyciel wątku pytał o ciche miejsca, więc jeśli ktoś poleca Anjunę czy Palolem to jest to nieporozumienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2014 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Ja mam inne pytanie, bardzo chciałbym taki domek tylko moja druga połowa boi się jedynie "robactwa" w tych domkach i właśnie moje pytanie. Jak to wygląda w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Paź 2014 14:49 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 11
Witam
już wiem że Goa południowe są zdecydowanie bardziej spokojne i o ten spokój nam chodzi :-) - lecimy 15.01 na 16 dni podpowiedzcie może bardziej konkretnie gdzie na tym południu fajnie i tanio zanocować w naprawdę spokojnej okolicy a jednocześnie jeśli się da żeby można było ruszyć się na jakieś jednodniowe wycieczki w miarę blisko do miejsca noclegu . Oczywiście mając na uwadze ciszę i spokój chciało by się mieć też piękną plażę i fajne tanie miejsca do konsumpcji :-)
Nie wiem czy to się da wszystko pogodzić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Paź 2014 14:54 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Mieszkałem na Patnem i Palolem. Zdecydowanie polecam tą pierwszą. Cisza i spokój, a na Palolem zawsze można się przejść/dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Paź 2014 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mnie na Goa najbardziej podobało się w Benaulim - w sumie to nic tam nie ma i o to chodzi! Plaża, palmy, spokój.
Mieszkaliśmy w Furtados Beach House - standard raczej niezbyt wyszukany, ale też raczej nie drogo. Na miejscu smaczna restauracja i są na samej plaży.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Paź 2014 15:25 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 11
dzięki za expresowe podpowiedzi
co to znaczy standard niezbyt wyszukany ? - nie mamy mega oczekiwań ale może coś bliżej czego się spodziewać i za jakie pieniądze - będzie nam zdecydowanie łatwiej oszacować koszty -lecimy w 6 osób ( 4 dorosłe i 2 prawie :-) chłopaki po 13 lat ) - dzięki jeszcze raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Paź 2014 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
daro67 napisał(a):
dzięki za expresowe podpowiedzi
co to znaczy standard niezbyt wyszukany ? - nie mamy mega oczekiwań ale może coś bliżej czego się spodziewać i za jakie pieniądze - będzie nam zdecydowanie łatwiej oszacować koszty -lecimy w 6 osób ( 4 dorosłe i 2 prawie :-) chłopaki po 13 lat ) - dzięki jeszcze raz


http://www.furtadosbeachhouse.com/index.htm

My wędrowaliśmy po prostu po plaży i tam trafiliśmy. Mieszkaliśmy w tańszych pokojach w parterowym budynku w ogrodzie. Do plaży 20 metrów :)
Standard tych pokoi backpackerski, ale było łóźko, było w miarę czysto, był wiatrak i generator awaryjny więc w knajpie zawsze było zimne piwo :)

Mają też droższe, w nieco lepszym standardzie.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
nick uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Paź 2014 00:29 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
daro67 napisał(a):
dzięki za expresowe podpowiedzi
co to znaczy standard niezbyt wyszukany ? - nie mamy mega oczekiwań ale może coś bliżej czego się spodziewać i za jakie pieniądze - będzie nam zdecydowanie łatwiej oszacować koszty -lecimy w 6 osób ( 4 dorosłe i 2 prawie :-) chłopaki po 13 lat ) - dzięki jeszcze raz


W Agondzie (którą swoją drogą bardzo polecam jeśli chodzi o wasze cele podróżnicze) spaliśmy w tym domku:
http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g816969-d803504-Reviews-Madhu_Coconut_Beach_Huts-Agonda_Goa.html
I jeśli chodzi o stosunek jakość/cena (płaciliśmy bodajże 200Rs za noc co w dość drogiej jak na Goa Agondzie było dobrą ceną za ten standard) - byliśmy bardzo zadowoleni. Domki bezpośrednio na plaży, do każdej z nich przynależą dwa leżaki i parasol. Do tego bardzo dużo naprawdę rewelacyjnych knajpek na całej długości plaży. Stamtąd wypożyczaliśmy skuter od kelnera za 50Rs za dzień i zwiedzaliśmy forty, plaże i pobliskie miejscowości. W razie pytań daj znać, jestem do dyspozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lis 2014 07:49 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
Kiedy korzystałeś z Madhu Huts - bo cena którą podałeś jest szokująco niska jak na ceny w sezonie. Byłem w Agondzie w 2012 w lutymi i spałem w Saxony Beach Huts za 550 Rs po naprawdę ciężkich targach. Na chatkę w Madhu za 200Rs raczej nie ma szans nawet w niskim sezonie.
Ponieważ mam już zakupione b. tanio bilety (1012PLN) to powoli odświeżam informacje niclegowe. Tym razem nie będzie zwiedzania tylko sam "chillax" na Goa :D
Plaże w Agondzie, Patnem lub Colomb czekają - kolejność nieprzypadkowa choć jeszcze nie zdecydowaliśmy na której z nich będziemy mieszkać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lis 2014 14:44 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
Maxon napisał(a):
Kiedy korzystałeś z Madhu Huts - bo cena którą podałeś jest szokująco niska jak na ceny w sezonie. Byłem w Agondzie w 2012 w lutymi i spałem w Saxony Beach Huts za 550 Rs po naprawdę ciężkich targach. Na chatkę w Madhu za 200Rs raczej nie ma szans nawet w niskim sezonie.
Ponieważ mam już zakupione b. tanio bilety (1012PLN) to powoli odświeżam informacje niclegowe. Tym razem nie będzie zwiedzania tylko sam "chillax" na Goa :D
Plaże w Agondzie, Patnem lub Colomb czekają - kolejność nieprzypadkowa choć jeszcze nie zdecydowaliśmy na której z nich będziemy mieszkać.


Sorry za dezinformację, pogubiłem się w przewalutowywaniu. Wyszło nas to ok. 40zł/noc na polskie, co było i tak tanio jak na Agondę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Lis 2014 19:33 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
40 zł to około 800Rs - i to się zgadza :D
to jest rzeczywiście dobra cena za chatkę w Agondzie.
My płaciliśmy 550Rs bo mieliśmy specjalną nepalską zniżkę - Właściciel Saxony Beach Huts jest Nepalczykiem a ja byłem w Nepalu i od słowa do słowa mieliśmy super super cenę :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lis 2014 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
Jeśli szukasz hałasu, rozbawionych Rosjan oraz takich samych Hindusów, których już stać na takie wakacje to wybierz północ. Jesli jednak oczkujesz odrobiny relaksu to południe. Ja osobiście tak jak ktoś wcześniej polecam Agonda Beach. Jedna niżej to Palolem BEach ale tam już dużo knajp, dużo głośniej i takiego relaksu jak na Agonda nie znajdziesz a zawsze na Palolem z Agonda można skuterkiem lub taxi w 10 min dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
daro67 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Gru 2014 20:29 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 11
dzięki za wszystkie informacje
mam kolejne pytanie - mamy przesiadkę w Chennai i tam 11 godzin - jeśli możecie i wiecie to podpowiedzcie czy można i warto wyjść z lotniska i cos zobaczyć. Czy jest tam na lotnisku jakaś przyzwoita strefa bezcłowa taka gdzie tanio można kupić np alkohol i papierosy. Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lut 2015 22:50 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Polecam plaże w Palolem - chyba najpiękniejsza na całym Goa, palmy na całej długości, dużo knajpek z leżakami, ale tłoku nie ma, do tego w porównaniu do Agondy czy Patnem dużo bezpieczniejsza - zdecydowanie mniejsze fale. Poniżej moje zdjęcie sprzed 2 tygodni:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group