Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Goa --> Hampi
#1 PostWysłany: 16 Sie 2016 11:37 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 104
W przyszłym miesiącu będę w Indiach i szukam opcji transportu z Goa do Hampi.
Jest opcja podróży pociągiem do Hospet i dalej np. autorykszą ale pociąg jedzie tylko w dzień.
Czytałem też o nocnych autobusach ale nie mogę ich nigdzie znaleźć (makemytrip, redbus, busindia)

Czy bilety na autobus kupuje się tylko na miejscu?
Jaki jest według Was najlepszy sposób na dostanie się do Hampi i z powrotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#2 PostWysłany: 16 Sie 2016 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
pociąg i autobus nocny z miejscami leżącymi masz z Margao, bilety na autobus można kupić na miejscu, jak jedzie więcej osób, my byliśmy w 7 to można załatwić auto z kierowcą i w drodze powrotnej zobaczyć inne ciekawe miejsca, my zapytaliśmy właściciela hotelu podzwonił i przyjechał gość, który miał auto i pracownika kierowcę, podróż niecały dzień w jedną stronę, a koszty podobne jak autobusem
Góra
 Profil Relacje PM off
sebeksk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#3 PostWysłany: 16 Sie 2016 12:11 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Co do pociągu to miesiąc przed już może być problem z jakimiś normalnymi klimatyzowanymi klasami. Chociaż to jeszcze nie sezon więc może jest trochę łatwiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#4 PostWysłany: 16 Sie 2016 12:25 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 104
kostek966
Dzięki za info. W takim razie spróbuję załatwić to na miejscu. Mam nadzieję, że będą mieli bilety z dnia na dzień.

trocha
Przeglądając aktualnie dostępność nie jest źle. Są jeszcze wolne miejsca, ewentualnie pierwsze miejsca na WL.
Z pociągu chyba zrezygnuję bo jedzie ok. 8h i szkoda mi dnia. Poza tym trzeba na 6 dotrzeć do Hospet :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#5 PostWysłany: 16 Sie 2016 12:31 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Jechaliśmy do Hampi z Palolem autobusem nocnym. Przyzwoite leżanki dla 2 osób (przy nieparzystej liczbie pasażerów można spać z kimś obcym). Autobus wyjeżdża z Panaji/Margao i zabiera ludzi po drodze z "plaż". Bilety można było kupić przez internet (strony nie pamiętam, ale mogę poszukać), ostatecznie kupiliśmy je lokalnie (ta sama cena, dostęp do większej ilości przewoźników (3) niż w internecie (1)). Kupiliśmy bez problemu bilety na następny dzień, na ten sam się nie dało. Przy powrocie udało się zmienić bilety w dniu wyjazdu (bez opłaty). Zaletą nocnego autobusu jest to, że nie tracimy dni na podróż (oraz można zaoszczędzić na noclegu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sebeksk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#6 PostWysłany: 16 Sie 2016 14:41 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Mnie się też udało kupić od ręki na miejscu na ten sam dzień (marzec '15). Ale absolutnie nie nazwałbym leżanek w nocnym autobusie przyzwoitymi, może bardzo drobne osoby się jakoś zmieszczą, ale przy dajmy na to dwóch facetach 175 cm i wyżej to najprawdopodobniej będzie mordęga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#7 PostWysłany: 16 Sie 2016 15:32 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@Woy może zależy to od autobusu, a może konkretnego miejsca. Mam 178 cm wzrostu, żona podobnie i mogłem położyć się prosto (specjalnie sprawdzałem) z zapasem więc długość leżanki ok. 180-185 cm, szerokość 80-90 cm. Spokojnie zmieściliśmy się z bagażem "podręcznym" choć do najszczuplejszych nie należymy. Wiadomo małżeństwo/para ma zawsze możliwość przytulenia się do siebie i zyskania tym przestrzeni. Dla mnie były to przyzwoite warunki, nie jakieś komfortowe, ale spodziewałem się gorszych. Jakość snu lepsza niż w samolocie w pozycji w pół siedzącej, ale może to dlatego, że ja "muszę" na płaskim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#8 PostWysłany: 17 Sie 2016 22:33 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 22
Loty: 11
Kilometry: 21 619
Bilety kupisz bez problemu na miejscu na nocny autobus. Z doświadczenia wiem, że lepsze miejsca są te na dole i te bierz (na górze buja niczym na morzu;-). Byłem rok temu i przygotowując się do wyjazdu czytałem wiele postów, blogów itp. Warunki są dobre, bardzo czysto. Ludzie pisali mi wtedy o śmierdzących "tubylcach" którzy mogą być dokwaterowani tobie do wyrka. Być może.
Jechałem w dwie strony, z dwoma koleżankami, one miały jedno wyrko, ja sam. Nikogo mi nie "dołożyli" chociaż w drodze powrotnej dosiadło się chyba z 5-6 Hindusów, którzy zajęli jedno dwuosobowe miejsce. 95-99 % pasażerów to turyści, istna mieszanka kulturowa z całego świata.
Jeżeli nie masz za dużo czasu, opcja autobus nocny sypialny jest the best! i wrażenie niezapomniane ;-)
ps. nie kupuj w Indiach biletów na pociąg w przedziałach z klimą! szkoda kasy, zobacz Indie bo są piękne ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#9 PostWysłany: 22 Wrz 2016 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Odwrócę pytanie - czy równie łatwo mogę kupić bilety na autobus nocny z HAMPI na GOA ?
Jeśli tak, to gdzie konkretnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2016 20:37 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@‌DERKER‌ kupisz równie łatwo. Przez internet np. http://www.paulobus.com/
Można też kupić w ich "biurze" w Hospet obok hotelu Priyadharshani (ulica Bus Stand), tam też jest przystanek. Biuro znajdziesz na placu po lewej stronie hotelu (patrząc od ulicy), bodajże drugie stoisko. Nam się udało tam zmienić rezerwację od ręki na ten sam dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#11 PostWysłany: 17 Paź 2016 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Jeszcze jedno pytanko - Interesuje mnie, w którym dokładnie miejscu jest BUS-STOP w Margao - Margao- near ktc bus stand paulo travels - Dworzec Autobusowy czy przed PAULO TRAVELS - sprawdzałem na mapie google i te 2 miejsca są dość blisko siebie.....podpowie ktoś ?
Czytałem że bilet powinien kosztować ok. 600 INR, a na http://www.paulobus.com/ ceny są powyżej 1.0000 INR - czy źle szukam ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#12 PostWysłany: 04 Lis 2016 19:30 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 7
W Hampi kupiliśmy na miejscu przez pośrednika (jakaś kafejka internetowa z biurem i agencja 3w1 przy straganach) Jakieś niewielkie koszty sobie doliczyli... I wbrew zapewnieniom, że dziecko do iluś tam lat bezpłatnie - w busie trzeba było dopłacić za dziecko:-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#13 PostWysłany: 06 Gru 2016 23:07 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Z której stacji lepiej wsiadać kiedy prosto z lotniska na dworzec kolejowy jechać Vasco da Gama czy Madgaon wydaje mi sie , ze szybciej i taniej bedzie na Vasco ale nie jestem pewien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#14 PostWysłany: 09 Mar 2017 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Udało się może komuś kupić bilety na autobus w Indiach, bo niestety z kilku portali (paulobus/redbus/goibibo) dostałem informację, że można płacić tylko kartą kredytową/płatniczą wydaną w Indiach ?
Może jest na to inny sposób ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#15 PostWysłany: 04 Wrz 2017 13:41 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
Hej,

Mam ten sam problem z dostaniem się do Hampi z Goa jakimś nocnym transportem. Czy komuś się to już udało? :)

Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#16 PostWysłany: 04 Wrz 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Sprawa opanowana dzięki koleżance z forum - jeszcze raz dzięki @cyberpunk64:

"Ja kupowałam bilety przez http://m.travelyaari.com/ maja tez apki na fona, płatność paypal, nie wszystkie trasy wchodzą"

Bilety właśnie tam kupiliśmy i wszystko było OK.
Góra
 Profil Relacje PM off
kangurrr lubi ten post.
kangurrr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#17 PostWysłany: 04 Wrz 2017 15:22 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
Właśnie sprawdzałem ten portal i jest Goa ale Hospet czy Hampi już nie...??? Kupowaliście na tej stronie transport goa hampi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa --> Hampi
#18 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Dokładnie na tej stronie
Trasa:
- GOA-HAMPI - jechaliśmy z Margao do GOA
- HAMPI-GOA - startowaliśmy z HOSPET - niestety mieliśmy problem ze znalezieniem miejsca z którego odchodzi autobus z Goa, a każdy wskazywał inne miejsce - nie chcieliśmy ryzykować

Załączniki:
BUS-GOA-HAMPI-GOA.jpg
BUS-GOA-HAMPI-GOA.jpg [ 127.24 KiB | Obejrzany 1976 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group