Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Glasgow, Edynburg
#21 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:18 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
platynowy
Przeczytałem wątek. Wiem, że w Glasgow jest dużo mniej atrakcji.
Mam taka sytuacje. Ląduje w sobotę rano o 10 w Glasgow odlatuje w niedziele ok 19 z Edynburga.
Chciałbym kupić już bilety z Glasgow do Edynburga i zastanawiam się na którą w sobotę - jak wcześnie.
Jak sądzicie ile czasu zostawić sobie na Glasgow? Czy zakupów biletów ok 16 pozwoli mi zrealizować plan?
W Glasgow chciałbym zobaczyć Muzeum Transportu, Necropolis, Ratusz ew uniwersytet.

#22 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:27 

niebieski
Na Riverside Museum zostaw sobie przynajmniej 3 h na zwiedzanie a najlepiej jeszcze dłużej, jak chcesz dokładniej obejrzeć eksponaty. Dojazd do Muzeum komunikacja miejska też trochę zajmuje. Zwiedzając Glasgow Necropolis warto uderzyć po sąsiedzku do Provand's Lordship.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Gaszpar lubi ten post.

#23 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:05 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 211 032
niebieski
Od 10 do 16 w Glasgow z transferem z lotniska to zdecydowanie mało, zwłaszcza jeśli zamierzasz odwiedzić Muzeum Transportu. Zgadzam się z @witekkowal na muzeum trzeba poświęcić sporo czasu. Necropolis i pobliska katedra zdecydowanie zajmie przynajmniej godzinę. Poza tym warto zajrzeć na tamtejszy dworzec kolejowy. Na mnie zrobił spore wrażenie. Sugeruję transfer do Edynburga ok. 19 (?) i ostre zwiedzanie tego miasta nocną porą, a potem od bladego poranka ;)

#24 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:15 
Awatar użytkownika

platynowy
a może zrezygnować w ogóle z Glasgow i skupić się na Edynburgu? Bo zastanawiam się czy jeden dzień to nie będzie za mało na Edynburg?

#25 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 211 032
niebieski
Jeden dzień to zdecydowanie za mało na Edynburg (miasto zdecydowanie ciekawsze niż Glasgow) ;)

#26 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Odpuść Glasgow, Edynburg jest cudny ! Tak czy siak jeden weekend to mało na to piękne miasto.
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
 Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.

#27 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:13 
Awatar użytkownika

platynowy
To chyba Glasgow pójdzie na "później" i skupimy się na weekendzie w Edynburgu. Dzięki wszystkim

#28 PostWysłany: 12 Paź 2016 23:22 

@‌kittycate‌ w związku z tym że wróciłaś z Glasgow coś szczególnie polecasz?:)
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 13 Paź 2016 12:28 
Awatar użytkownika

niebieski
Główna uliczka handlowa Buchanan St jest bardzo fajna. Wieczorami puby ze znajomymi przy Argyle St (ogólnie wszystko to okolice dworca Grand Central).

No i George Square z City Chambers i miniaturą Statuy Wolności.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 12 Gru 2016 12:52 
Awatar użytkownika

Loty: 144
Kilometry: 183 129
niebieski
arturro napisał(a):
Opcja najwygodniejsza, opłacalna, jeśli wracasz na lotnisko Glasgow w ciągu 28 dni to Return combined ticket to Edinburgh za 18 funtów.

Czy mógłby ktoś rozwinąć ten temat? Tzn. gdzie mogę znaleźć informacje o takim bilecie (aktualna cena, sposób zakupu) i jak on działa (jakie środki transportu obejmuje)?

#31 PostWysłany: 12 Gru 2016 13:07 
Awatar użytkownika

srebrny
Też chętnie bym się dowiedział, czy ta opcja jest jeszcze aktualna, bo w sieci o tym cicho. Ja korzystałem z tego jakiś rok temu ostatnio. Zakup biletu u kierowcy (jeśli trasa Glasgow Airport - Buchanan Bus Station - Edinburgh - BBS - GLA, to u kierowcy lotniskowego shuttle, jeśli zaczynamy i kończymy trasę w Edynburgu, to bilet kupujemy na pokładzie Citilinka Edynburg - Glasgow.
Bilet był (jest?) bez szemrania respektowany we wszystkich Citilinkach między Edynburgiem i Glasgow (to te same autobusy, na które bilety sprzedaje Megabus) i w shuttle busie między dworcem autobusowym w Glasgow a lotniskiem. W drodze powrotnej bilet był kasowany i tym samym tracił ważność.
Gdyby ktoś jechał i skorzystał, to proszę o potwierdzenie, że ta wygodna, choć nie zawsze najtańsza, opcja jest nadal aktualna.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 17 Sty 2017 20:18 

Ile aktualnie kosztuje bilet na pociąg Glasgow - Edynburg ?
Co polecacie zobaczyć przez 1 dzień w Glasgow ?
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 17 Sty 2017 22:32 
Awatar użytkownika

srebrny
Od 8.80£ do 13.90£. Zobacz www.scotrail.co.uk
Zdecydowanie taniej jest autobusem (Megabus).

Sent from my SM-T116 using Tapatalk
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 17 Lut 2017 22:05 

Loty: 117
Kilometry: 155 856
niebieski
czy Katedrę w Rosslyn można zobaczyć z zewnątrz bez płacenia za bilet??
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 17 Lut 2017 22:09 
Awatar użytkownika

srebrny
Zza ogrodzenia katedrę widać, ale żeby wejść na dziedziniec, trzeba już kupić bilet.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 23 Mar 2017 17:21 
Awatar użytkownika

niebieski
arturro napisał(a):
Też chętnie bym się dowiedział, czy ta opcja jest jeszcze aktualna, bo w sieci o tym cicho. Ja korzystałem z tego jakiś rok temu ostatnio. Zakup biletu u kierowcy (jeśli trasa Glasgow Airport - Buchanan Bus Station - Edinburgh - BBS - GLA, to u kierowcy lotniskowego shuttle, jeśli zaczynamy i kończymy trasę w Edynburgu, to bilet kupujemy na pokładzie Citilinka Edynburg - Glasgow.
Bilet był (jest?) bez szemrania respektowany we wszystkich Citilinkach między Edynburgiem i Glasgow (to te same autobusy, na które bilety sprzedaje Megabus) i w shuttle busie między dworcem autobusowym w Glasgow a lotniskiem. W drodze powrotnej bilet był kasowany i tym samym tracił ważność.
Gdyby ktoś jechał i skorzystał, to proszę o potwierdzenie, że ta wygodna, choć nie zawsze najtańsza, opcja jest nadal aktualna.

Sprawdzę w sobotę, ale w międzyczasie zapytałem na TT ScotCitylink i dostałem odpowiedź, że już nie są open (trzeba wskazać kurs powrotny) i kosztują £26. Jeśli dobrze to zrozumiałem to jest to trochę bez sensu. A orientuje się ktoś ile teraz kosztuje bilet Citylink/Megabus Glasgow-Edynburg kupowany bezpośrednio u kierowcy? £7,50 czy więcej?
arturro lubi ten post.

#37 PostWysłany: 23 Mar 2017 19:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Muszę przyznać, że dałem ciała w tym temacie i niczego się nie wywiedziałem.
Bilet u kierowcy kosztuje dokładnie tyle, ile pozapromocyjne bilety na stronie citylink (7.60), więc ta opcja z combined ticket przestała być opłacalna. Bardzo często nawet w ostatniej chwili można kupić taniej ten sam bilet online na stronie Megabusa. Na lotnisku i w Airlinku z lotniska jest wifi.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 23 Mar 2017 21:33 

niebieski
Potwierdzam, bezpośrednio u kierowcy w Citilinku 7,60 GBP.
Na Megabus regularna cena na trasie Glasgow-Edinburgh 4,50 GBP. (+ 0,5 GBP opłaty za całą transakcję i ewentualnie 0,10 GBP za SMS z potwierdzeniem - jest to dobra opcja, szczególnie jakby nie można się do e-maila podłączyć, żeby bilet pokazać).
A w Megabus można trafić nawet na następny dzień kurs, gdzie jeszcze dostępny jest jeden promocyjny bilet za 1 GBP.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 23 Mar 2017 22:05 
Awatar użytkownika

srebrny
Sms nie jest potrzebny, wystarczy numer z potwierdzenia na kartce zapisać i pokazać kierowcy. Jak w Polskim Busie. Nawet format numeru jest wg tego samego szablonu.
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 25 Mar 2017 12:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Kupiłem przed chwilą bez problemów bilet return combined za £20. Na Twitterze coś mi źle odpowiedzieli. A 20 to dobra cena:)
arturro lubi ten post.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości