Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2016 17:56 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Które miejsce wybrać na nocleg na Korfu żebył był dobry i szybki dojazd komunikacjia autobusową z lotniska i później żeby były połączenia do zwiedzania wyspy ?
Miejsce żeby coś się działo (zabytki coś zobaczyć plaże dla dzieci piaszczyste raczej nie skaliste) a nie miasto wymarło,oczywiście hotele w rozsądnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 19 Lut 2016 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Tu masz rozkład autobusów międzymiastowych jeżdżących po Korfu:

http://www.allcorfu.com/ou-buses.html

Innego transportu publicznego praktycznie nie ma więc zwiedzanie musisz opierać o siatkę tych połączeń.

Ew. wypożyczony samochód.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2016 20:30 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Też miałem ten dylemat, czyli gdzie ?? Początkowo wybrałem Acharavi. Ostateczne zdecydowałem się na miejscowość Kassiopi i tam Philippos Hotel. Czy dobry wybór to przekonam się w czerwcu. Aha. Wzięliśmy też autko dla 6 osób, bo wyjdzie taniej niż autobusy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2016 14:58 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Extigy napisał(a):
Też miałem ten dylemat, czyli gdzie ?? Początkowo wybrałem Acharavi. Ostateczne zdecydowałem się na miejscowość Kassiopi i tam Philippos Hotel. Czy dobry wybór to przekonam się w czerwcu. Aha. Wzięliśmy też autko dla 6 osób, bo wyjdzie taniej niż autobusy.

A jak z plażami w tych miejscowościach i skąd autko braliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:03 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
W samej miejscowości jest plaża kamienista z tego co doczytałem i na necie obczaiłem:

Image

Ale trochę planujemy pozwiedzać bo autko będzie, to i plaże piaszczyste się znajdzie, bo też wolę piasek niż kamienie :) Autko zarezerwowałem tutaj: http://corfusunrise.com
248 Euro za autko 7 osobowe (nas będzie 4+2) na tydzień (II połowa czerwca) z odbiorem/zwrotem na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Cze 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Jak wrócisz podziel się opinią o tej wypożyczalni, też u nich zarezerwowałem i ciekaw jestem czy przygotować się na niespodzianki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Cze 2016 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Extigy napisał(a):
W samej miejscowości jest plaża kamienista z tego co doczytałem i na necie obczaiłem:

Image

Ale trochę planujemy pozwiedzać bo autko będzie, to i plaże piaszczyste się znajdzie, bo też wolę piasek niż kamienie :) Autko zarezerwowałem tutaj: http://corfusunrise.com
248 Euro za autko 7 osobowe (nas będzie 4+2) na tydzień (II połowa czerwca) z odbiorem/zwrotem na lotnisku.


Przecież to jedna z najładniejszych plaż na Korfu a do tego super warunki do snorkelingu ;)

Leżak na tej plaży po 2,5e jak coś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Wrz 2016 16:04 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Przylatujemy na tydzień na Korfu w drugiej połowie października. Na razie mam zarezerwowane noclegi w Paleokastritsa w Stamatela Studios http://www.booking.com/hotel/gr/stamate ... os.pl.html. Czy ktoś z Was tam był? Rezerwację mogę odwołać do pierwszych dni października. Stąd pytanie - czy warto na te 7 dni tam się zatrzymać. Będziemy korzystać albo z autobusów albo wynajmiemy samochód.
Myślałam ewentualnie o podzieleniu pobytu, np. Paleokastritsa i Sidari lub Benitses lub Kassiopi lub Marathias. Przez głowę przeszedł mi też pomysł spędzenia jednej nocy w Albanii, ale nie w Saranda, a okolicach Butrint. Z jednej strony nie chciałabym się rozdrabniać na drobne, a z drugiej lubię intensywnie zwiedzać. Co polecacie, zwłaszcza w październiku?
Czy warto brać ze sobą jakąś moskitierę? W hotelu jej nie ma, a podobno jest problem z komarami i może padać o tej porze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2016 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Dopiero co wróciłem z Korfu, objechałem wyspę, więc moja rada. Na pewno nie Benitses. Najfajniej jest w Kassiopi i Sidari. Chcieliśmy spać w Paleokastritsa (standardem u Greków jest to że przed wynajęciem ogląda się mieszkania), obejrzałem 3, i dałem sobie spokój. Pokoje może i ok, ale łazienki - tragedia, dlatego rzadko są na zdjęciach :)

Na miejscu jest taniej niż przez booking. Jest już po sezonie i pełno miejsc pustych.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2016 11:50 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@‌joael‌, dzięki za podpowiedź. Nigdy nie jechałam bez zarezerwowanego pokoju i trochę się obawiam, zwłaszcza widząc coraz mniejszą dostępność mieszkań czy hoteli na portalach. Często jedziesz w ciemno?
Akurat miejscówka przeze mnie wybrana wypada cenowo chyba bardzo dobrze - ok. 530 zł na 2 osoby na tydzień. Szukałam przez kilka wyszukiwarek i tu akurat było najkorzystniej, mimo że rzadko korzystam z booking.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Wrz 2016 12:24 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Paleokastrisa to super miejscowość lecz woda jest chłodniejsza niż po wschodniej stronie. Jeśli lubisz się kąpać to ewentualnie kilka dni w Kassiopi.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Wrz 2016 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Myślę, że ta cena w październiku jest dobrą ceną. Miejscowość jest piękna i można przez tydzień nigdzie dalej nie ruszać się. W dniu powrotu wcześniej przyjechać do Kerkiry i zwiedzić miasto. Byłem w Acharavi i po tym pobycie następny cel to właśnie Paleokastritsa.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Wrz 2016 12:43 

W sezonie tak, ale poza sezonem w październiku bez samochodu to raczej dość slabo skomunikowana dziura
Za bazę bez samochodu poza sezonem proponuję jednak stolicę Kerkyrę, jak ma byc objazdowka nie ma chyba lepszego rozwiązania, codziennie czy tez iles tam razy wystartujesz i wrócisz do dobrze skomunikowanego miejsca

Możesz tez zarezerwowac 1-2 doby, jak ci zapasuje to przedłużysz, na miejscu ewentualnie coś tam na pewno po sezonie znajdziesz
Góra
 PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Wrz 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
@martinka_pl zawsze staram się mieć coś zarezerwowanego, lub przynajmniej namiary na miejsce gdzie mogę się przespać w normalnych warunkach. Niestety standard apartamentów na Korfu jest tragiczny (sam mam firmę zajmującą się wynajmem apartamentów we Władysławowie, więc mam porównanie). Lub cena jak we Władku :) czyli nie wprost proporcjonalna do warunków.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Wrz 2016 13:41 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@‌joael‌
Hmm, to co polecasz w tej sytuacji, bo już jestem w kropce :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Wrz 2016 14:02 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Weźmiemy raczej samochód, bo w czwórkę wyjdzie nas taniej, zwłaszcza, że za sam transfer z lotniska w 1 stronę (przylatujemy koło 23) wyszłoby nas koło 40 euro, a po małym rekonesansie autko powinniśmy znaleźć za 120 euro na tydzień.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group