Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mauritius z dziećmi
#1 PostWysłany: 20 Sty 2022 15:19 

Cześć, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat wyjazdu z dziećmi w okresie wakacji na Mauritius? Szukam jakiegoś egzotycznego kierunku, gdzie można stosunkowo łatwo dotrzeć i połączyć relaks na plaży z samodzielnym zwiedzaniem (jednodniowe wycieczki). Latem podobno Karaiby i Azja Płd-Wsch odpadają, zastanawiam się nad Mauritiusem, czy ktoś może podzielić się wrażeniami?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 20 Sty 2022 15:48 

Cześć,

4 lata temu byłem z córcią naówczas 1,5 roczną oraz 13-letnim synem.
Od strony turystyczno-poznawczej Mauritius nie jest specjalnie ciekawy, spędziliśmy 2 tygodnie, i gdyby nie zorganizowany w trakcie 4-dniowy wypad na Reunion ze starszym synkiem, to pod koniec byłoby nudno.
Ale 7-10 dni bez problemów można wytrzymać :) Mielimy super miejscówkę, pół domu (bliźniak) z basenem, wynajęty przez miejscowe biuro:

Dream Team Co. Ltd.
Monika Celerine
dreamteam@orange.mu
http://www.dreamteam-mauritius.com
tel. + 230 483 70 70
mob. + 230 256 54 28

Profesjonalna, kompetentna obsługa, i sensowne, b. atrakcyjne ceny (przynajmniej wtedy) lipiec sierpień to u nich niski sezon,

Co ważne przy dzieciach: na miejscu b. dobra opieka lekarska. Córcia się rozchorowała, w środku nocy jechaliśmy do ambulatorium.
Doskonały lekarz, miłe pielęgniarki, trafna diagnoza, niedrogie lekarstwa..

Byłem w ichniejszej "zimie", w sierpniu. Bez upałów, średnio 25 st, w sam raz aby odpocząć i poplażować bez obawy o poparzenie.
2 dni deszczowe. Generalnie wróciliśmy b. zadowoleni (choć, jak napisałem wyżej, wisienką na torcie był Reunion).

Paweł
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 20 Sty 2022 15:58 

Bardzo dziękuję za długą wypowiedź, my planujemy właśnie 7-8 noclegów. Pogoda dla mnie super - nie cierpię upałów, a 25 stopni idealnie.
Moje córy nigdy nie były tak daleko, więc wielką atrakcją będą same egzotyczne rośliny, owoce, lokalne knajpki, miejscowe zwyczaje.
Mnie ciągnie do typowego zwiedzania, a najlepiej objazdówki, ale z trójką dzieci (w tym przedszkolak) to byłaby mordęga.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 20 Sty 2022 18:03 
Awatar użytkownika

platynowy
Czemu niby latem Karaiby i Azja odpadaja?
Np. taki Barbados prawie nigdy nie ma dnia pelnego deszczu, czasem popada dla ochlodzenia i tyle. Mniej turystów, ceny nizsze, fajne chmury na niebie a nie ze caly dzien slonce pali i sie z hotelu nie chce wyjsc.
Podobnie z Azja, tez bym nie skreslal - tam jest do wyboru do koloru miejsc - po pierwsze nawet jak trafisz w srodek monsunu to bardzo male szanse by padalo caly dzien, rano ladnie, potem ulewa - zjesz obiad wtedy i potem znow czyste niebo..
Tak na przykladzie Tajlandii, gdzie opady podczas szczytu sa 17 dni w miesiacu tzn. 14 dni bez! A te dni co pada to kilka godzin mocniej max.
Cytuj:
In Bangkok, the rainy season starts in late June or July, in Chiang Mai it’s from May to October, in Koh Samui it’s October to December, and in Phuket it’s May to October.

Bangkok: deszczowa pora zaczyna sie pozny czerwiec/lipiec
Chiang Mai/Phuket: maj do października
Koh Samui: październik - grudzień

Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Sty 2022 16:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 20 Sty 2022 18:19 

Jeszcze biorę pod uwagę covida I obostrzenia, w Tajlandii chyba jest ciężko...a na Karaibach latem są często cyklony podobno.
 Relacje PM off  

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości