Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gdzie jeść?
#21 PostWysłany: 20 Lis 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Po wejściu do Butcher's Grill, po prawej stronie wciąż jest stoisko z "normalnym" jedzeniem, przyprawione dosyć orientalnie. "Half" kosztuje 50 rs i jest to spora ilość ryżu (na oko średni talerz, da się tym najeść do syta) z dodatkami do wyboru: kurczak w curry, jakaś wołowina, coś tam jeszcze. A do tego jako "przyprawa/sałatka" albo pasta z dyni, albo coś bardzo ostrego i jeszcze bodajże 1 opcja
Natomiast po lewej, u "właściwego" Butcher'a za 16 rs świetny napój lokalny, "portelo" - nie wnikałem co to, ale dobre.
W markecie SPC koło dworca autobusowego, woda 1 l min. 13,20 rs, masło irlandzkie 200 g 36,60 rs, 10 jajek 32,40 rs, soki w kartonie zaczynają się od 19-21 rs, ale i za 30 też są
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Gdzie jeść?
#22 PostWysłany: 21 Lis 2018 10:51 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 45
Potwierdzam to, co powyżej. Jadłem wszystkie opcje, jakie były w Butchers i najlepsze było fish curry, ale tylko raz dostałem, jak byłem przed 11, chyba najszybciej się sprzedaje. Poza tym najbardziej opłaca się sausage curry, natomiast chicken, beaf i lamb curry to więcej kości niż mięsa i pozostaje najeść się ryżem z sałatką. Z tego, co ja się dogadałem, ta pasta ciemnozielona jest z soczewicy. Dodatkowo jeśli się chce, to polewają sosem chilli, chociaż miałem wrażenie, że turystom nie polewają "z urzędu". Za każdym razem dwa razy pani pytała czy na pewno chcę sos chilli :-) Jadłem też w innych take awayach, ogólnie wszędzie smak jest podobny, z tym, że w Butchers jest gdzie usiąść na spokojnie, no i blisko dworca, jak się ma przesiadkę, to szkoda nie skorzystać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gdzie jeść?
#23 PostWysłany: 29 Wrz 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2014
Posty: 51
Loty: 14
Kilometry: 23 172
Ja mogę polecić na La Digue dwa takeawaye - Mi Mum's oraz Gala. W Gali najlepszy był kurczak w takiej ciemnej glazurze oraz ryba z pikantnym sosem pomidorowym, a w Mi Mum's nie jedliśmy nic poza rybą, bo tak nam posmakowała. Nasi gospodarze bardzo polecali Rey&Josh Takeway, ale powiedzieli nam o nim ostatniego dnia wieczorem, więc już nie zdążyliśmy :D Na Praslin jedliśmy w jednym takeawayu obok sklepu Sri Sai, ale nie polecę go, bo jedzenie takie sobie, a ryż kompletnie niesłony. Czytałam, że polecany jest Vero's, ale nie daliśmy rady tam dotrzeć. Ceny w takeawayach to 60-75 SCR za naprawdę dużą porcję.
_________________
Seszele
Korfu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gdzie jeść?
#24 PostWysłany: 13 Cze 2021 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Najlepsze, co jadłam na Seszelach, to take away Rey&Josh na La Digue (nieczynne w niedzielę, ceny po ok. 70 SCR/danie). Inne są lepsze lub gorsze, to było wybitne. Na La Digue przyjemna jest też piekarnia koło portu - samosy 5 SCR, kawąłki pizzy 10 SCR, ciastka, chleby i inne rzeczy 10-25 SCR. Czynne codziennie.

A definicja "drogie" w knajpach to dania restauracyjne zaczynją się od 300-400 SCR (czerwiec 2021), a czesto jest to bliżej 600 SCR.
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gdzie jeść?
#25 PostWysłany: 30 Mar 2022 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Być może dużo się zmieniło, ale obecnie bardzo łatwo dobrze i tanio zjeść, szczególnie na Mahe. Dla kogoś kto ma wyjęty samochód oferta jest szeroka. Podstawa to znaleźć na google maps Take Away w pobliżu. Większość oferuje 4-5 dań do wyboru - są porcje full lub half, można je dowolnie mieszać. Cena średnio to 70 SCR za full/75 SCR full mix :)
Jedliśmy tym sposobem: ryby, kurczaka, wołowinę, kraby, kalmary, krewetki przez 9 dni i zero przebojów gastrycznych. Zawsze szybko i smacznie.
Szczególnie polecam Koko Zerm - genialne wrapy z krewetkami i tuńczykiem oraz The Tasty Shack
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gdzie jeść?
#26 PostWysłany: 03 Gru 2023 22:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Z wypróbowanych miejsc na Mahe polecam:

1. wspomniane już wyżej KOKO ZERM (Takamaka): np. burgery / wrapy w różnych opcjach obecnie ok. 80-90 SCR + ewentualnie duże pudełko frytek 50 SCR, smaczna pizza 150-175 SCR w zależności od rodzaju, curry z ryżem i sałatką 125-250 SCR (w zależności z czym, najdroższe z ośmiornicą) itp. Sympatyczna właścicielka.
2. Bites for Health Snack Shop (Beau Vallon): miejsce z bardzo pozytywną atmosferą dzięki obsłudze (starsza pani); menu zróżnicowane w cenach od mniej więcej 80-150 SCR, smacznie. W ogrodzie 16-letni żółw, którego można karmić.
3. A Taste of Italy (Victoria): świetna kawa, spory wybór makaronów, które są bardziej wariacją ich włoskich pierwowzorów, ale całkiem smaczne i solidne porcje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group