Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lut 2015 12:48 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 15
Witam

w połowie marca wybieram się do Rosji (Rostów nad Donem via Moskwa). Bilety kupiłem z Kaliningradu, połowa ceny jak z Warszawy. Z Gdańska do Kaliningradu zamierzam przemieścić się autobusem. W związku z tym mam pytanie: Ile bagażu mogę wziąć do tegoż autobusu, jak z celnikami na granicy (sprawdzają bagaże?) i co z autobusem w momencie, gdy celnicy będą chcieli jednak się przyjrzeć zawartości bagażu? Ciężko aby jednak czekał. Więc automatycznie rodzi się pytanie czy jest jakikolwiek transport publiczny od granicy do Kaliningradu?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 10 Mar 2015 20:55 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 43
Jeżdżę na trasie z Kaliningradu do Gdańska regularnie, generalnie wyjazd z Polski zawsze jest luźniejszy, niż wjazd. Polacy na pewno na wyjazd nic sprawdzać nie będą, Rosjanie na 90% też nie (sporadycznie zdarza się sprawdzanie, mi zdarzyło się chyba 2 razy na około 40 przejazdów). Na rosyjskiej stronie przejścia jest specjalna sala, gdzie organizowana jest kontrola paszportowa i ewentualna kontrola bagażu (mają tam skaner podobny do tych z lotnisk, tyle że bardzo rzadko go używają). Jeżeli rosyjscy celnicy będą chcieli skanować bagaże to wyraźnie o tym poinformują, jeżeli więc zobaczysz że ludzie wychodzą z autobusu bez bagaży to po prostu idź za resztą.
Z reguły jak są problemy z jakimś pasażerem to autobus czeka, chyba że problemy są poważniejsze - wtedy delikwent zabierany jest z autobusu (sporadyczne przypadki, z reguły dotyczy to tylko osób, które przekroczyły czas pobytu dozwolony w wizie lub mają jakieś podrobione dokumenty). Generalnie nie ma co się tą granicą stresować, wszystko idzie dość sprawnie (Polacy są bardziej ślamazarni w obsłudze autobusu niż Rosjanie), średnio czas dojazdu z Gdańska do Kaliningradu to 4h, ostatnio w związku z kursem rubla jeździ mniej osób, więc czas dojazdu może być i krótszy (mój najszybszy przejazd trwał 2h 50 min, najdłuższy ok. 6h).

W Kaliningradzie na lotnisko możesz dostać się albo taksówką (jeżeli znasz rosyjski to lepiej zamówić taxi przez telefon niż brać z postoju, a jeżeli już bierzesz z postoju to zawsze dogaduj cenę zanim wsiądziesz! Sam korzystam z usług taxi Piatioreczka, tel. +74012 555 555. Orientacyjny koszt przejazdu na lotnisko to 500 RUB. Z dworca autobusowego w Kaliningradzie jeździ również na lotnisko tzw. marszrutka nr 244Э, koszt przejazdu to 50 RUB + 10 RUB za bagaż. Jeździ ona co 45 min , pierwszy odjazd o 7:00, ostatni jakoś koło 21.

Powodzenia, jakbyś miał jeszcze pytania to pisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group