Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Doczytałem się na stronie Garudy, że w przypadku lotów Bombardierami i ATR wymiary bagażu podręcznego są mniejsze niż na lotach większymi samolotami: 41x34x17 cm vs standardowe 56x36x23 cm. Czy ktoś leciał z nimi na trasie obsługiwanej takimi samolotami i czy rzeczywiście pilnują tych wymiarów? Mój plecak ma sztywne plecy i ok. 50 cm długości, pozostałem wymiary mniej więcej OK ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Paź 2017 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Kochany, kontrola i loty w Indonezji to inny świat! Garuda, pomimo bycia narodowym przewoźnikiem, nie stosuje żadnego sprawdzania wymiarów bagażu... Biały pasażer to i tak rzadkość, więc są dla niego bardzo mili! Na prawie wszystkich lotniskach napoje i płyny przechodzą bez najmniejszych problemów, nożyczki i inne dziwne rzeczy też (po uśmiechnięciu się do kontrolującego), mnie nawet strażnik wpuścił na teren "zastrzeżony", żebym tylko mógł złapać lepsze wifi ;) rodzaj samolotu nie ma znaczenia, leciałem ATR z nimi ze 3 razy i za każdym razem kompletna swawola. Jeśli chodzi o Twój bagaż, to schowki w ATR są na oko nieco mniejsze niż standardowe, ale nie wydaje mi się, żeby to był wielki problem. Zawsze można bagaż dać do luku (za darmo przed wejściem do samolotu, koleżance tak zaproponowali).

Z ciekawostek, będąc na jednej z kompletnie nie-turystycznych indonezyjskich wysp, poznałem na plaży pilota Garudy i pierwszego oficera, z którymi mieliśmy lecieć nazajutrz. Chwilę później załatwili lokalne "wino z kokosa" (>30%) od przyjaciół z wyspy, pogadaliśmy, popiliśmy, potem poszli spać, bo za 9 godzin muszą sterować ATR-em. Kolejnego dnia na lotnisku niezłe widowisko - bo jedyni biali ludzie na wyspie czekają na samolot, a nagle pilot z załogą podchodzą do nas, witają się, uściskują dłonie i dopiero idą do samolotu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2017 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Fakt, na lotnisku Labuan Bajo indonezyjscy harcerze tłumnie robili sobie z nami zdjęcia i ćwiczyli przy okazji swój angielski.
A co do Garudy, to rzeczywiście pełen luz, co wcale nie oznacza (w każdym razie nie w przypadku naszych lotów) bylejakości, czy braku profesjonalizmu. Wręcz przeciwnie. A do tego te ich świeżutkie i pachnące ATR-y z zupełnie innej bajki, niż te, którymi jeszcze nie tak dawno można było latać po Polsce.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2017 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Potwierdzam - samoloty nowe, czyste i zadbane.
Jedynym minusem jest brak napojów wyskokowych na lotach krajowych, nawet za opłatą (a zimne piwo w taki upał bardzo by się przydało...)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Paź 2017 17:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja już trochę po locie ATR-em Garudy, ale dopiero teraz mogę napisać. Wymiarów bagażu podręcznego nikt nie sprawdzał, niektórzy miejscowi mieli bagaże większe od naszych i też przepuszczali. Sam samolot rzeczywiście zadbany.

Załączniki:
9E8A8238a.jpg
9E8A8238a.jpg [ 266.96 KiB | Obejrzany 4988 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group