Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Chcialbym zamiescic tutaj zapewne nie pelna liste miast niemieckich, ktore nieucierpialy, lub ucierpialy stosunkowo niewiele podczas II Wojny Swiatowej.

Gdybysmy planowali pobyt u naszych zachodnich sasiadow, warto zastanowic sie, czy np. Dortmund to najlepsze, co Niemcy maja do zaoferowania.

Moze warto wybrac tani lot do Niemiec i potraktowac to jako baze wypadowa do zwiedzania uroczych i przepieknych malych miasteczek.

Lista miast z zachowana historyczna zabudowa:

https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_von ... eutschland

Watek ze zdjeciami pokazujacymi urode historycznych miast niemieckich:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=573479

Załączniki:
aaa.jpg
aaa.jpg [ 201.63 KiB | Obejrzany 4735 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
polecam małe miasteczko Wernigerode
cudo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:54 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Z wlasnego doswiadczenia: najfajniejsze sa malutkie i mniej popularne miasteczka. Taki Rothenburg na przyklad jest ladny ale zawalony turystami, glownie z Azjii i to bardzo przeszkadza. Tak samo Rüdesheim.
A takie malenkie miasteczka z reguly odkrywam jezdzac na rowerze albo samochodem po prowincji, nawet nie pamietam tych wszystkich nazw.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2017 13:05 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 1
A jeśli miałby mi ktoś wskazać rejon w Niemczech, gdzie takich miasteczek jest najwięcej? Znajdujące się blisko siebie. Chciałbym się wybrać na takie zwiedzanie, ale w jak najmożliwiej krótkim czasie, chciałbym sprawdzić i zwiedzić jak najwięcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2017 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
trojkat
Wurzburg-Norymberga-Stuttgart
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2017 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Quedlinburg - chyba moje ulubione.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2017 13:37 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Aha, ta lista to taka troche naciagana jest:

Lista miast z zachowana historyczna zabudowa:
https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_von ... eutschland

Taki Frankfurt na przyklad byl zniszczony pod koniec wojny i poza jednym kosciolem (alianci zachowali go jako punkt orientacyjny do bombardowania) cala inna historyczna zabudowa jest stara jak warszawskie Stare Miasto. Z Dreznem jest podobnie. Wiec zeby nikt nie oczekiwal, ze zobaczy tam budynki majace setki lat, one po prostu wygladaja na stare.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2017 11:02 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 6
Kassel jest bardzo ładne, spokojne z pięknym parkiem i super fontanną Herkulesa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2017 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
NiKolić napisał(a):
A jeśli miałby mi ktoś wskazać rejon w Niemczech, gdzie takich miasteczek jest najwięcej? Znajdujące się blisko siebie. Chciałbym się wybrać na takie zwiedzanie, ale w jak najmożliwiej krótkim czasie, chciałbym sprawdzić i zwiedzić jak najwięcej.

Góry Harzu są w takie miejsca obfite. Oprócz wspomnianego wyżej Wernigerode (faktycznie perełka) i Quedlinburga, jest tam jeszcze np. Halberstad.
Polecam jeszcze 2 inne regiony:
1) nasz ulubiony Schwarzwald (darmowa komunikacja dla turystów), a tam Fryburg i masa małych miejscowości, zwłaszcza na wschód od Offenburga, a także nieodległe miejscowości we Francji (np. Colmar),
2) region Eifel (na zachód od Bonn), a tam Monschau, czy Bad Münstereifel (przez "u" umlaut ü, ale nie mam tej literki :-D ).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Maj 2017 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Maj 2017 11:36 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
@‌tropikey‌ Mógłbyś podać więcej informacji na temat darmowego transportu w Schwarzwaldzie? Rozważam wyjazd w wakacje do Niemiec/Francji i z chęcią się dowiem czegoś na ten temat. Planuję wyjazd autem, ale w górach może się transport lokalny przydać:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Maj 2017 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Najlepiej zajrzeć na http://www.schwarzwald-tourismus.info, choć dziś (przynajmniej u mnie) jakoś się nie otwiera.
Generalnie, chodzi oto, że goście w tamtejszej bazie noclegowej wszelakiej maści otrzymują (w ramach opłaty klimatycznej) specjalną kartę uprawniającą do bezpłatnego korzystania zarówno z pociągów, jak i autobusów i innej komunikacji publicznej w obrębie bardzo rozległej strefy KONUS. Ba, dojechać w ten sposób można nawet do Francji, na przedmieścia Strasburga i do Bazylei w Szwajcarii :-)
Do tego dochodzą bezpłatne lub zniżkowe wstępy do różnych atrakcji (baseny, muzea, itp.).

EDIT: już chyba działa normalnie: http://www.schwarzwald-tourismus.info/service/konus2
Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Cze 2017 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
A czy możecie polecić jakieś miasteczka w Niemczech w okolicy Karlowych Warów / Cheba oraz wzdłuż masywu Rudaw (nie licząc Drezna ;) ).

Chyba będę parę dni gdzieś koło Karlowych Warów i myślałem między innymi o czymś ładnym, atrakcyjnym, historycznym w Niemczech, najdalej max. jakieś 50 km od granicy.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Cze 2017 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jak będziesz w Dreźnie to koniecznie Pirna.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Cze 2017 13:50 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Czy jeden dzien wystarczy na Wernigerowe i Quedlinburg?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Cze 2017 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Na szybkiego powinno styknąć. Czym się będziesz przemieszczać?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 27 Cze 2017 17:15 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Wlasne auto - bedzie w trasie z Anglii do Polski i zatrzymujemy sie na 2 noclegi w okolicy, wiec bedziemy mieli caly dzien na zwiedzanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Cze 2017 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Teraz widzę, że wcześniej nie polecano jeszcze miasta Goslar. Oczywiście, to kwestia gustu, ale mi podobało się bardziej, niż Quedlinburg. Jest też po drodze. Wcześniej obadajcie jeszcze parkowanie. Nie nastawiałbym się na zostawienie auta w samym centrum.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:04 

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 9
A ja mam następujące pytanie: będą styczniu wracał z nart w Austrii i chciałbym gdzieś po drodze się zatrzymać w Niemczech. Tak na szybko to wybór mam pomiędzy Ratyzboną, Norymbergą i Dreznem. Które z tych miast byście polecili na jeden dzień? Chyba że macie jakieś inne propozycje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:28 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Na jeden dzień wszystkie trzy maja coś do zaoferowania, ale zdecydowanie różnią się od siebie:
- Ratyzbona ma bardzo ładnie zachowane średniowieczne centrum ze ścisłą zabudową i kamiennym mostem na Dunaju z 13 (bodajże) wieku
- Norymberga to takie biedniejsze Monachium - bardzo podobna urbanistyka i jedzenie, z tym że bardziej zaniedbane ale i tańsze
- Drezno to miks socrealizmu, pojedynczych zabytków historycznych i wielkiej akcji odbudowy centrum z lat '90-'00. Jako bonus polecę zobaczyć rzadziej odwiedzaną dzielnicę Neustadt po drugiej stronie rzeki - willową, ale zdecydowanie mniej tkniętą przez wojnę, przez co autentyczną, no i oczywiście Szklaną Fabrykę (zamknięta w niedzielę!)

Z tej trójki wybierałbym między Ratyzboną a Dreznem, zależy od tego co Ci bardziej pasuje w plan trasy.

Z rzeczy nieujętych tutaj, a po drodze i zdecydowanie wartych noclegu będzie jeszcze Bamberg (bardzo ładne centrum z dużą ilością muru pruskiego) oraz Bayreuth (tu akurat nie byłem, ale twierdzą, że jak ktoś lubi barok i secesję to warto)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
O tak, Bamberg jest bardzo ładnym miastem! Do tego istotny polski akcent w postaci wielkiej rzeźby Igora Mitoraja ;)
Ciekawe tylko, jak te wszystkie miasta prezentują się o takiej porze roku? Bywałem w nich wyłącznie latem, ewentualnie w czasie weekendu majowego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group