Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Galicia
#1 PostWysłany: 02 Cze 2021 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
[tematu nt. Galicji jeszcze nie ma, jest tylko bardzo ogólny 'północ Hiszpanii', który jest wielkim workiem i dyskutuje się tam i o Vigo, i o San Sebastian, które leżą w odległości 750km od siebie, więc zakładam nowy]

będę w czerwcu / lipcu kilka tygodni we Viana do Castelo, i pomyślałem sobie że może w któryś weekend odwiedzę Galicję, której, mimo że mieszkałem w Hiszpanii łącznie 8 lat, nigdy nie odwiedziłem.
Do Vigo i w jego okolice może podjadę jakoś osobno na 1 dzień (godzina drogi z Viany), więc powiedzmy że Vigo pomińmy, ale, poza nim, jak rozplanowalibyście 2 dniową wycieczkę sobota / niedziela w Galicji? nocleg raczej na pewno w Santiago (180km / 2 godz. od Viany), tamże katedra, ale co poza tym? najchętniej zrobił bym coś w stylu połączenia road tripa z widokami (sobota rano do popołudnia) + szybkie zwiedznie must see miejsc w Santiago (sobota popołudniu / wieczór, niedziela rano + kontunuacja road tripa & powrót w niedzielę od południa), ale jestem otwarty na wszelkie inne sugestie.
Czy np warto jechać do A Coruńa czy szkoda czasu ? Odnośnie samego Santiago też chętnie poczytam co faktycznie warto w nim zobaczyć a co niekoniecznie

pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Galicia
#2 PostWysłany: 03 Cze 2021 01:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
W Santiago oprócz katedry (wiadomo - must see :) ) polecę Monasterio de San Martin Pinario.
Byłem też w Vigo i oprócz reklamowanej ostrygowej ulicy Calle de las Ostras - z wybitnie drogimi kawałkami cytryn do tych ostryg - nic więcej nie pamiętam. Właściwie bardziej zapamiętałem te cytryny niż ostrygi... :roll: IMO całkowicie do odpuszczenia.
Ciekawiej było w Lugo - katedra i mury z czasów rzymskich (III w.).
Podobno ładnie jest na wyspach Islas Cies, ale niestety już nam zabrakło czasu, a drugi raz w te rejony jakoś nie było okazji dotrzeć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Galicia
#3 PostWysłany: 03 Cze 2021 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Vigo można odpuścić. Santiago to wiadomo. Do A Coruña warto podjechać na godzinkę zobaczyć Wieżę Herkulesa. Lugo jest bardzo fajne.
Bardzo polecam Plażę Katedr z łukami skalnymi. Możesz domknąć kółeczko zwiedzając zabytkowe miejsca w Oviedo oraz Las Medulas. W tym ostatnim nie byłem, ale z relacji osób ponoć jest rewelacyjnie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Galicia
#4 PostWysłany: 03 Cze 2021 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
okej, no to Vigo odpuszczę całkiem.
@cart dzięki za rekomendacje, ale dalej niż do A Coruna / 250km od Viany się nie wybiorę (a i chyba nawet nie tyle, bo zdaje się że A Corunię też odpuszczę - dla samych maczug nie chce mi się tam jechać) . Oviedo to ok. 500km. Playa de Cathedral jest polecana w wielu miejscach, więc pewnie faktycznie jest ładna, ale nie chce mi się tak daleko dla jednej plaży jechać. I tak spędzam na plaży / w pobliżu plaży kilka mies. w roku. Z tego też powodu (małego zainteresowania plażami) raczej odpuszczę Isles Cies, które ponoć faktycznie są super, ale pewnie conajmniej parę godzin by mi na nie same zeszło.

ogólnie pogooglowałem i mam wrażenie, że zrobię 'ruta de miradores', bo punktów widokowych na wybrzeżu (na wysokości od Vigo do Pontevedry) jest sporo, do tego półwyspy / wysepki, obejrzę jakieś wioski galicyjskie i pojadę do Santiago, a w drodze powrotnej znowu jakieś miradory i tyle.
Najlepszy artykuł ( / artykuł z najlepszymi zdjęciami) jaki znalazłem to ten:
https://www.aworldtotravel.com/galicia-must-see-places/
... i pewnie głównie nim będę się posiłkował przy przygotowywaniu ostatecznego planu.

Btw. fun fact o którym dowiedziałem się podczas czytania o Galicji: czy wiecie że Santiago ma roczny łączny opad wyższy niż Galway albo Dublin? (to częściowo wyjaśnia, czemu tam nigdy nie byłem :P )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group