Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Cze 2014 21:58 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Generalnie wygląda na to, że dość łatwo jest o status match w programie Gulf Air, ale rzeczywiście nie są oni członkiem OW.

Blasto - może miałeś na myśli Qatar Airways? Choć o nich zbyt wiele info nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 28 Cze 2014 23:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Sudoku napisał(a):
Generalnie wygląda na to, że dość łatwo jest o status match w programie Gulf Air, ale rzeczywiście nie są oni członkiem OW.

Blasto - może miałeś na myśli Qatar Airways? Choć o nich zbyt wiele info nie ma.


Miałem na myśli Gulf Air, a z Gulf Air match do Air Berlin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 29 Cze 2014 07:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
blasto napisał(a):
Miałem na myśli Gulf Air, a z Gulf Air match do Air Berlin.

Natknąłem się na informację że taki match (GF->AB) jest tylko na 4 miesiące, prawda to?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 29 Cze 2014 11:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
blasto napisał(a):
Miałem na myśli Gulf Air, a z Gulf Air match do Air Berlin.

Natknąłem się na informację że taki match (GF->AB) jest tylko na 4 miesiące, prawda to?


Tak, ale podobno można wysłać potem ponowną prośbę i przedłużyć status. Ja matchu z Gulf jeszcze nie robiłem, bo chcę się załapać na Chile, bez ryzyka że mi nie przedłużą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 09 Lip 2014 20:06 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Czy punkty z bookinga wliczają sie do statusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Lip 2014 20:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
bbartekk2 napisał(a):
Czy punkty z bookinga wliczają sie do statusu?


Nie, tylko loty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Lip 2014 20:44 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Statusmatch z *G do GulfAir przeszedł bez zbędnych problemów - zdjęcie karty wystarczyło.

Natomiast przy AB nie obejdzie się raczej bez rezerwacji w ich sieci. Dowolny lot w ciągu 6 tygodni od złożenia maila o statusmatch... Statusmatch do golda w AB na 5 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne 6.

No, albo trafiłem na konsultantkę w kiepskim humorze (ostatnio mam do tego "szczęście")

Właśnie się zabieram za poszukiwania najtańszego połączenia w sieci AB. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 15 Lip 2014 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Ile czasu potrzebował GulfAir na uznanie statusu z *G?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 15 Lip 2014 17:32 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Od wysłania skanu karty, do potwierdzonego SM -> 4 dni. W czwartek wysłałem skan karty *G, mail o SM w okolicach niedzieli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Lip 2014 17:37 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Ze goldem w A3 można wybrać exit row w LO na longhoulach zarówno dla posiadacza statusu jak i drugiego pasażera. Na trasach po Europie nie było to możliwe (w odróżnieniu od LH).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Lip 2014 07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
blasto napisał(a):
Ze goldem w A3 można wybrać exit row w LO na longhoulach zarówno dla posiadacza statusu jak i drugiego pasażera. Na trasach po Europie nie było to możliwe (w odróżnieniu od LH).


a mile wrzucales do A3 na tym locie czy sprawdzałes na sucho? Ciekawe czy system wywali miejsce po zmianie FPP. Chociaż można w sumie to zrobic na ostatnia chwile. Przetestuje za miesiąc, będę miał lot do ORD to wybiorę sie by LO.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, proszę zatem wybaczyć literówki i inne takie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Lip 2014 10:28 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Paw_Lew napisał(a):
blasto napisał(a):
Ze goldem w A3 można wybrać exit row w LO na longhoulach zarówno dla posiadacza statusu jak i drugiego pasażera. Na trasach po Europie nie było to możliwe (w odróżnieniu od LH).


a mile wrzucales do A3 na tym locie czy sprawdzałes na sucho? Ciekawe czy system wywali miejsce po zmianie FPP. Chociaż można w sumie to zrobic na ostatnia chwile. Przetestuje za miesiąc, będę miał lot do ORD to wybiorę sie by LO.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, proszę zatem wybaczyć literówki i inne takie.


LO na longhoulach latam tylko za mile, do tej pory 4 razy leciałem ze statusem A3. 2 razy miałem zablokowane miejsce obok, ale opcji z exit row nie było. Jeden raz system automatycznie zmienił mi miejsca przy check-inie online (mimo wklepanego statusu A3), ale udało się przywrócić exit row podczas nadawania bagażu. Znajomy sprawdzał wczoraj i udało mu się wybrać miejsca w exit row dla 5 osób, które lecą na jednej rezerwacji, mimo że status ma tylko jedna z nich.

Swoją drogą, mój niedzielny lot z JFK był w Warszawie 3 godziny i 3 minuty po czasie - liczę na 600 EUR odszkodowania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Lip 2014 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Nie chcę Ci psuć humoru, ale czy czasem przy lotach długodystansowych limit czasu to nie było 4/6 godzin? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Lip 2014 11:43 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Mareckipl napisał(a):
Nie chcę Ci psuć humoru, ale czy czasem przy lotach długodystansowych limit czasu to nie było 4/6 godzin? ;)


Jeszcze nie popsułeś. Zgodnie z: http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/ odszkodowanie należy się przy opóźnieniu w miejscu docelowym równym lub większym niż 3 godziny (a długość trasy wpływa jedynie na jego wysokość, co mnie akurat cieszy).

Ten tekst na F4F to była pierwsza rzecz, której zacząłem szukać w Internecie po wylądowaniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 11 Sie 2014 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
blasto napisał(a):
Paw_Lew napisał(a):
blasto napisał(a):
Znajomy sprawdzał wczoraj i udało mu się wybrać miejsca w exit row dla 5 osób, które lecą na jednej rezerwacji, mimo że status ma tylko jedna z nich.



Dziś przez biuro rezrwowalem bilet LO do ORD, agent mimo wklepania karty A3*G musiał dopłacić za miejsce przy exit row. 60 PLN OW ale tyle jest dla wszystkich. Pytanie czy Twój znajomy też musiał dopłacić czy pozwolił na to status. Z drugiej strony 60 PLN za exit row w jedną stronę to rozsądna cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 11 Sie 2014 21:26 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Paw_Lew napisał(a):
blasto napisał(a):
Paw_Lew napisał(a):
blasto napisał(a):
Znajomy sprawdzał wczoraj i udało mu się wybrać miejsca w exit row dla 5 osób, które lecą na jednej rezerwacji, mimo że status ma tylko jedna z nich.



Dziś przez biuro rezrwowalem bilet LO do ORD, agent mimo wklepania karty A3*G musiał dopłacić za miejsce przy exit row. 60 PLN OW ale tyle jest dla wszystkich. Pytanie czy Twój znajomy też musiał dopłacić czy pozwolił na to status. Z drugiej strony 60 PLN za exit row w jedną stronę to rozsądna cena.


Przypadek kumpla podawałem jako ciekawostkę, bo on to robił dla 5 osób, mimo, że tylko jedna miała status. Ja sam dla siebie robiłem to bez problemu na 7 lotach do/z USA. Zastanawiam się, czy jakieś znaczenie ma to, że moje bilety były kupowane za mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 19 Sie 2014 11:50 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Hej,
Wymienialiście kiedyś mile z A3 na loty? tak pytam bo na stronie Aegeana nic mądrego nie piszą (tylko że za międzynarodowy 22 000m). Jak się one mają dopłaty w A3 do dopłat do lotów za mile w pozostałych liniach *A?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 19 Sie 2014 12:08 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
kubap1 napisał(a):
Hej,
Wymienialiście kiedyś mile z A3 na loty? tak pytam bo na stronie Aegeana nic mądrego nie piszą (tylko że za międzynarodowy 22 000m). Jak się one mają dopłaty w A3 do dopłat do lotów za mile w pozostałych liniach *A?


Trzeba dopłacać YQ, czyli można wstępnie założyć, że dopłaty są takie same jak w M&M.
Tutaj jest niezły tekst na ten temat: http://www.guyswhotravel.com/entry/rede ... -air-miles
Góra
 Profil Relacje PM off
kubap1 lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 23 Sie 2014 22:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Czy jest możliwe przy checkinie używać M&M, aby nadać za darmo 2 sztuki bagażu, a przy boardingu zmienić numer na A3, aby naliczyć mile w pożądanym programie? Próbował ktoś?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 24 Sie 2014 18:13 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
A wie ktoś czy można przystąpić do programu np teraz i wnioskować o przyznanie punktów za lot który odbył się np 2 miesiące temu? Bo widzę ze w Miles more można dostać punkty za lot który odbył się do pół roku wstecz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group