Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lut 2014 01:22 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
W poprzednim temacie o Aegean zrobił się syf i temat przekształcił się w dyskusję o tym, jak oszczędzić kilka stówek na Priority Pass i o tym, czy uzbierać 20k. jest trudno czy łatwo. Tutaj proponuję wpisywać informację o:

- doświadczeniach z salonikami
- doświadczeniach z wykorzystywaniem mil na zakup nagród
- innych benefitach

Zaczynam ja: jutro mój pierwszy lot ze statusem *G w A3. Lecę LO z WAW do ORD. Lot za M&M, numer FQTV zmieniony na A3 na stronie LO. Status *G widoczny. Nie dostałem jeszcze fizycznie karty (czekam już ponad 2 miesiące). Pierwsza zaleta statusu: miejsce obok mnie zostało zablokowane. Bardzo mnie to cieszy - jeśli nie będzie kompletu będę miał wraz z dziewczyną do dyspozycji 3 fotele w drimlajnerze.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 14 Lut 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Widzę ze jesteś nad Islandią :) daj znać czy do Polneza wszedles na podstawie BP czy musiałes wyciągać FTL. Miłych wojaży !



Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2014 06:50 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wszedłem z BP i numerem FQTV, który smok pilnujący dostępu musiał wklepać do systemu z palca. W samolocie rzeczywiście mieliśmy 3 miejsca dla siebie, co fajnie wpłynęło na komfort podróży. Dreamliner LO daje radę. Zobaczymy, czy mnie jutro wpuszczą do saloniku UA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2014 21:16 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Bez problemu weszliśmy do saloniku UA na ORD. Niestety samolot do SFO był pełny, więc upgrade do economy plus był niemożliwy. Jutro sprawdzam skuteczność statusu w saloniku NZ w LAX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2014 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
z tego co piszesz wnioskuję że oprócz lotu waw-ord który był za mile, za resztę odcinków mile wrzucasz do A3 tak ? To docelowa praktywa czy z uwagi na brak karty ? A może po prostu niska taryfa Y kredytuje do M&M mniej niż do A3 ?

Fajny trip, zazdroszę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2014 03:19 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Akurat podczas tego tripu wszystkie loty są za mile, więc wszędzie pozmieniałem numer FQTV na A3. Moim programem numer 1 w *G jest LifeMiles. W A3 muszę dobić do 25k, żeby mieć jako nagrodę USA-Karaiby lub coś w Oceanii. Do M&M mile wrzucam bardzo rzadko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lut 2014 23:33 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Cześć,

Niestety z tematu/obecnie dyskusji o Aegean już ciężko cokolwiek wywnioskować (tak, użyłem opcji "Search") wobec czego prośba.

Czy w prostych, żołnierskich słowach może mi ktoś streścić (pewnie na priv będzie najlepiej) jaka jest różnica pomiędzy M&M w LO, a tym w Aegean? Prędkość zbierania mil, przez co szybciej osiąga się wyższe poziomy? Lepsze bonusy?

Akurat moja dziewczyna bardzo dużo lata Lufą i jest spora szansa, że to się bardziej opłaci.

Nie mogę póki co pisać wiadomości prywatnych - a nie chcę także za bardzo zaśmiecać forum tylko po to, żeby nadrobić posty, stąd pytanie tu.
W programach lojalnościowych się kompletnie nie orientuję wobec czego będę wdzięczny za informacje - pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lut 2014 00:07 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Czy Ty chcesz otrzymać tytuł Lenia Roku? Ty nawet nie wszedłes chyba na strony tych programów.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Lut 2014 00:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W Aegean do zdobycia złotego statusu musisz wylatać 20 tys. mil (a w zasadzie 19, bo pierwszy tysiąc otrzymuje się za samo zapisanie się do programu). W M&M potrzebne jest 100 tys. i jeśli nie wylatasz kolejnych 100 tys. w jednym roku, to po dwóch latach ten status tracisz.

Natomiast w Miles & Bonus na chwilę obecną złoty status jest praktycznie dożywotni - aby go utrzymać wystarczy odbyć jeden lot na 3 lata, który zostanie do niego przypisany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Lut 2014 13:45 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
@Sudoku - dziękuję. I o to chodziło.

@bartek. - dzięki za uwagę - niepotrzebna, ale przyjmuję :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Mar 2014 22:56 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
blasto: czy na Gold aegana możesz wprowadzić gościa do saloniku? czy to tylko przywilej dla senatora w MM ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Mar 2014 23:33 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Zaproszenie gościa do saloniku to przywilej wynikający ze statusu Star Gold
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Mar 2014 01:12 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Potwierdzam, gość wchodzi zawsze bez problemu. Miałem natomiast problem z dodaniem numeru A3 do boarding pass przy locie Air New Zealand z SYD. Pani podczas check-in próbowała kilka razy i twierdziła, że nie wchodzi. Za kilka dni mam kolejny loty NZ, więc będę wiedział więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Mar 2014 12:06 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
dzięki panowie:)
Tez jestem teraz w krainie paproci:D jaka masz taryfę w ANZ ? moja się nie lapala ani do MM ani do United więc zapisałem się do airpoints w ANZ ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Mar 2014 12:23 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
stonka napisał(a):
dzięki panowie:)
Tez jestem teraz w krainie paproci:D jaka masz taryfę w ANZ ? moja się nie lapala ani do MM ani do United więc zapisałem się do airpoints w ANZ ...


Ja za wszystkie loty podczas tego tripu płaciłem milami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2014 12:33 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
ok rozumiem, ale dlaczego koniecznie chciałeś dodawać nr karty do BP? żeby uniknąć pokazywania karty w saloniku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2014 12:41 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
stonka napisał(a):
ok rozumiem, ale dlaczego koniecznie chciałeś dodawać nr karty do BP? żeby uniknąć pokazywania karty w saloniku?


Fizycznie karty ze *G jeszcze nie mam - czekam na nią od ponad 3 miesięcy (już wysłałem prośbę o przesłanie kolejnej), więc do saloników wchodzę na podstawie BP z info o *G + mam jeszcze wydruk maila z A3 o statusie. Udało mi się dodać numer A3 do kolejnych lotów NZ online (przez stronę LO) - ciekawe czy będzie to widać na BP. We wtorek lecę z Nelson do Taupo przez Wellington, więc się przekonam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2014 12:57 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
stonka napisał(a):
jaka masz taryfę w ANZ ? moja się nie lapala ani do MM ani do United więc zapisałem się do airpoints w ANZ ...

Wszystkie najtańsze taryfy NZ i nawet te ze średniego pułapu cenowego nie dają mil w programie innym niż Airpoints NZ.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2014 16:56 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Jak wygląda sprawa z salonikami w Polsce. W przyszłym tygodniu lecę Lotem KRK-WAW-POZ-WAW-KRK. Status Gold mam podobnie jak blasto w Aegan i też nie mam jeszcze karty. Numer A3 będzie na boarding passie. Strona Star Alliance twierdzi że nie mam wejścia do żadnego saloniku na terenie Polski, za to informacje w tym wątku sugerują coś przeciwnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Mar 2014 17:32 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 97
Zbanowany
Ze *G masz wstep do wszystkich salonikow w Polsce. Jak nie masz karty, to ubezpiecz sie na wszystkie sposoby, j.w. (numer M&B na BP, wydruk maila o przyznaniu statusu, ew. zalogowanie sie przy obsludze saloniku do swojego profilu na stronie M&B) i nie powinno byc wiekszego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group