Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2015 21:54 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
Jak wygląda transport publiczny na Fuercie?

Czy bez problemu można się dostać z okolic lotniska np. do Costa Calma?

Jakie są koszty? Częstotliwość odjazdów?
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Jurkiewicz 1 lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2015 22:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Spróbuj tędy:
http://open.phototrans.net/20,740,0,Fue ... alnej.html
Na dole masz link do opisu przewoźnika, a tam - do jego strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ksawix uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2015 23:04 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 666
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Spisze tak z rozkładu jakie linie są
01 Puerto del Rosario-Morro Jable
03 Costa De Fuste -Puerto del Rosario 1,4e
05 Costa Calma-Morro Jable
06 Puerto del Rosario-Corralejo 3,3e
08 Corrajelo- El cotiillo
10 Puerto del Rosario-morro Jable 9,5e

http://www.tiadhe.com
http://www.fuerteventuratransportes.com
taxi 928163004 jakby było potrzebne
ceny lotnisko - costa de fueste ok13e

promy: dwaj przewoxnicy :ARMAS
FRED OLSEN pływaja pomiedzy Playa Blanca-Corralejo (Lanzarote -Fuerta)

Ogólnie bardzo fajne wygodne autobusy z klimą -trzeba byc tylko chwilke przed czasem bo jak sa szybciej to nie czekaja tylko jada dalej -bilety u kierowcy bez problemu do kupienia, angielski ich dobry.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotr Zabrzewski uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Maj 2015 17:55 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
Dzięki za pomoc :)
No nic, jesli nie uda sie wypożyczyć auta - okazuje się że komunikacja nie jest taka tragiczna.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 16 Wrz 2019 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2017 14:54 

Rejestracja: 26 Mar 2017
Posty: 7
Pozwolę sobie odświeżyć temat :)
Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale czy jest tak, że korzystając z publicznego transportu można zrobić tak: wsiadasz do autobusu w A i kupujesz bilet do C. Po drodze wysiadasz w B, zwiedzasz, a później znów korzystasz z tego samego przewoźnika (i wcześniej kupionego biletu) i kontynuujesz podróż do C?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2017 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Na samo pytanie nie odpowiem, ale spokojnie sobie kupisz bilety w każdym z autobusów. Nie ma potrzeby kupowania z wyprzedzeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2017 18:15 

Rejestracja: 26 Mar 2017
Posty: 7
To, o czym piszesz, wiedziałem...Dzięki!


Ostatnio edytowany przez marcino123, 16 Wrz 2019 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Transport nie jest najgorszy, ale w przypadku braku nadmiaru czasu bym uważał - byłem rano na przystanku celem dotarcia na lotnisko, po czym żaden bus nie przyjechał. Pozostała opcja upokarzająca, lecz ostateczna, czyli żebranie (=autostop), byle samolot nie uciekł.

Podobnie mi się zdarzyło na Teneryfie, żaden autobus nie przyjechał, wbrew rozkładowi, więc trzeba było brać taxi przez pół wyspy. Ale może po prostu miałem pecha. I tak samo na La Palmie. Trzeba mieć przygotowaną opcję B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2018 19:44 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 6
Gdyby ktoś się wybierał na plażę Cofete, można się tam dostać z Morro Jable:
http://visitfuerteventura.es/wp/wp-cont ... Dnea-1.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sie 2018 14:15 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 5
Transport publiczny jest ale zwiedzanie polecam wynajętym samochodem.
Dlaczego?
Wybraliśmy się z Caleta de Fuste do Morro Jable nie dość że bilety dla 2 osób - tam i z powrotem - kosztowały więcej niż najem auta to problem był z powrotem.
Autobusy dojeżdżające do naszego przystanku były już tak obładowane, że po prostu się nie zatrzymywały. Staliśmy ze 2 godziny na przystanku żeby jakiś nas (i innych turystów) zabrał.
Następnego dnia wynajęliśmy samochód co było bardzo dobrą opcją na zwiedzanie wyspy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Sie 2018 15:27 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Też będziemy w Caleta de Fuste. Bierzemy auto, zastanawiamy się tylko czy brać od razu z lotniska, czy następnego dnia w mieście lub z dostawą pod hotel. Przylatujemy o 18. Jak z transportem z lotniska do Caleta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sie 2018 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Sprawdź sobie rozkład autobusów guagua. Z tego co pamiętam jeździ bezpośredni autobus, natomiast jest to informacja dostępna na stronie. Sekunda googlowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:45 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 45
Zdzislaw422 napisał(a):
Też będziemy w Caleta de Fuste. Bierzemy auto, zastanawiamy się tylko czy brać od razu z lotniska, czy następnego dnia w mieście lub z dostawą pod hotel. Przylatujemy o 18. Jak z transportem z lotniska do Caleta?


Bierz z podstawieniem do hotelu bo i tak w cenie będzie jeśli wypożyczalnia ma biuro w Caleta, choć z drugiej strony jak nie masz transportu do Caleta to lepiej z lotniska. Koszt taxi z lotniska to około 10 euro.
Ja korzystałem z Cabrera Medina (rejestracja na stronie i rezerwacja). Co prawda podjechali po mnie do hotelu, ale zwrot kluczyków i auta był już w recepcji hotelowej. Auta z pełnym ubezpieczeniem i bez ukrytych w umowie najmu cudów. Zresztą polecili mi to userzy tego forum. W moim przypadku cena auta na 8 dni (Opel Mokka) to 152 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sie 2018 16:09 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Dzięki. Już wszystko załatwione.Auto wzięte z Avis na cały pobyt 14 dni z lotniska Fuerteventura i zwrot na lotnisku Lanzarote. Koszt vw polo 164 euro. To nas najbardziej urządza. Nikt więcej oprócz "goldcarów" - nie biorę ich pod uwagę - nie chciał się zgodzić na zwrot na Lanzarote.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lip 2022 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
W Corralejo mozna smigac po miescie hulajnogami elektrycznymi Link / superPedestrian.Parkowanie tylko w wyznaczonych do tego strefach, nie można zostawiać 'gdzie popadnie'. Cenowo wychodzi niewiele taniej niz taxi, no ale lansu i przyjemnosci nie przelicza sie na pieniadze : )
widzialem tez hulajnogi, ale jakis inny system, w Caleta del Fuste.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2024 23:33 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 211
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
Autobusy na Fuerteventurze istnieją i tyle dobrego można o nich powiedzieć. Przemieszczałem się nimi na północnej części wyspy, mając bazę w Corralejo - można stąd dojechać bezpośrednio do Puerto del Rosario (nr 6) i El Cotillo (nr 8), nr 6 ma także przystanek przy wydmach. Rozkład na stronie jest aktualny https://tiadhe.com/en/our-routes/, ale nie zdarzył mi się ani razu odjazd o czasie. Problemem jest również stan techniczny autobusów - są stare, a jeden podczas kursu się zepsuł i musieliśmy czekać na zastępczy. Kierowca nie wpuszcza więcej osób niż jest miejsc siedzących, więc zdarza się że trzeba czekać na kolejny autobus. Zdecydowanie lepiej wypożyczyć samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group