Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2019 21:18 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 11
Hej, zbieram informacje dot. oglądania wodospadów po stronie argentyńskiej startując z Foz do Iguacu (miasto po stronie brazylijskiej).

Z TTU odjeżdża autobus do miejscowości Puerto Iguacu, który kosztuje 8 R$(?), i rozumiem ze przy wejściu trzeba poprosić o zatrzymanie sie na granicy celem podbicia pieczątki wyjazdowej w Brazylii? Mi to na rękę, lubię pieczątki w paszporcie :D
I pózniej czy autobus zatrzymuje sie po stronie Argentyńskiej na pieczątki, czy tez trzeba dać znać o potrzebie takiej? Autobus czeka na to, czy mamy łapać kolejny?

Pózniej z dworca autobusowego jedzie sie autobusem do wodospadów z Gate 11 z tego, co znalazłam, koszt 130 AR$ - czy gotówka wymagana?
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 19 Sty 2019 22:47 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
Jechaliśmy w listopadzie 2017. Autobus z Foz do Iguazu do Puerto Iguazu nie czekał przy brazylijskiej kontroli granicznej, trzeba wysiąść - tam jest przystanek i o ile pamiętam zatrzymał się bez specjalnego proszenia, podbić paszport po czym wrócić na ten sam przystanek i wsiąść w następny autobus. Ponoć jak się wsiądzie w autobus tej samej firmy to nie trzeba płacić za kolejny bilet - nam się nie chciało czekać w upale i wsiedliśmy w pierwszy jaki przyjechał, przez co musieliśmy kupić kolejny bilet. W sumie pewnie mogliśmy odpuścić brazylijską kontrolę, bo potem już do Brazylii nie wracaliśmy, ale woleliśmy nie dawać powodów argentyńczykom do potencjalnego czepiania się o brakujące pieczątki.
Przy argentyńskiej kontroli granicznej wysiadają wszyscy i autobus czeka, przy czym warto się pospieszyć, bo jak ludzie zaczęli wsiadać to dość szybko odjechał i mam wrażenie, że nie wszyscy zdążyli przejść przez kontrolę zanim odjechał.
Jeśli chodzi o autobus do wodospadów po stronie argentyńskiej, to był dość drogi w porównaniu z tymi po brazylijskiej stronie, ale nie pamiętam dokładnej ceny. Zresztą przy ich inflacji na pewno już jest nieaktualna. Bilet można było kupić u kierowcy za gotówkę, ale przy dworcu jest też kilka biur, które te bilety sprzedają, i nie dam sobie za to głowy uciąć, ale tam chyba można było płacić kartą. W Puerto Iguazu przyjmowali też wszędzie (ze sklepami spożywczymi włącznie) brazylijskie reale.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ellzak lubi ten post.
Ellzak uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Sty 2019 23:09 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 11
Dzięki za informacje, czyli nie przerazić sie jak ucieknie :) pytanie jeszcze do wracania do Brazylii, rozumiem ze w arg tez wszyscy wysiadają, a po brazylijskiej tez trzeba prosić o mozliwosc wyjścia i znowu czekać na kolejny?

Pamiętasz może cenę tego autobusu do Argentyny?
I czy może pamiętasz kto jest przewoźnikiem? Chciałbym znaleźć jakiś rozkład jazdy czy coś

Btw taxi do Puerto w jedna stronę to 80R$ z tego co znalazłam
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2019 23:25 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
Jeśli mnie pamięć nie myli, to autobus z Foz do Iguazu do Puerto Iguazu kosztował chyba 5 reali. Przewoźników było kilku i autobusy jechały co kilkanaście minut chyba, w każdym razie dość często. W Foz do Iguazu nie odjeżdżały z samego terminala, tylko z przystanku przy R. Mem de Sa tuż obok terminala, mniej więcej tu:
https://www.google.com/maps/place/Lanch ... 54.5874944
Część z nich jechała z Ciudad del Este.

Jeśli chodzi o powrót do Brazylii to nie wiem, bo my nie wracaliśmy tylko lecieliśmy z Puerto Iguazu do Mendozy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ellzak lubi ten post.
Ellzak uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Sty 2019 17:46 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 11
W hotelu Taroba niedaleko TTU udało się ogarnąć jednodniowa wycieczkę na stronę argentyńska za 65R$ za osobę w niedziele - może w tygodniu będzie taniej.
Stwierdzilam, że nie mam czasu na czekanie na granicy, jak w jeden dzień chce obrócić kierowca zatrzymał się na granicy po stronie brazylijskiej, pokazał gdzie iść, na stronie argentyńskiej sam poszedł że wszystkimi paszportami.

W drodze powrotnej zatrzymał się przy jakiejś budce poboru podatku turystycznego (?), 6 brl w gotówce za osobę. Czy to scam to nie wiem, dostaliśmy jakiś kwitek z pieczątkami i mądrymi logami, wiec chyba ok

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Sty 2019 18:01 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
To nie scam, przy wyjeździe płaci się taki podatek turystyczny, 6 BRL lub 50 ARS. Jak ktoś lubi szybko chodzić, to wszystkie trasy (pociąg + gardziel diabła + pociąg do połowy, górny szlak, dolny szlak) da się zrobić w 4 h. Oczywiście nie polecam takiego tempa, warto się w wielu miejscach zatrzymać i delektować...
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2019 03:13 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 3
Witam i proszę o pomoc.

Dziś jechaliśmy lokalnym busem z Foz do Puerto i z powrotem, mamy tylko argentyńskie pieczątki. Jeszcze jeden dzień spędzimy w Foz, potem lecimy do Rio i za tydzień wylatujemy z Rio do Polski. Czy brak wyjazdowych i wjazdowych brazylijskich pieczątek przy wizycie w Argentynie moze być problemem?

Ps: cena busa rio urugwai to 8 reali (foz-puerto) + 20 reali (puerto-wodospady)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Wrz 2019 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Kwi 2019 07:18 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Byłoby poważnym problemem przy powrocie do Brazylii. Ale skoro udało Wam się nielegalnie wyjechać i ponownie wrócić to szanse na wpadkę są niewielkie - jedyne ryzyko że podczas kontroli paszportu przy wyjeździe z Brazylii ktoś wypatrzy pieczątkę z Argentyny w czasie gdy oficjalnie byliście w Brazylii. IMHO mało prawdopodobne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Kwi 2019 11:47 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Radzę się dobrze zastanowić. Przy przekraczaniu granicy w Foz, nie nie sprawdza dokładnie paszportów i pieczątek, ponieważ większość turystów to obywatele strefy Mercosur. Pamiętajcie że teraz przebywacie w Brazylii nielegalnie. Jeżeli przy wylocie urzędnik dopatrzy się, że wjechaliście nielegalnie, konsekwencje mogą być poważne. PF jest raczej uprzejma dla obcokrajowców, ale mogą być w niewłaściwym humorze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Maj 2019 15:14 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 3
Nastraszyliscie mnie to wróciłem się na przejście graniczne po pieczątki tego samego dnia. Tam konsylium złożone z dwóch strażników granicznych i taksówkarza stwierdziło że nie potrzeba pieczątek, bo mam wizę na 90 dni. Potem nie miałem żadnych problemów przy przekraczaniu granicy z Paragwajem (przypilnowałem kompletu stempli) i przy wylocie z Rio.
Z perspektywy czasu to wycieczka zorganizowanym busem nawet za te 80 reali jest lepszym wyborem.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Maj 2019 21:31 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
mieliśmy wycieczkę z Foz na argentyńską stronę za 75R$/os od 8.30 do 17.
na granicach kierowca brał nasze paszporty i szedł wszystko załatwić.
też nie dostaliśmy pieczątki wyjazdu z Brazylii.
Nie było zadnych problemów później z wylotem do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Wrz 2019 15:59 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Obecna cena Puerto-wodospady to cały czas 20 reali, ale bardziej opłaca się płacić peso (180 ARS w jedną stronę, można od razu kupić powrotny za taką samą kwotę) . Dwie przecznice w dół od dworca jest kantor, który oferuje normalne kursy.

Nie śledziłem wcześniej cen wstępu do wodospadów (obecnie 800 ARS dla obcokrajowców), ale 75 czy nawet 90 reali i tak wychodzi taniej niż jechanie na własną rękę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group