Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#41 PostWysłany: 09 Mar 2018 11:10 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 169 478
po 7 dniach pobytu w Miami, odwiedzeniu Key West, Everglades i ciągłym przemieszczaniu się przez 7 dni, opłat dodatkowych poza tymi w wypożyczalni ściągnęło mi z karty po powrocie około 20 USD, myślę że szkoda sobie głowę zawracać szukaniem dróg bezpłatnych. Tak w ogóle to te 20 USD ściągali mi "na raty" przez 4 miesiące :P
2 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 09 Mar 2018 18:13 

niebieski
JIK napisał(a):
M4R10 napisał(a):
@boots miałem w usa garmina, raz. Próbowałem wpisać na nim szybko adres, to udręka. Drugi raz go nie zabiorę.

Mapy google są offline, mają opcje unikajnie dróg płatnych, tak samo jak Nokia Here. Myślę że to wyczerpuje temat.

Mapy google offline nie mają opcji - omijaj drogi płatne
Nowe mapa.me - też nie widzę takiej funkcji :(

Jesteście w stanie polecić jakąś inną nawigacje offline z opcją omijania dróg płatnych.

Nokia Here, teraz zjechałem całą Florydę z nią i stwierdzam już po powrocie że nie ma sensu omijać płatnych dróg jeśli można zapłacić gotówką za most lub wjazd na autostradę bo ceny są niskie, droższe są opłaty dla wypożyczalni.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_t ... ted_States

My mieliśmy Alamo i wyglądalo to jak poniżej:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 09 Mar 2018 20:06 

niebieski
Jak pisałem wcześniej - mam do sprzedania po kosztach Florida Sunpass. Obojętnie z jakiej wypożyczalni korzystasz to możesz mieć własne urządzenie i jest to NAJTAŃSZE. Doładowujesz sobie online - wifi w USA jest prawie wszędzie.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 16 Mar 2018 16:13 

boots napisał(a):
Ja używałem TomTom-a i był niezawodny.

polecam kupić przenośny router ja używam Alcatela, zabieram go zawsze ze sobą, na miejscu kupuję kartę prepaidową a potem to już wifi mam zawsze w kieszeni: dostęp do map googla online, trip advisorów itp.
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 17 Mar 2018 10:51 

niebieski
Wystarczy stary telefon i ustawiamy go jako HotSpot
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 20 Mar 2018 03:20 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
To będzie OT ale z routerem/telefonem jako hot spot nie jest tak różowo jeśli karta ma limit danych (a właściwie na pewno ma) z jednej prostej przyczyny - telefon pobiera dużo więcej danych w trybie Wi-fi aniżeli poprzez internet komórkowy. Dotyczy to w szczególności chmur do zdjęć czy aktualizacji programów ze sklepu. Aplikacje zazwyczaj domyślnie nie mają ustawionych blokad pobierania danych działając w tle w trakcie połączenia z Wi-fi. Oczywiście, można spróbować nad tym zapanować i poustawiać aplikacje tak, aby korzystały z Wi-fi w takim samym zakresie jak przez LTE/3G, jednakże niektórym z pewnością sprawi to trudność, a innym nie będzie się chcialo. Niby prosta rzecz ale uświadomiłem ją sobie dopiero na wyjeździe rok temu, kiedy 2 telefony podłączone do routera potrafiły wykorzystać 1GB w ciągu kilku godzin (czyli mniej więcej tyle ile w Polsce wystarczy mi w ciągu tygodnia jeśli o internet komórkowy chodzi).

Dlatego moim zdaniem dużo lepszym pomysłem jest jednak zmiana karty SIM w telefonie jeśli jest taka możliwość.
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Siema, wziąłem auto w ALAMO. Nie rozliczyło mi jeszcze sunpassa (może z 2 razy wjechałem na początki), ale nie jest problem unikać płatnych dróg. Poruszałem się na mapsme.

Wskazówki:
- Interstate 95: na trasie Miami - Fort Lauderdale, skrajnie lewy pasy jest płatny (tzw. express lane). Jest to dobrze oznaczone.
- Florida's Turnpike - płatna droga, warto omijać.
- ronald reagan turnpike (droga w Miami) - płatna
- dolphin expressway (droga w Miami na lotnisko MIA) - płatna. Można na lotnisko dojechać za free np. drogą 112/953

Omijając te drogi można śmigać normalnie.
BTW. Nie wiem jaka jest tolerancja z max speed, ale z własnego doświadczenia napiszę, że jeździłem do 10 MPH więcej, mijając radiowozy i nie było problemu. Poza tym, mijały mnie lokalne auto jadące jeszcze szybciej.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#48 PostWysłany: 02 Maj 2018 23:03 

JIK napisał(a):
M4R10 napisał(a):
@boots miałem w usa garmina, raz. Próbowałem wpisać na nim szybko adres, to udręka. Drugi raz go nie zabiorę.

Mapy google są offline, mają opcje unikajnie dróg płatnych, tak samo jak Nokia Here. Myślę że to wyczerpuje temat.

Mapy google offline nie mają opcji - omijaj drogi płatne
Nowe mapa.me - też nie widzę takiej funkcji :(

Jesteście w stanie polecić jakąś inną nawigacje offline z opcją omijania dróg płatnych.

Ja polecam po prostu zakupić starter z sim i korzystać z google maps online, używałem też mapsme ale nie działało to najlepiej.

pasta napisał(a):
Wg mnie nie warto omijac dróg płatnych. Te opłaty są naprawde niewielkie. A zyskujesz dużo czasu

Zależy, o ile na trasie Cape Canaveral - Sarasota - Miami nie ma tragedii o tyle na trasie Miami - Orlando (chyba Florida's Turnpike) koszt przejazdu jest spory a jadąc 'krajówką' (i95?) a nie autostradą tracimy 30 minut. Fakt ruch jest trochę większy ale w 75% trasy są 3-4 pasy. Polecam po prostu wcześniej sprawdzić koszt przejazdu i sobie przekalkulować.

Ogólnie polecam ALAMO i wypożyczanie przez ich stronę - jest najtaniej.

JIK napisał(a):
BTW. Nie wiem jaka jest tolerancja z max speed, ale z własnego doświadczenia napiszę, że jeździłem do 10 MPH więcej, mijając radiowozy i nie było problemu. Poza tym, mijały mnie lokalne auto jadące jeszcze szybciej.
10-15mph więcej można śmigać spokojnie.
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 09 Lip 2018 19:04 

niebieski
@JIK jakie auto brales i ile wyszło Ciebie za caly okres jaki miales ? Ja zamierzam wziasc w FLL smignac do MIA potem Key West wrocic i poleciec sobie do Puero Rico :)
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 09 Lip 2018 19:09 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Na bogatą cebulę ;) mustang cabrio. Brany przez auto4free.pl. 6 dni za 1350 PLN

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 22 Sty 2019 02:46 

pasta napisał(a):
Jak pisałem wcześniej - mam do sprzedania po kosztach Florida Sunpass. Obojętnie z jakiej wypożyczalni korzystasz to możesz mieć własne urządzenie i jest to NAJTAŃSZE. Doładowujesz sobie online - wifi w USA jest prawie wszędzie.

Witam - jestem jestem zainteresowany zakupem, jeśli jest jeszcze dostępne.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 22 Sty 2019 12:44 

Jestem nowym użytkownikiem forum, stad nie moge wysłać nic na priv. Proszę o kontakt z jakimś namiarem, dziękuje.

Ostatnio edytowany przez marcino123, 22 Sty 2019 19:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 27 Sty 2019 21:04 

niebieski
Jakby ktoś był jeszcze zainteresowany to mam jeden nowy, zapakowany Florida Sunpass Mini Sticker
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 09 Lut 2019 21:35 

Hejka.

Ponieważ ten temat pojawia się w google przypytaniach dotyczących opłat za drogi na Florydzie a i ktoś wcześniej wspominał o wypożyczalni koszącej 25USD za każdy wjazd na płatne odcinki również ostrzegam przed tanimi wypożyczaniami. jedną z nich jest ZigZag- co śmieszne biuro maj w Rosji :o

Ogólnie tanie oferty np z wyszukiwarki Discovery Here Car i tym podobne firmy okazują się działać podobnie.

Firma leci po całości. Dostajesz faktycznie autko tanio w konkurencyjnej cenie do np Alamo, Hertz, Dolar a potem nie widzisz po 7 dniach zwrotu depozytu. Jak już zwracają to z 600 wraca ci 100, 200 czy 300 mniej. Naliczają tak absurdalne opłaty że głowa mała w tym właśnie 25USD opłaty manipulacyjnej za każdy wjazd... Ja akurat nadziałem się raz bo korzystałem z nawigacji z omijaniem opłat. Ale jak tu nie mogą cię skosić, to stwierdzą, że auto wymagało sprzątania i naliczą ci np. 100USD (po 2 dniach oddane czyste jak było. Fakt moja wina nie zrobiłem foto przed i po. Ale i wynajmowałem auto już chyba 20 raz w USA. Na początku się zabezpieczałem a teraz to była rutyna, która czasem kosztuje. A i co najlepsze firma ma siedzibę tak, że jak ktoś od razu nie wystartuje z nawigacją i omijaniem opłat to od razu od nich nadzieje się na pierwsze 25usd extra. Bardzo sprytne.

Ludziska u takich oszołomów płaca po 300USD za przejazdy warte kilka dolarów - więc uważajcie przy wynajmie

Dodam, że pytałem o opłaty - zapewniono mnie, że nie trzeba, że wszystko ok i nawet nie próbują oferować i ostrzec przed opłatą manipulacyjną zapisana gdzieś tam w umowie bo z tego żyją...

Pozdrawiam i miłego wypoczynku na Florydzie
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 07 Mar 2019 19:50 

mikuś napisał(a):
Nie denerwuj się, nikt nie zarzuca Ci kłamstwa. Przeszukując oferty w tym roku, nigdzie nie znalazłem przypadku takiego zdzierstwa o którym piszesz. Powiem więcej - wg kilku stron w Advantage oraz u konkurencji wygląda to następująco :

Advantage and Hertz use the PlatePass company, which charges a $4.95 daily fee plus tolls at the higher cash or toll-by-plate rate, with a $24.75 maximum fee per month.
Avis/Budget automatically charge a $3.95 daily fee, ($16.75 maximum per month)
Dollar/Thrifty $15 per toll.
National, Alamo, and Enterprise automatically charge a $3.95 fee per day ($19.75 maximum per rental period)

Czy dobrze rozumiem, że w wypożyczalni Thrifty pobierana jest opłata 15$ za każdy wjazd na płatną drogę? Jest jakaś opcja aby uniknąć tak wysokiej opłaty przy wypożyczeniu samochodu z tej właśnie wypożyczalni?
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 07 Mar 2019 23:12 

niebieski
Tylko własny Sunpass

Ostatnio edytowany przez marcino123, 08 Mar 2019 10:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 04 Sty 2020 16:53 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 217 606
Czy ktoś może napisać jak z tym SunPassem w praktyce wygląda to w Alamo.
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 04 Sty 2020 17:22 

niebieski
Ale co masz na myśli?
Jak masz własnego sunpassa to wygląda to tak samo w dowolnym samochodzie z dowolnej wypożyczalni.
Naklejasz i sam doładowujesz.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:42 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 217 606
Mam na myśli brak własnego Sunpassa,tylko ten od Alamo.
Chciałbym się dowiedzieć jak to w praktyce wygląda w Alamo, kiedy to od nich bierzemy Sunpassa.
Z tego co do tej pory poczytałem to wiem, że mogę kupić naklejkę (obowiązuję na jeden samochód), lub "urządzenie" (na więcej samochodów). Wiem, że w Alamo opcja z Sunpassem kosztuje 3,95 USD dziennie, jeżeli w tym dniu korzystam z płatnych dróg. Będę wypożyczał auto 2 razy w sumie na 5 dni. I chcę wiedzieć czy w Alamo ten cały Sunpass jest od razu czy trzeba się o niego prosić. I czy oprócz tych 3.95 dziennie wypożyczalnia coś pobiera.
Niestety strona: https://www.sunpass.com/en/tolls/rentalVehicles.shtml pokazuje mi taki komunikat:
Załącznik:
sunpass.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

Temat postu: Floryda Sunpass
#60 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:48 

niebieski
Ściągnij jakiś vpn, wyjdź w świat przez USA i wtedy ta strona będzie działać.

Image
 Relacje PM off  

[ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości