Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#121 PostWysłany: 29 Paź 2020 07:16 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 441 632
złoty
@xxAgaxx Czas nie liczy się od płatności, tylko od daty niezrealizowanej usługi, którą jest wylot.
xxAgaxx uważa post za pomocny.

#122 PostWysłany: 30 Paź 2020 17:40 
Awatar użytkownika

złoty
Niemożliwe. Dostałem zwrot za pomocą przelewy24! Co prawda potrącili prowizję, ale łatwiej się pokłócić o 150 niż o parę tysi :D
Męczyłem ich i męczyłem i wymęczyłem.

Image
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#123 PostWysłany: 18 Lis 2020 13:03 

Miałem identyczną sytuację co cart, tj. otrzymałem zwrot po paru miesiącach i wielu e-mailach.
Niestety potrącili mi opłatę administracyjną (a nawet 2 opłaty po 250PLN, bo kupowałem bilety w 2 traszach).
Skonsultowałem sprawę z prawnikiem, a ten poinformował mnie, że te opłaty administracyjne są nielegalne.
Potem napisałem do flighttix i opisałem moje stanowisko, ale niestety od miesiaca brak odzewu z ich strony.
W międzyczasie skonsultowałem się z rzecznikiem praw konsumenckich, który to polecił mi złożenie reklamacji (jeżeli po 2 tygodniach nie odpiszą to reklamacja jest automatycznie uznawana).
Jedyny problem to jak złożyć tą reklamację, bo na stronie nie widzę takiego formularza, więc zostaje tylko droga listowa.
Czy ktoś już może składał reklamację u tego przewoźnika i może się podzielić doświadczeniami?
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 18 Lis 2020 14:43 
Awatar użytkownika

złoty
Mi napisali by napisać do customercare@tixtravelgroup.com
Zrobiłem to 6 dni temu i czekam na odpowiedź.

Image
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 02 Gru 2020 12:47 

Odpisali mi na reklamację (treść poniżej) i wydaje mi się, że kasa jest nie do odzyskania. Pozostaje tylko zwrócenie się do Rzecznika Praw Konsumentów albo sądu, ale szczerze mówiąc to chyba nie ma sensu z czysto ekonomicznego punktu widzenia.

Dear Sir or Madam,

Thank you for your email and your feedback.

Tix Travel Group only acts as an intermediair between both you and and the airline. Admin fees (handling fees) are charged, as there are many manual actions involved for us with processing a cancelled booking and requesting a refund with the airline. We charge these handling fees, because only this way, we can keep offering our customers the cheapest prices on our tickets. Next to that, we, as an intermediary, have provided our service (such as forwarding payments, forwarding tickets issuance by the airline and - recently - communicating the settlement of cancellations by the airline and handling thereof) and therefore we are allowed to charge admin fees.

Normally, we charge an admin fee per ticket/per person. However, due to the exceptional situation, as a courtesy to our customer, we have only charged the admin fee once.

Nevertheless, your feedback is highly appreciated and I will share it with the relevant department as our customers opinion and feedback is important for us and we are always striving to improve our services. If I have received a positive update on this matter, I will inform you on this. Please note that it is currently very busy, so this will take some time.

Hope to have informed you sufficiently.

Best regards,

Flighttix
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 15 Gru 2020 14:26 

Mi z kolei, po miesiącach braku kontaktu(a właściwie kontaktu jednostronnego - w postaci kilku/kilkunastu moich maili z żądaniami zwrotu pieniędzy - ponad 10.000 zł) przesłali... vouchery do wykorzystania w ciągu roku od dnia wystawienia. Opcja oczywiście dla mnie niesatysfakcjonująca, także będę działał dalej. Płatność szła niestety przez Przelewy24, więc chargeback niemożliwy. Same Przelewy24 raczej średnio pomocne - ot wiszący od kilku tygodni komunikat, iż "poprosili odbiorce o weryfikacje płatności". Zna ktoś jakieś "wybiegi" na odzyskanie kasy od nieuczciwych kontrahentów wpłaconych pomocą tego źródła płatności? Chcę wykorzystać wszystkie ścieżki przez ostatecznością - upierdliwym pozwem.
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 15 Gru 2020 18:35 
Awatar użytkownika

złoty
Krotkie info. Po raz kolejny zmienily mi sie godziny lotow (ponad 3h), a ze prawdopodobienstwo nikle, ze wylece (loty do USA) wiec anulowalem (lota UA ) 05.12.2020. W niedziele 13.12.2020, otrzymalem z automatu maila z Voucherem na 100% kwoty ktora zaplacilem (714€). Po otrzymaniu maila, wyslalem do nich wiadomosc po przez formularz kontaktowy z informacja, iz otrzymalem Voucher, a ja chce zwrot gotowki i, ze daje im na to 14 dni. Warunkujac, iz skoro wystawili voucher tzn. ze otrzymali juz pieniadze od lini. Doslownie dzien pozniej 14.12.2020 otrzymalem maila, ze zwrot 714€ ( potracono oplate administracyjna 55€) zostal dzisiaj przekazany do wyplaty 659€. Dzisiaj pieniadze wrocily na konto.

[ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości