Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#81 PostWysłany: 30 Kwi 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Też nie zawsze. TK używa (nie wiem w jakich przypadkach) swego własnego GDSu, Troya.
W tripcase działają PNRy tylko z literami, moja najbliższa rezerwacja ma w PNRze też cyfry i w tripcase jej nie znajduje, jest tylko na stronie TK.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
johan25 uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#82 PostWysłany: 30 Kwi 2017 13:20 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 53
-- 30 Kwi 2017 12:34 --

Dzięki za odpowiedzi ;)
Check my trip udalo mi sie sprawdzić, oczywiscie
dopiero gdy dodalem na koncu imienia 'MR'. Na check my trip tez jest cancelled, natomiast sam eticket na saudi jest open for use ze statusem confirmed. Wydaje mi sie, jakby przez jakis blad etickety nie zostaly podpiete pod rezerwacje (nr eticketow dostalem w mailu a na stronie turskiha w polu nr eticket bylo puste miejsce) dziwne bo wydaje mi sie ze to wszystko jest zautomatutyzowane, a rezerwacja chyba autamatycznie wygasla jakby niby nie o ticketowana. Czekam na odzew od flighttixa bo Turkish na twittetorym helpdesku mnie niestety zbywa. A wiec konkludujac Flighttix wysyla dwa nr rezerwacji, pierwszy jest na check my trip ale dziala tylko jak na koncu imienia dodamy Mr albo mrs a drugi jest do linii lotniczych. O charge back sie nie martwie, wkurze sie bardziej jak mi przepaanie ten lot, bo mega pasowal mi teraz na urodziny. Coz mozna bylo brac starego sprawdzonego budgetair bo byly te same stawki. Pozdrowienia

-- 30 Kwi 2017 14:20 --

Sprawa wyjasniona.
Po tym jak zbyl mnie oficjalny customer care i tk desk na twitterze..sprawa zalatwily mailem w dwie sekundy Panie - z Warszawy.i w to niedziele. Wystarczyla krotka wiadomosc mailowa. Polecam kontakt i energiczna zaloge z obslugi klienta Tk z Chopina w Warszawie.
Co sie okazalo - tak jak mowilem, flighttix nie wyslal informacji do turkisha odnosnie nr biletow i traktowali ja jako nie oticketowana, teraz juz wszystko widoczne na check my trip i na stronie tk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#83 PostWysłany: 31 Gru 2017 18:38 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 72
2 dni temu kupiłem u nich bilety do Nowego Jorku , był to ostatni error fare air europa na loty z Frankfurtu i Monachium. Etixów oczywiście do tej pory nie otrzymałem gdyż mam czekać do 15 dni ale ok. Pytanie z innej beczki czy po 72 h mogą mi anulować tą rezerwację?, czy jutrzejszego wieczoru mogę już być pewien tych biletów. Pytam się bo po ostatnim błędzie delty miałem bilety anulowane, a już chcielibyśmy mieć coś zabukowanego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#84 PostWysłany: 31 Gru 2017 18:56 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
pewnie, że mogą Wam anulować rezerwacje;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#85 PostWysłany: 19 Sty 2019 23:50 

Rejestracja: 19 Sty 2019
Posty: 1
-- 19 Sty 2019 23:50 --

I co anulowali?

-- 19 Sty 2019 23:50 --

Gustavsson napisał(a):
2 dni temu kupiłem u nich bilety do Nowego Jorku , był to ostatni error fare air europa na loty z Frankfurtu i Monachium. Etixów oczywiście do tej pory nie otrzymałem gdyż mam czekać do 15 dni ale ok. Pytanie z innej beczki czy po 72 h mogą mi anulować tą rezerwację?, czy jutrzejszego wieczoru mogę już być pewien tych biletów. Pytam się bo po ostatnim błędzie delty miałem bilety anulowane, a już chcielibyśmy mieć coś zabukowanego :)


Dostałeś bilet? Wszystko było ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#86 PostWysłany: 30 Kwi 2019 11:43 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
Ostrzeżenie dla przyszłych klientów tego pośrednika.
Przy zakupie biletu roundtrip economy KRK-MUC-SFO (realizowany przez LH) SFO-FRA-KRK (realizowany przez UA) w pierwszym kroku można wybrać bagaż rejestrowany za dopłatą ok. 432zł. Po wybraniu tej opcji i opłaceniu biletu Flighttix w ciągu kliku dni wystawił bilet, ale bez bagażu rejestrowanego.
Aktualnie nie ma śladu po bagażu rejestrowanym w rezerwacjach na stronach Flighttix, LH, ani United.

Infolinia twierdzi że bagaż nie był dodany do lotu, jednak z karty zeszła kasa za bilet powiększona o kwotę za bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#87 PostWysłany: 30 Kwi 2019 14:17 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@poomex: jeśli opłaciłeś kartą zgłoś reklamację najpierw do pośrednika potem do Banku - o chargeback na tą kwotę. A na przyszłość - u pośrednika kupuj bilety bez bagażu ten dokup bezpośrednio w linii - będzie taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#88 PostWysłany: 30 Kwi 2019 18:36 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
Lot był opłacony kartą. Reklamacja zgłoszona już do pośrednika, ale support uparcie twierdzi że bagaż nie został dodany do rezerwacji.
Myślę o chargebacku w banku, tyle że nie mam nigdzie potwierdzenia że faktycznie bagaż został dodany (nie robiłem screenów), jedynie cena jest wyższa o te 432 zł, więc wygląda to na sprawę w stylu moje słowo, kontra słowo pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#89 PostWysłany: 16 Maj 2019 19:37 

Rejestracja: 16 Maj 2019
Posty: 3
Loty: 75
Kilometry: 207 181
Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post.

Mam nietypowy problem z biletem kupionym w Flighttix.pl, przeglądając ten temat nie znalazłem nic podobnego.

Kupiłem bilety na Bali linią Qatar Airways.
Dzisiaj dostałem potwierdzenie e-ticketu i podpiąłem go do swojego profilu Qatar, żeby sprawdzić czy wszystko się zgadza.
Jednak na stronie Qatar błędne są imiona i nazwiska podróżnych.
Tytuł (Mr/Mrs) jest doklejony do imienia, a podwójne nazwisko mojej żony jest pisane razem bez żadnej przerwy.
Przykładowo żona nazywa się Grażyna Nowak Kowalska, a w szczegółach rezerwacji na stronie Qatar jest wpisana jako: Grażynamrs Nowakkowalska.
Wszystkie dane podczas kupowania biletu na stronie Flighttix były wprowadzone prawidłowo, zresztą mam je w mailu z potwierdzeniem i w szczegółach konta flighttix.
Jedynie na rezerwacji Qatar są błędne dane.
Napisałem zgłoszenie do flighttix, żeby to poprawili, ale obawiam się że jeśli e-ticket jest już potwierdzony, to nie da się tego zmienić.
Błąd jest ewidentnie po ich stronie.

Macie jakieś pomysły jak to się może skończyć?

Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#90 PostWysłany: 16 Maj 2019 19:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
To normalna praktyka. Poleci, wróci, bez najmniejszego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#91 PostWysłany: 16 Maj 2019 19:44 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@metaloman nie ma absolutnie żadnego błędu, kupując w innym OTA nazwisko i imię podobnie by wyglądały. Było pisane setki razy w innych wątkach. Nie masz się czym przejmować.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#92 PostWysłany: 16 Maj 2019 19:56 

Rejestracja: 16 Maj 2019
Posty: 3
Loty: 75
Kilometry: 207 181
Wielkie dzięki za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#93 PostWysłany: 23 Cze 2019 11:53 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 2
Cześć! A ja mam taki problem - kupiłam bilety przez flighttix z promocji f4f do Korei Południowej. Na etixy czekałam pięć dni, wszystko wygląda w porządku, poza jedną rzeczą. Lot na pierwszym odcinku jest realizowany przez LOT (Warszawa-Stambuł), a następnie powinien być kontynuowany na pokładzie Asiana Airlines (tak było napisane przy kupnie biletu). Ostatecznie okazało się jednak, że odcinek Asiany będzie realizowany przez Turkish Airlines.

Rezerwacja jest widoczna na stronie Asiany. Proszą, żeby sprawdzać szczegóły na stronach poszczególnych linii. No i rezerwacja na stronie LOT jest elegancko widoczna, natomiast na stronie Turkisha jej nie ma. Próbowałam kontaktować się z Turkishem, ale Turkish odsyła mnie do Asiany, a tam customer service nie istnieje :cry: Ze Stambułu do Seulu czeka nas prawie 12-godzinny lot, więc chcielibyśmy np. wybrać miejsca czy posiłki. Nie spotkałam się jeszcze, żeby zakup przez OTA eliminował takie możliwości, a korzystałam już kilkanaście razy na różnych trasach (chociaż pierwszy raz z flighttix). Macie jakieś pomysły, jak się "odnaleźć" na stronie Turkisha? :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#94 PostWysłany: 24 Cze 2019 12:53 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@woordoo poproś flighttix o nr rezerwacji Turkisha, oni pracują na innym systemie. I wtedy na infolinii TK powinni Ci przydzielić miejsca po podaniu tego kodu rez.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#95 PostWysłany: 24 Cze 2019 14:22 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Zaloguj się na tripcase, wpisz lot i w "documents" powienieneś mieć numery biletów. Zalogujesz się na nie na stronie Turkisha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#96 PostWysłany: 26 Lip 2019 15:57 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 2
Trochę to zajęło, ale ostatecznie okazało się, że kod do Turkisha miała Asiana, a kontakt z nimi trwał... No, właśnie tyle :lol: :lol: :lol: Nie mają na stronie żadnej konkretnej opcji kontaktu, więc wysłałam na wszystkie maile, na jakie trafiłam i w końcu się udało, mam już oddzielny numer rezerwacji na Turkisha i mogę wszystko sobie wybrać. Tak czy siak dzięki za porady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#97 PostWysłany: 11 Gru 2019 11:16 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Kupiłem bilet u belgijskiego odpowiednika flighttix -> tix.be
Bilet kupiony 20h temu, rezerwacja potwierdzona ale e-tix nadal nie przyszedł.
Widnieje adnotacja, że bilety mogą być wystawione do 15 grudnia (!)
Czy to normalne u tego pośrednika? Lot to żaden błąd tylko połakomiłem się na 8% taniej niż u przewoźnika ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#98 PostWysłany: 11 Gru 2019 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Tak to normalne u tego pośrednika - ja na wystawienie biletu czekałem 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#99 PostWysłany: 07 Sty 2020 21:35 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 25
Dodaję kolejny "kamyczek" do opinii o tym OTA:

Bilety China Southern do Nowej Zelandii kupione 31 grudnia - czas wystawienia biletów na 21 stycznia!

Kolejny bilet dla innej osoby dokupiłem 3 stycznia - dzisiaj anulowali, pomimo tego, że u innych OTA był w tej samej cenie.

Zobaczymy czy wystawią te bilety z 31.12 :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] flighttix
#100 PostWysłany: 06 Lut 2020 11:27 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 3
Witam wszystkich,
mam kupione bilety do Nowej Zelandii w przesiadką w Szanghaju w China Eastern a poprzez flightlix. Niestety z powodu koronavirusa musimy zrezygnowac z biletu
Czy macie może jakiś numer telefonu do nich?
Próbuje się jakkolwiek skontaktować, ale nikt nie odp na @ a do China Eastern też bardzo trudno nam się dodzwonić..

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group