Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Flibco - fotelik
#1 PostWysłany: 05 Cze 2018 10:50 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Czy ma ktoś doświadczenie w podróżowaniu Flibco z dziećmi ?? Czy wymagają fotelika w praktyce?

Za regulaminem:
"We do not provide child seats, but please note that special seats are required for children less than 1.50m. If this is not the case, the carrier reserves the right to refuse participation of the journey."

Dzieci wiekowo to 3,5 i 6,5 ale oczywiście poniżej 1.5m.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#2 PostWysłany: 05 Cze 2018 10:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Albo masz fotelik ze sobą, albo mają prawo cię nie wpuścić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#3 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Zabieraliśmy raz podstawkę pod tyłek, jak nasza nie przekraczała tych 1,5 m. Kierowca zapytał, z tego co pamiętam, czy mamy jak tylko nas zobaczył.
Nie wiem czy by nas wziął bez niej, pewnie zależy od kierowcy, bo ewentualny mandat przy kontroli musiałby zapłacić z własnej kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#4 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:22 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Zeus napisał(a):
Albo masz fotelik ze sobą, albo mają prawo cię nie wpuścić


Tyle to wiem, bo przecież pisze w regulaminie. Dlatego pytałem o to czy ktoś coś z własnego doświadczenie może mi coś podpowiedzieć. We flixbisie też "Dla bezpieczeństwa małych pasażerów obok zapinania pasów w autobusie obowiązuje przewożenie w dopasowanym do wieku foteliku dziecięcym.", ale nikt nie zwracał na to uwagi (przynajmniej mi)


Dzięki @Misiatek. Jest to dla mnie jakaś informacja. Nie pomyślałem o tym, a podstawka zawsze jest mniejsza niż fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#5 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
To ze nie zwracali, to nie znaczy ze nie robią.
Trafisz kiedyś na kogoś co powie nie, i koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#6 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:40 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Postawiłem pytanie jasno. Jak nic nie wnosisz do dyskusji, to nie musisz odpowiadać.

Użytkownik Misiatek udzielił mi bardzo dobrej odpowiedzi na podstawie swojego doświadczenia, bo o to pytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#7 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#8 PostWysłany: 18 Sie 2018 11:12 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Flibco nie wymaga fotelików na określonych trasach. Napisałem do nich z podaniem wieku dzieci i konsultant wprost zapytał o jakie trasy chodzi. Dostałem od niego odpowiedź, że na podanych przeze mnie trasach foteliki nie są wymagane.

Finalnie jechałem z flibco tylko jedną trasą: Charleroi - Luksemburg, i potwierdziło się to. Kierowca (a właściwie Pani kierowca- chyba się nie odmienia :)) o nic nie pytała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#9 PostWysłany: 19 Mar 2019 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Czy sytuacja jest nadal taka sama?
Ktoś może ma świeższe info?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flibco - fotelik
#10 PostWysłany: 25 Mar 2019 12:20 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Jeśli nikt Ci nie zaktualizuje informacji napisz do nich (kontakt przez ich www). Ja podałem wiek dzieci oraz trasę i po prostu zapytałem czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group